Zapasy: Szpakiewicz i Mastela pojadą na Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Brązowy medal Krzysztofa Szpakiewicza w Pucharze Polski gwarantuje obok Jana Masteli awans do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oznacza to, że na najważniejszych tegorocznych zawodach w Kielcach będziemy mieć dwóch zawodników z szansami na medale

W turnieju w Kostrzynie nad Odrą rozgrywanym w ramach Pucharu Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznym uczestniczyło 177 zawodników z 44 klubów z całej Polski. Zawody były drugim etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zakończeniu rywalizacji punkty zostaną zsumowane i szesnastu najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej zakwalifikuje się do finału, który odbędzie się w woj. świętokrzyskim.

Dalin Myślenice reprezentowało 4 zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, Hubert Tylek, Mikołaj Łętocha i Jakub Miska. Pierwsza trójka występowała w kat. wagowej do 55 kg, a Kuba Miska do 71 kg.

Krzysztof Szpakiewicz wygrał pięć walk i jedną przegrał zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej do 55 kg. Wpadkę zaliczył podczas drugiej swojej walki z faworytem Piotrem Ludwiczakiem, do której wyszedł nie w pełni skoncentrowany. W finałowym pojedynku o brązowy medal zmierzył się z Łukaszem Stawiarskim z Lubawy.

Zaraz na początku walki Krzysiek wykonał rzut za cztery punkty, lecz przeciwnik w końcówce drugiej rundy doprowadził do remisu 6:6, który jeszcze oznaczał zwycięstwo myśleniczanina. W tym momencie niespodziewanie sędzia wskazał na pasywną walkę Krzysztofa, co oznaczało stratę punktu i konieczność obrony w pozycji parterowej, a w efekcie przegraną walkę. Pomimo , że do końca pojedynku pozostawało mało czasu, Krzysiek wykonał zwycięską kontrę i uzyskał dwa punkty tuż przed końcowym gwizdkiem. Trenerzy przeciwnika zgłosili protest, lecz sędziowie po wnikliwej analizie wideo podtrzymali wynik 8:7 dla Krzysztofa.

Hubert Tylek wygrał jedną walkę i zajął trzynaste miejsce. Mikołaj Łętocha i Jakub Miska zajęli odpowiednio miejsca 16 i 18.

Ryszard Szpakiewicz, trener: Pomimo zajęcia miejsc w drugiej dziesiątce, wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, a szczególnie chciałbym wyróżnić Huberta i Kubę, którzy mieli bardzo trudnych przeciwników.

Kuba między innymi stoczył wyrównaną walkę z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Bartłomiejem Suskim przegrywając w stosunku 13:10 – podsumowuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Miejsce medalowe zajęte w II Pucharze Polski gwarantuje awans Krzysztofa Szpakiewicza obok Jana Masteli do Finałów OOM. Oznacza to, że na najważniejszych tegorocznych zawodach w Kielcach będziemy mieć dwóch zawodników z szansami na medale.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach