Postanowiły pomóc osobom najbardziej narażonym na depresję

Grupa młodzieży z II LO w Myślenicach – Małopolska Szkoła Gościnności postanowiła to szczęście dać innym, biorąc udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”

„Felicita” - nie jesteś sam, to projekt poruszający problematykę depresji w naszym społeczeństwie. Dziewczyny spotykają się z grupami osób, które są najbardziej narażone na depresję.

Uczestniczki przy współpracy ze szkolnymi placówkami zorganizowały zbiórkę zabawek, które przekazały potrzebującym dzieciom. Przy współpracy z tymi samymi szkołami udało się zachęcić dzieci z młodszych klas do przygotowania ręcznych drobiazgów, które zostały przekazane osobom starszym z pobliskiego Domu Seniora . Pensjonariusze mieli okazję z inicjatywy projektu popracować manualnie, a grupa umiliła im czas poprzez rozmowę.

Wśród starszej młodzieży przeprowadziły ankiety poruszające problematykę depresji. Pragną też uświadomić nastolatkom, że depresja może być tuż obok, przygotowując dla nich prezentację.

Rozejrzyjmy się obok siebie. Może kolega, koleżanka, albo ktoś bliski potrzebuje naszego wsparcia? – Powiedz: Nie jesteś sam, jestem tutaj możesz na mnie liczyć! – zachęca Patrycja Mitan, jedna z uczestniczek projektu.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach