Zapasy

Z Katowic przywieźli trzy medale

Zapaśnicy Dalinu Myślenice z Otwartych Mistrzostw Śląska Dzieci i Kadetów wrócili z trzema medalami

W katowickim turnieju walczyła ponad setka zawodników z sześciu klubów śląskich i trzy zespoły z Małopolski. Dalin reprezentowało czterech zawodników, którzy walczyli w grupie kadetów. Byli to: Man Mastela, Jakub Miska, Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek.

Złote medale wywalczyli Jan Mastela (kat. do 80 kg) i Jakub Miska (do 71 kg), a srebrny Mikołaj Łętocha (do 55 kg), Hubert Tylek zajął czwarte miejsce.

Wyjazd był bardzo udany pod względem szkoleniowym. Wszyscy zawodnicy stoczyli co najmniej po trzy walki, w których pokazali, że są dobrze przygotowani do zbliżających się eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w Kostrzynie – wyjazd podsumowuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Jan Mastela, który już wywalczył awans, wygrał 4 walki przed czasem, pokonując w finale faworyta gospodarzy Sebastiana Zająca z Katowic. Jakub Miska również pokonał w finale przez przewagę techniczną 8:0 utytułowanego zawodnika z Rudy Śląskiej - Doriana Bzdyrę.

Mikołaj Łętocha wygrał 2 walki eliminacyjne, lecz w finale musiał uznać wyższość Michała Rostka z Raciborza. Hubert Tylek był bliski wywalczenia brązowego medalu, ponieważ w pierwszej rundzie prowadził na punkty i trzymał przeciwnika z Katowic w pozycji zagrożonej. Zabrakło mu siły i kondycji w drugiej rundzie i zajął czwarte miejsce.