Regularnie spacerowała po Zakopiance. Dotarli do niej dzielnicowi

Policjanci dotarli do kobiety, która regularnie spacerowała po Zakopiance w Jaworniku i Krzyszkowicach. Okazało się, że to 39-latka pochodząca z Krakowa

"Uwaga! Po Zakopiance w Krzyszkowicach i Jaworniku od kilku dni chodzi kobieta, wbiega pod auta, porusza się pasami przeznaczonymi dla pojazdów” – kilka dni temu alarmowaliście pisząc na redakcja@miasto-info.pl . W sieci pojawiło się również zdjęcie kobiety, która idzie jednym pasem Zakopianki.

Sprawą zainteresowała się policja, a do kobiety dotarli dzielnicowi sierż. Mariola Krupa (rejon Krzyszkowic) oraz mł.asp. Tomasz Michalski (rejon Jawornika) ustalili, gdzie przebywa kobieta. Okazało się, że to pochodząca z Krakowa 39-latka, która w powiecie myślenickim pojawiła się niespełna miesiąc temu i przebywa w jednym z domków letniskowych w Krzyszkowicach.

Tam policjanci jej nie spotkali. W ramach dalszego patrolu na mieszkankę Krakowa natrafili w rejonie stacji paliw. Policjanci jednak nie stosowali w tym przypadku sankcji karnych, nie nałożyli mandatu na pieszą.

- Po rozmowie z 39-latką, jak i ze świadkami jej zachowania, funkcjonariusze wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego, który przewiózł ją do szpitala, gdzie kobieta otrzyma fachową pomoc. Pomimo tego, że sprawa kobiety ,,spacerującej zakopianką” została rozwiązana, apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i ściąganie nogi z gazu – szczególnie w rejonach przejść dla pieszych – dodaje Dawid Wietrzyk.

Jak podkreśla przedstawiciel policji; dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dlatego, kiedy lokalne media obiegła informacja o kobiecie ,,spacerującej” po zakopiance, to właśnie dzielnicowi zajęli się tą sprawą.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 17.04.2019 - 11:21
  Dlatego, kiedy lokalne media obiegła informacja o kobiecie ,,spacerującej” po zakopiance, to właśnie dzielnicowi zajęli się tą sprawą.
  Więc jeśli chcemy aby policja zajęła się jakąś sprawą, należy to zgłaszać przez portal miasto-info.
  Droga redakcjo, może uruchomcie jakiś system zgłaszania zagrożeń ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  30 4 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 17.04.2019 - 11:29
  Brawo!
  18 2 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2019 - 14:55
  No i dobrze, że sprawa zakończyła się pozytywnie.
  10 1 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2019 - 16:48
  Brawo ! Dało się ?! Dało!
  I chwała za to wszystkim !
  WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2019 - 20:06
  Wiecie co? Ręce opadają. Czytając artykuł na ten temat na stronie komendy policji w Myslenicach napotkałem stwierdzenie: "Widać na nim jak, kobieta porusza się po jezdni drogi ekspresowej -"zakopianki"..." Jesli Policja serwuje nam takie babole to ja sie nie dziwie ze po tej drodze sie jezdzi jak sie jezdzi
  11 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach