Druhowie na odcinku 4,5 km zebrali 1800 litrów śmieci. Które miejsca wymagają sprzątania po zimie?

Druhowie OSP Stojowice (Gmina Dobczyce) wspólnie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą wzięli się za wiosenne porządki swojej okolicy. Na odcinku 4,5 km zebrali prawie 1800 litrów śmieci.

Ta akcja zwraca uwagę na problem zaśmieconych miejsc na terenie całego powiatu. Które miejsca potrzebują podobnych działań?

Akcja strażaków spodobała się burmistrzowi Dobczyc Tomaszowi Susiowi, który zapowiedział wsparcie. - Gmina Dobczyce gwarantuje odbiór odpadów, które zostały zebrane podczas sprzątania, udostępniamy również worki – zapowiada.

Na najbliższą niedzielę Przyjaciele Raby zaplanowali sprzątanie jej brzegów w okolicach Dobczyc i Gdowa. Do wiosennych porządków przymierzają się także mieszkańcy Brzączowic.

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, odpowiednie służby rozpoczęły porządkowanie terenów, czyszczenie chodników i terenów wokół jezdni. Gmina wystosowała prośbę do administratorów dróg powiatowych i wojewódzkich o rozpoczęcie prac porządkowych w obrębie pasów drogowych dróg przebiegających przez teren naszej gminy.

Wszędzie pełno śmieci: Wskazujecie najbrudniejsze miejsca

To jedna z pierwszych gmin, która oficjalnie ogłasza wiosenne porządki. Tymczasem na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum wysyłacie miejsca, gdzie potrzebne jest wiosenne sprzątanie.

W pierwszej kolejności wskazujecie brzegi Raby w Myślenicach od Górnego po Dolny Jaz, tereny nad Rabą w Osieczanach, czy okolice garaży na Osiedlu Tysiąclecia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 01.04.2019 - 14:19
  Myślenice toną w wszechobecnym "syfie" wystarczy przejść się po Zarabiu wzdłuż raby ścieżką pieszo-rowerową. Cała ulica zdrojowa w stronę Osieczan to jedno wielkie wysypisko śmieci. Wszystkie rowy, dolny Dalin, tony śmieci porozrzucane w koło boiska... Wstyd, sami mieszkańcy na Zarabiu nie dbają o to co leży pod ich domami w rowach. Budowany jest tam chodnik, pod którym śmieci są zakopywane wraz z ziemią.
  24 2 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 01.04.2019 - 21:11
  Całe miasto wymaga posprzątania .Brud ,smród i ubóstwo. Za Ostrowskiego był syf i teraz dalej jest. Rozwiązać straż miejską a za te pieniądze niech zatrudnią ekipę która będzie sprzątać miasto.Ludzie śmiecili i śmiecić będą , obowiązakiem magistratu jest dbać o czystość w mieście .
  17 4 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2019 - 6:12
  Stróża! Od szkoły podstawowej nr1 w wzdłuż ścieżki w stronę zarabia tam też się dopiero dzieje ... opony wiaderka worki!
  4 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2019 - 12:34
  W parku na Zarabiu, połamane ławki, zdewastowana toaleta, powyrywane lampy oświetleniowe.
  7 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2019 - 12:41
  Jacy ludzie,taka i kultura otoczenia.
  7 Cytuj Zgłoś
 • Mietek 02.04.2019 - 13:35
  taki_gość napisał/a:
  W parku na Zarabiu, połamane ławki, zdewastowana toaleta, powyrywane lampy oświetleniowe.
  Posprzątają dopiero po RunMageddonie i po Dniach Dyszla.
  4 Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2019 - 7:05
  W innych miejscowościach też się dzieje: https://www.facebook.com/SolectwoLeki/posts/1050946481695837
  3 Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2019 - 11:42
  Nie mamy szczęścia do włodarzy, ktòrzy potrafią zadbać o klimat. Szlachetka bardziej zainteresowany czyszczeniem stołków niż miasta. Samopoczucie turystów i mieszkańców to nie temat, dutków stąd nie wycisną. I tak wychodzi to flejtuchostwo nawet na urzędzie. Śmiecą wszędzie, w odróżnieniu od np. nmiast niemieckich u nas nikt nie sprząta. Tylko akcje społeczne, a raz w roku to ciut za mało.
  3 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach