Zapasy

Złoty Jan Mastela i Jakub Miska. Srebrny Hubert Tylek

Zawodnicy Dalinu z Rudy Śląskiej wrócili z trzema medalami. Złote wywalczyli Jan Mastela i Jakub Miska, a srebrny Hubert Tylek

W Pucharze Śląska Kadetów i w Otwartych Mistrzostwach Śląska Młodzików rozgrywanych w Rudzie Śląskiej walczyła ponad setka zawodników z ośmiu klubów śląskich, dwóch zespołów z Małopolski oraz reprezentacji czeskiego klubu z Trzyńca. Dalin reprezentowało czterech zawodników, którzy walczyli w grupie kadetów. Byli to: Jan Mastela, Jakub Miska, Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek.

Zawodnicy Dalinu z Rudy Śląskiej wrócili z trzema medalami. Złote wywalczyli Jan Mastela w kat. wagowej do 80 kg i Jakub Miska (do 71 kg), a srebrny Hubert Tylek (do 55kg). Mikołaj Łętocha tym razem startując w wyższej kategorii wagowej (do 60 kg) zajął piąte miejsce.

Jan Mastela, wygrał trzy walki przed czasem, pokonując w finale Sebastiana Zająca z Katowic. Jakub Miska również pokonał w finale przez przewagę techniczną 8:0 zawodnika z Rudy Śląskiej - Doriana Bzdyrę.

Zacięty pojedynek o brązowy medal stoczył Hubert Tylek z Jakubem Celerem z Katowic. Hubert był wyraźnie silniejszy, wygrywając przez położenie na łopatki. Nie miał szczęścia Mikołaj Łętocha, który nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej i w efekcie nie poradził sobie z cięższymi przeciwnikami, zajmując piąte miejsce.