Sumo: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Myślenicach: Trzy brązowe medale dla zawodników Dalinu

Dwa brązowe medale wywalczył Jan Mastela, a kolejny dorzucił Krzysztof Szpakiewicz. W zawodach organizowanych w Myślenicach walczyło 178 zawodników z całego kraju

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sumo organizowanych w Myślenicach walczyło 178 zawodniczek i zawodników. Wśród nich znaleźli się medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Walki odbywały się w dwóch grupach wiekowych: do 21 lat i do 23 lat. Dalin Myślenice reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz, Jakub Miska i Jan Mastela.

Krzysztof walczył tylko w grupie młodszej do 21 lat w kat. wagowej do 60 kg ponieważ w grupie starszej najniższą kategorią była waga do 70 kg. Pozostała dwójka zdecydowała się na walkę w obu grupach wiekowych. Opłaciło się to w przypadku Jana Mastela. Najmłodszy myślenicki zawodnik wywalczył dwa brązowe medale w obu grupach wiekowych.

Trzeci brązowy medal dorzucił Krzysztof Szpakiewicz po dogrywce, w której pokonał dwóch przeciwników.

Jakub Miska nie zmieścił się w limicie wagi do 70 kg i walczył w kat. do 77 kg. W grupie młodszej zajął piąte miejsce, a w starszej siódme. Po ostatnich sukcesach w grupie juniorów, nasi zawodnicy przekonali się, że jeszcze muszą trochę więcej popracować, aby zdobywać najwyższe trofea w starszych grupach wiekowych.