Co dalej z Wisłą Kraków? Piłkarze trenowali w Myślenicach. Wśród nich Kuba Błaszczykowski

fot. P.Marczewski/www.wisla.krakow.pl/

W środę odbył się pierwszy trening przygotowawczy piłkarzy Wisły Kraków w Myślenicach. Brakowało części piłkarzy grających w barwach klubu w rundzie jesiennej. Największe zainteresowanie wzbudzała obecność Jakuba Błaszczykowskiego

W ubiegłym tygodniu decyzją Komisji Licencyjnej PZPN Wisła Kraków straciła licencję na grę w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. To efekt długotrwałych problemów z jakimi zmaga się klub, który swoja bazę treningową ma w Myślenicach. O kłopotach "Białej Gwiazdy" mającej bazę treningową w Myślenicach pisaliśmy kilka dni temu.

Po nieudanych transakcjach sprzedaży klubu, kłopotach finansowych i braku licencji we wtorek media obiegła informacja, że do siedziby Wisły Kraków oraz TS wkroczyła policja, a Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo ws. sytuacji w klubie.

W środę odbył się pierwszy trening przygotowawczy piłkarzy Wisły Kraków w Myślenicach. Brakowało części piłkarzy grających w barwach klubu w rundzie jesiennej. Największe zainteresowanie wzbudzała obecność Jakuba Błaszczykowskiego, który pomimo problemów Wisły zjawił się na treningu. Zapowiadał, że będzie grał za darmo o ile Wisła utrzyma się w Ekstraklasie. To jak na razie jedna z niewiadomych związanych z klubem.

Najbliższy mecz po przerwie zimowej zaplanowano na 11 lutego z Górnikiem w Zabrzu. Po trzech walkowerach klub zostanie zdegradowany do II ligi. Aby klub pozostał w Ekstraklasie potrzebny jest inwestor, który spłaci bieżące długi w wysokości 12,2 mln zł i pozostałe szacowane na kilkadziesiąt milionów.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

  • 10.01.2019 - 19:12
    milik tu bardziej pasuje
    1 10 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 10.01.2019 - 19:18
    odwracanie uwagi od spraw klubu blaszczykowskim... przede wszystkim wisle potrzebny inwestor i to szybko, tylko w ten sposob moga sie uratowac
    8 7 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach