Myślenicki Bieg Uliczny 2019: Biegacze sprawdzali formę po zimie. Adam Czerwiński najszybszy na 10km

Podczas Myślenickiego Biegu Ulicznego zainaugurowano sezon biegowy. Na starcie zawodów stanęło 1000 zawodników. Najszybciej dystans 10 km pokonał Adam Czerwiński, który na mecie zameldował się po 32 min. i 11 sekundach

Bieg uliczny w Myślenicach na stałe wpisał się już w kalendarz imprez jako pierwszy sprawdzian formy w nowym sezonie biegowym. Na starcie stanęło 1000 zawodników nie tylko z samych Myślenic, ale całego województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

W biegu rywalizują ze sobą zarówno profesjonaliści, jak również amatorzy. Bieg w Myślenicach kojarzy się z szybką trasą na dystansie 10 km. W tym roku ze względu na trwający remont mostu na Rabie – start został przesunięty w kierunku Zarabia.

Zawodnicy biegli ulicą Zdrojową w kierunku Osieczan, następnie zawracali i wracając tą samą trasą, wbiegali w ul. Parkową aż do „Małpiego Gaju”, gdzie zawracali. Meta znajdowała się w Małopolskiej Szkole Gościnności.

Pierwsze miejsce zajął Adam Czerwiński z Wieliczki z czasem 32 min. 11 sec. - Specjalizuje się w średnich dystansach, ale mimo to pobiegłem po zwycięstwo. Ciężko się biegło, ze względu na wiatr - mówił na mecie.

Drugie miejsce zajął Andrzej Lachowski z Krakowa (33 min. 18 sec.), trzecie Damian Sator z Krakowa (33 min. 23 sec.). Najlepszy spośród mieszkańców powiatu myślenickiego był Konrad Dobosz, który na mecie zameldował się na 30 miejscu (36:05).