Myślenicki Alarm Smogowy publikuje film na zakończenie zimy: „Zobaczcie czym oddychamy” [WIDEO]

Na zakończenie sezonu zimowego Myślenicki Alarm Smogowy publikuje film prezentujące Myślenice z lotu ptaka. „Zobaczcie czym oddychamy” – mówią członkowie organizacji

"Kończy się zima. Za nami okres białego szaleństwa. Śnieżnych krajobrazów cieszących oko. Oblanych śniegiem wierzchołków drzew i szczytów gór. Ale przede wszystkim to koniec gryzących i powoli zabijających nas obłoków smogu. Ten problem powróci... już w październiku 2019! Chyba, że zaczniemy działać. Mamy niewiele czasu. Zobaczcie jak nasza piękna gmina Myślenice prezentuje się w oparach sadzy" – na swoim profilu piszą przedstawiciele Myślenickiego Alarmu Smogowego.

O powstaniu tej organizacji pisaliśmy na początku marca. Myślenicki Alarm Smogowy, to ruch społeczny założony przez Grzegorza Jaska i Dariusza Szczotkowskiego.

 

Grzegorz Jasek, Dariusz Szczotkowski: Mieszkańcy powiatu myślenickiego od dawna borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Mamy tego po dziurki w nosie. Walka ze smogiem, to przede wszystkim obowiązek samorządów. Działamy na rzecz poprawy jakości powierza. Każdy może dołączyć – mówili w rozmowie z nami.

Czy uważasz, że Myślenicki Alarm Smogowy to organizacja, która jest potrzebna mieszkańcom?

Na początku miesiąca odbyło się spotkanie inaugurujące działanie tej organizacji. MAS ma reprezentować mieszkańców, którzy od kilku lat borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza na terenie powiatu myślenickiego. Głównym celem założycieli jest dbałość o czystość powietrza i angażowanie w te działania mieszkańców oraz władze samorządowe.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • Arthur Renegat 19.03.2019 - 19:00
  Może kiedy wejdzie zakaz palenia węglem i drzewem to problem ulegnie delikatnej zmianie. Oby...
  18 30 Cytuj Zgłoś
 • Krzysztof Mowak 19.03.2019 - 23:59
  A w dupach wam się przewraca od "tego smogu" strasznego, za normalna robotę się weźcie
  27 21 Cytuj Zgłoś
 • 20.03.2019 - 1:08
  wiekszosc mysli kaegoriami teraz my a po nas........
  mialam sasiadow,ktorzy palili wszystko-wieczrem nie dalo sie oddychac=a
  12 8 Cytuj Zgłoś
 • wojtek 20.03.2019 - 5:12
  Wyjscie jest prost.Obnizyć cene akcyzy przesylu i samego gazu a problem powinien się rozwjązac.
  30 1 Cytuj Zgłoś
 • 20.03.2019 - 5:38
  Tak to się niektórym nudzi na emeryturze....
  12 12 Cytuj Zgłoś
 • 20.03.2019 - 9:46
  Czysty węgiel nie jest szkodliwy, ale cena jest taka że ludzi poprostu nie stać, zwłaszcza emerytów, więc palą czym się tylko da!!!
  Ruski mają gaz i mają go taniego, Araby ropę i mają ją tanią, a MY mamy węgiel i drogi jak cholera!!! I TU JEST TAK NAPRAWDĘ PROBLEM!!! ostatnio kupiłem sprowadzany z Kolumbii,bo dwie stówy tańszy od naszego PORAŻKA
  21 3 Cytuj Zgłoś
 • Strozaninek 20.03.2019 - 9:47
  blakmet napisał/a:
  Czysty węgiel nie jest szkodliwy, ale cena jest taka że ludzi poprostu nie stać, zwłaszcza emerytów, więc palą czym się tylko da!!!
  Ruski mają gaz i mają go taniego, Araby ropę i mają ją tanią, a MY mamy węgiel i drogi jak cholera!!! I TU JEST TAK NAPRAWDĘ PROBLEM!!! ostatnio kupiłem sprowadzany z Kolumbii,bo dwie stówy tańszy od naszego PORAŻKA
  Wiecej przywilejow dla Gornikow, 13, 14, barburek, wczesniejszych emerytur, podwyzek itd. Na pewno bedzie taniej.
  26 3 Cytuj Zgłoś
 • Damian 21.03.2019 - 8:46
  I więcej pośredników w zbycie węgla ;)
  6 Cytuj Zgłoś
 • 21.03.2019 - 13:24
  A tym czasem akcja wymiary pieców leży, Dopiero w czerwcu UMG się dowie czy dostanie jakieś pieniądze . potem cała procedura i w sumie w tym roku dalej będziemy się truć .Samą propagandą i obietnicami PiSu
  Smogu nie zlikwidujemy .
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 22.03.2019 - 7:57
  Niepotrzebnie ludziom zawracano głowę węglem, że nasz, że tani, że nigdy go nie zabraknie, że czarne złoto... ludzie w to uwierzyli i inwestowali w węgiel.
  I zostali oszukani, bo złoto to nie jest i tani też nie, Jedyne co z tej propagandy pozostało to to że nasz.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • Niedźwiedź Leśny 25.03.2019 - 9:10
  Najbardziej szkodliwy jest ,,smog polityczny" propaganda i pranie mózgów. Imbecyle robią z siebie mędrców w społeczeństwie mają kilka swoich osób którzy ich popierają i czekać tylko na odruch stadny całej reszty. To świetny biznes. Panowie gratuluje!
  1 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach