Myślenice: Wrócił ruch jednokierunkowy po moście nad Rabą

Po świętach przez most nad Rabą ponownie jeździmy jednym pasem. Tuż przed wjazdem na obiekt przy rondzie im. Marka Nawary i ul. Piłsudskiego stanęły światła

W okresie świątecznym po moście mogliśmy się w dwóch kierunkach. Jednak drogowcy wrócili do wcześniejszej organizacji ruchu. Tym razem wyłączony jest zachodnia część obiektu, a samochody poruszają się jedną nitką. Ruch reguluje sygnalizacja świetlna.

W Myślenicach w ramach działania przebudowany zostanie most na Rabie prowadzący na Zarabie ulicą Piłsudskiego. Natomiast skrzyżowanie przy strażnicy OSP Zarabie, gdzie ul. Piłsudskiego spotyka się z ul. Zdrojową zamienione zostanie na rondo.

Wciąż trwają prace na całej długości ul. Zdrojowej, gdzie na odcinku 4,2 km od Zarabia przez Osieczany do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Poręby. W 2019 roku ruszą prace związane z remontem mostu osieczańskiego.

Całe zadanie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i ma kosztować 10,7 mln zł z których 6,2 mln pokrywa Unia Europejska, a 4,5 mln pochodzić będzie z budżetu powiatu. Remont wykona firma Omega z Rudy Śląskiej.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót zaplanowano na 30 listopada 2019 roku.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

  • 05.01.2019 - 0:00
    Szkoda ze wszyscy maja za przeproszeniem **** na ta sygnalizacje. Jeżdżą na czerwonych światłach z jednej strony i z drugiej to trzeba 10 min rano czekać żeby so szkoły się dostać. Przydałaby się policja tam rano...
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach