Jaką szkołę wybrać? Uczniowie szukali odpowiedzi podczas Targów Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego

Przed tym dylematem każdego roku stają setki uczniów. W dokonaniu wyboru pomóc mają im Targi Edukacyjne, podczas których swoją ofertę prezentują szkoły i placówki z powiatu myślenickiego oraz województwa, a także instytucje wsparcia rynku pracy i oświaty

Rok szkolny 2019/2020 będzie rokiem szczególnym dla tak zwanych „szkół średnich” ponieważ będą one musiały przyjąć w związku z reformą edukacji dwa roczniki absolwentów: ósmych klas podstawówek i trzecich klas gimnazjów.

– Przygotowujemy się do tego od dawna. To między innymi z tego powodu rozbudowaliśmy bazę lokalową Zespołu Szkół Średniawskiego, a w niedalekiej przyszłości planujemy też rozbudowę ZSTE pod warunkiem uzyskania dotacji rządowej. – przekonuje Wicestarosta Andrzej Pułka.

Na targi przez cały dzień przyjeżdżali uczniowie ze wszystkich gmin powiatu myślenickiego. Targi to okazja dla szkół, aby swoją ofertą zainteresować przyszłych uczniów, natomiast dla młodych ludzi to szansa na bezpośredni kontakt nie tylko z nauczycielami, ale przede wszystkim starszymi kolegami, którzy opowiadają o atmosferze panującej w danej placówce.

Targi Edukacyjne organizowane są od 2004 roku i są one szansą na zapoznanie się ofertą kształcenia publicznych szkół prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Swoją ofertę prezentują również placówki oświatowe z terenu powiatu myślenickiego.

Udział w Targach dla uczestników jest bezpłatny.

Tegoroczni wystawcy:

1. Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach
2. Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach
3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu
5. Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach
6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
7. II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
8. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach
9. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach
10. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Myślenicach
11. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dobczycach
12. Młodzieżowe Centrum Kariery w Myślenicach
13. 6-10 Hufiec Pracy w Myślenicach
14. 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
15. Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Czytaj także

Komentarze

 • Strozaninek 14.03.2019 - 7:49
  A dlaczego nigdzie nie mozna znalezc informacji jak szkoly zamierzaja sobie poradzic z kumulacja rocznikow? Jak np. ZSO / I LO poradzi sobie z tym, ze zamierza otworzyc 12 oddzialow, a 1 budynek (duzy internat) jest remontowany?

  Mysle, ze kwestia tego czy uczniowe beda sie uczyc na 1 zmiane, czy na 2 jest bardzo wazna. I szkoda, ze nigdzie nie ma takich informacji.
  26 4 Cytuj Zgłoś
 • 15.03.2019 - 5:12
  Myślę ,że jak ktoś będzie chciał się uczyć to pokona wszystko,nawet dwie zmiany.Ludzie są zbyt wygodni .Kiedy ja chodziłam do liceum to też na dwie zmiany i zimy były srogie nie takie jak teraz.Stali się na przystanku 1,5 godziny bo nic nie jechalo.Byl to koniec lat dziewięćdziesiątych więc na e wieki temu.
  2 17 Cytuj Zgłoś
 • Strozaninek 15.03.2019 - 5:40
  Lily napisał/a:
  Myślę ,że jak ktoś będzie chciał się uczyć to pokona wszystko,nawet dwie zmiany.Ludzie są zbyt wygodni .Kiedy ja chodziłam do liceum to też na dwie zmiany i zimy były srogie nie takie jak teraz.Stali się na przystanku 1,5 godziny bo nic nie jechalo.Byl to koniec lat dziewięćdziesiątych więc na e wieki temu.
  To komentarz głupi i nie na temat. Za czasów mojej babci nie było prądu i uczyła się przy lampie naftowej. Czytała poezję przy lampie. Skończyła szkołę. Nie zauważyłaś czasem, że świat poszedł do przodu? Idea rozwoju kraju i rozwoju gospodarczego jest taka, że jest coraz lepiej. A nie, że nie jechało przez 1.5 godziny i że kierowca PKS to był bóg. Żenada.
  18 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 15.03.2019 - 6:37
  A mój dziadek nie miał smartfona i nie zajmował sie takimi głupotami tylko życiem
  6 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach