Piłka nożna

Orzeł przerwał passę Górek

W 20 kolejce myślenickiej A-klasy Górki Myślenice podejmowały na własnym boisku drużynę Orła Nowa Wieś. Ostatecznie zawody zakończyły się remisem 2:2

LKS Górki Myślenice - UKS Orzeł Nowa Wieś 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 7’ M.Pietrzyk as. I.Dudek, 2:0 45’ I.Dudek as. M.Sabała, 2:1 58’ M.Kosałka - rzut karny, 2:2 75’ M.Czajczyk
Górki: Krystian Kubiczek - Kamil Plewa, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Jarosław Kuchnia - Mateusz Obierzyński (kapitan), Tomasz Sabała, Mateusz Biela (60’ Paweł Dąbrowa) - Mateusz Sabała (70’ Kamil Malina) - Ignacy Dudek (77’ Marek Zięba), Mateusz Pietrzyk
Orzeł: Jakub Ryś - Marcin Gaca, Jarosław Dyrda, Marek Kosałka, Dariusz Cichoń - Daniel Sędzik (kapitan) - Mateusz Wrona (90’ Rafał Feliks), Mateusz Czajczyk, Hubert Suder, Sebastian Braś - Piotr Suder

Sobotnie zawody były dla obu klubów piątym meczem w rundzie wiosennej, a dotychczasowe wyniki poprzednich spotkań spowodowały, że to myśleniczanie byli faworytem zawodów. Po lekkim opóźnieniu planowanego rozpoczęcia, piłkarze Górek bardzo dobrze zaczęli zawody, a pierwszego gola zdobyli już w siódmej minucie.

Chociaż pojedynek przy Solidarności 6 był wyrównany, to myśleniczanie przeprowadzali więcej okazji. Swoją przewagę ekipa z Górnego Przedmieścia udowodniła w ostatniej minucie pierwszej części, kiedy na 2:0 podwyższył Ignacy Dudek.

W drugiej części dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia miał ponownie Pietrzyk, jednak mocne uderzenie powędrowało w poprzeczkę. Postawa Orła w drugiej połowie zasługiwała na pochwały, a konsekwencją tego była bramka kontaktowa z rzutu karnego w 59. minucie. Goście do remisu doprowadzili na kwadrans przed końcem, a trafienie zanotował Mateusz Czajczyk.

W ligowej tabeli Górki niezmiennie zajmują pozycję wicelidera, natomiast Orzeł sklasyfikowany jest na 11. miejscu.