Wybierasz się w Gorce, albo na Turbacz? Dyrekcja Parku Narodowego odradza [WIDEO]

Warstwa śniegu waha się od 50 cm w niższych położeniach nawet do 150 cm w rejonie Turbacza, szlaki są nieprzetarte, a niektóre zaspy mają nawet po 250 cm. - Odradzamy piesze wędrówki w najbliższym terminie – informuje dyrektor GPN

Gorczański Park Narodowy to jeden z najczęściej odwiedzanych terenów turystycznych przez mieszkańców powiatu myślenickiego. Jak informują jego przedstawiciele jednym z najczęściej obieranych kierunków – zarówno w porze letniej jak i zimowej jest Turbacz.

W ostatnich dniach jednak dyrekcja GPN odradza wycieczkę do tego miejsca. Do schroniska na Turbaczu leśnicy przedzierali się ratrakiem. 

- Na terenie Parku jak i w całych Gorcach panują bardzo trudne, zimowe warunki terenowe. Warstwa śniegu waha się od 50 cm w niższych położeniach do 150 cm w rejonie Turbacza, szlaki są nieprzetarte, a na niektórych zaspy sięgają do 250 cm. Ponadto dużym zagrożeniem są łamiące się pod naporem śniegu drzewa, które również zalegają na szlakach. W związku, z tym odradzamy piesze wędrówki, co najmniej do czasu ustabilizowania się pogody – mówi dyrektor GPN Janusz Tomasiewicz.

Jak przyznaje poruszanie się w tak trudnych warunkach pogodowych wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu, dlatego apeluje o nie wychodzenie w wyższe partie gór.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach