Wybory sołtysów 2019: Mieszkańcy tych miejscowości gminy Myślenice pójdą do urn 7 kwietnia

Wybory sołtysów oraz rad sołeckich odbędą się 7 kwietnia. Zanim jednak mieszkańcy pójdą do urn, najpierw trzeba zgłosić kandydatów. Lista kandydatów zostanie ogłoszona 29 marca


Wybory sołtysów oraz rad sołeckich na terenie Miasta i Gminy Myślenice zostaną przeprowadzone w Bęczarce, Borzęcie, Bulinie, Bysinie, na Chełmie, Drogini, Głogoczowie, Jaworniku, Jasienicy, Krzyszkowicach, Łękach, Osieczanach, Polance, Porębie, Trzemeśnia, Zasani oraz w Zawadzie.

Ich termin wyznacza burmistrz. Jarosław Szlachetka wyznaczył je na 7 kwietnia. Wcześniej, bo do 8 marca można było zgłaszać kandydatów na członków Sołeckich Komisji Wyborczych, natomiast do 22 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice przyjmowane będą kandydatury zarówno Sołtysów jak i członków Rad Sołeckich. Lista kandydatów zostanie ogłoszona do 29 marca.

Zasady oraz tryb wyborów sołtysa i określa statut każdego sołectwa ustanowiony przez Radę Miejską w Myślenicach. W wyborach mogą brać udział mieszkańcy na stałe zamieszkujący na obszarze sołectwa, mający ukończone 18 lat i polskie obywatelstwo.

Zarówno na Sołtysa jak i do Rady Sołeckiej może zostać zgłoszona przez mieszkańców nieograniczona liczba kandydatów. Sołtysem lub członkiem Rady Sołeckiej może zostać każda osoba posiadająca bierne i czynne prawo wyborcze.

 

KALENDARZ WYBORCZY
do 8 marca: zgłaszanie Burmistrzowi kandydatów na członków Sołeckich Komisji Wyborczych
do 13 marca: powołanie przez Burmistrza Sołeckich Komisji Wyborczych
do 22 marca: zgłaszanie do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice kandydatów na Sołtysa oraz Członków Rad Sołeckich
do 29 marca 2019 roku - ogłoszenie przez Burmistrza w Sołectwach zarejestrowanych list kandydatów na Sołtysa i Członków Rad Sołeckich
do 6 kwietnia: przekazanie Sołeckim Komisjom Wyborczym materiałów wyborczych
7 kwietnia: godz. 8.00 – 14.00 - głosowanie

Czytaj także

Komentarze

 • 13.03.2019 - 12:10
  A czy w Wąchocku znowu tradycyjnie będą spuszczać koło od traktora z górki? Ostatnio koło trafiło w wychodek za stodołą i w Wąchocku mają gówno a nie sołtysa.
  3 14 Cytuj Zgłoś
 • 15.03.2019 - 17:31
  zarozki se tabliczke walne z napisem SOLTYS WSI i bedzie sztywniutko
  3 Cytuj Zgłoś
 • 12.05.2019 - 16:31
  Hej, zapoznam się z Mężczyzną na dyskretne i niejawne spotkania. Liczę 23 lat jestem po rozwodzie i nie chce mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis : http://www.czatkobiet.pl/lena23
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach