Speed-ball: Drugie Międzyszkolne Zawody

W mijający weekend zawodnicy z trzech klubów walczyli o najlepsze miejsca na podium w czasie zawodów międzyszkolnych odbywających się w Myślenicach. W wydarzeniu wystartowało 30 zawodników

Zawody rozegrane zostały na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach. Turnieje toczyły się w dwóch grupach wiekowych z podziałem na kategorię męską i żeńską w konkurencji super solo oraz grze singlowej. Do rywalizacji stanęli zawodnicy przynależący do trzech sekcji: Speed-ball Myślenice, Speed-ball Poręba oraz Speed-ball Dobczyce.

- Dzisiejsze spotkanie otwarło pierwszy cykl pucharowy stworzony na nasz region. W 2019 roku zawodnicy będą zbierać punkty podczas turniejów. W grudniu wyłonimy i nagrodzimy najlepszych speed-ballistów - podkreśla Zbigniew Bizoń, trener speed-ball.

- Bardzo cieszy nas zaangażowanie młodzieży. Każde zawody pokazują rosnącą determinację i ducha walki. Wielu młodych zawodników trenuje codziennie, poza treningami zorganizowanymi, walczą też na swoich podwórkach – dodaje Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Zawody zakończyły się wyłonieniem i dekoracją zwycięzców oraz stworzeniem rankingu pucharowego na podstawie uzyskanych wyników.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach