Piłka nożna

Górki na zwycięskim szlaku

Podczas 19 kolejki Rokita Kornatka podejmowała Górki Myślenice, ale ostatecznie musiała uznać wyższość drużyny gości przegrywając 1:3

LKS Rokita Kornatka - LKS Górki Myślenice 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 1’ M.Biela as. K.Plewa, 0:2 34’ M.Pietrzyk, 1:2 50’ R.Budzowski 1:3 59’ M.Pietrzyk - karny
Rokita: Wojciech Rymarczyk - Adrian Kania, Franciszek Piwowarczyk, Sławomir Mistarz, Mateusz Dudzik, Artur Kornio (46' Rafał Budzowski [85' Maciej Mistarz) - Wojciech Piwowarczyk (46' Sławomir Piszczek), Dawid Kania, Piotr Leśniak, Damian Piwowarczyk (46' Kacper Kasprzyk) - Mateusz Mistarz (75' Łukasz Batko)
Górki: Krystian Kubiczek - Kamil Plewa (kapitan), Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Jarosław Kuchnia (84’ Paweł Maślak) - Marek Zięba (62’ Mateusz Obierzyński), Tomasz Sabała, Mateusz Biela (75’ Kamil Malina) - Mateusz Sabala (70’ Karol Turała) - Ignacy Dudek, Mateusz Pietrzyk (80’ Paweł Dąbrowa)

Poniedziałkowy, świąteczny mecz rozpoczęli goście, którzy w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony od Plewy i strzał tuż przy słupku Bieli pozwolił na trafienie otwierające wynik zawodów.

W dalszej części pojedynku przeważali myśleniczanie, nie mogąc podwyższyć prowadzenia mimo wielu okazji. Rokita również rozgrywała niezłe zawody, a w pierwszej połowie piłka po strzałach graczy gospodarzy dwukrotnie trafiła w poprzeczkę. W 34. minucie ekipa przyjezdna podwyższyła wynik na 0:2, a bramkę zdobył Mateusz Pietrzyk, wykorzystując błąd defensywy Rokity.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Adama Piwowarczyka, którzy już po chwili zdobyli bramkę kontaktową. W kolejnych minutach z poważnych tarapatów Górki ratował bramkarz Kubiczek, jednak losy spotkania odwróciły się w 59. minucie. Wykorzystany rzut karny przez Pietrzyka przyczynił się do ponownego podwyższenia prowadzenia i niejako przypieczętowania zwycięstwa.

Myśleniczanie kontynuują passę sześciu triumfów ligowych z rzędu, a zdobycz punktowa sprawiła, że Górki umocniły się w tabeli ligowej na pozycji wicelidera, nadal tracąc trzy oczka do pierwszego Jordana. W kolejnym ligowym spotkaniu drużyna u siebie zagra z Orłem Nowa Wieś.