Polski akcent w międzynarodowym spotkaniu w Tunezji

Troje speedballistów reprezentujących Gminę Myślenice i Gminę Dobczyce wzięło udział w Międzynarodowym Obozie Speed-ball zorganizowanym w mieście Susa w Tunezji

Marcelina Ryś z Poręby oraz Błażej Płachno z Kornatki swoją przygodę ze speed-ballem rozpoczęli w 2017 roku uczestnicząc w Programie Kumulacja Aktywności Fundacji Lotto. Ich ciężka praca i talent zostały docenione także poza granicami Polski, ponieważ Tunezyjska Federacja Speed-balla wsparła wyjazd młodych zawodników pokrywając koszty pobytu w Tunezji. Na obozie spotkały się reprezentacje: Tunezji, Polski, Francji i Niemiec.

- To był aktywny czas, pełen dobrych sportowych emocji. Trzy razy dziennie spotykaliśmy się w międzynarodowym gronie by skrzyżować rakiety i uczyć się od siebie. To była także nagroda dla młodych zawodników, za ich ciężką pracę nad formą i techniką gry. Wyjechali najbardziej rokujący juniorzy, którzy w ciągu dwóch lat będą walczyć o wejście do kadry narodowej. Cieszę się, że wśród wybranych znalazła się dwójka moich zawodników. – podkreśla Zbyszek Bizoń – trener i zawodnik speed-ball ze Stowarzyszenia Sportownia.

Polska reprezentacja liczyła 7 osób. W obozie uczestniczyli członkowie kadry narodowej: Zbyszek Bizoń, Mariusz Rzedzicki i Przemysław Wolan. Wyjechała także czwórka utalentowanych juniorów: Marcelina Ryś (Speed-Ball Poręba), Błażej Płachno (Speed-ball Dobczyce), Emilia Rajca (Speed-ball KRK), Jakub Dwornik (Speed-ball Rudniki).

Młodzi speed-balliści mieli możliwość trenowania pod instruktażem najlepszych selekcjonerów. Na miejscu polskich zawodników odwiedził Zastępca Ambasadora RP w Tunezji - życząc sukcesów i jak najwyższych lokat sportowych.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach