Zapasy: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży pod dyktando kontuzji

Mimo, że Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz uznawani byli za faworytów zawodów, nie zdobyli medali. Ich występy podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym zdominowały urazy i kontuzje

W zawodach w Staszowie uczestniczyło 160 zawodników wyłonionych w dwustopniowych eliminacjach w Warszawie i w Kostrzyniu nad Odrą. Województwo małopolskie reprezentowało dwóch zawodników Dalinu Myślenice - Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz. Wyjeżdżając byli zaliczani do grona faworytów, ponieważ w eliminacjach wywalczyli medale (Mastela – srebrny, Szpakiewicz- brązowy).

Jankowi Masteli podczas pierwszej walki z Patrykiem Gubałą z Lubska odnowiła się kontuzja prawej stopy i pomimo ambitnej postawy przegrał przez położenie na łopatki. Kolejne pojedynki to była walka z bólem i z przeciwnikami. Pomimo to wygrał jeszcze dwie walki, lecz w trzeciej musiał uznać wyższość Eryka Klimka z Żar. Ostatecznie Janek zajął dziesiąte miejsce w gronie 18 zawodników.

Nie powiodło się w finałach również Krzyśkowi . W pierwszej walce spotkał się z niedawnym przeciwnikiem Łukaszem Stawiarskim z Lubawy. Krzysiek od początku walki prowadził na punkty, lecz w ostatnich sekundach walki przy stanie 6:4 przeciwnik wykonał rzut suplesowy i tym samym zrewanżował się za ostatnią porażkę. Podobnie jak jego kolega klubowy Krzysiek wygrał dwie walki , lecz ostatnia z Wiktorem Powalskim z Pabianic zakończona wynikiem 12:10 i kosztowała go dużo wysiłku.

Kolejną walkę o wejście do strefy medalowej stoczył po bardzo krótkim wypoczynku (regulaminowo ok. 10 minut) z Patrykiem Matuszewskim ze Starej Kamienicy. Walka była bardzo wyrównana, lecz w końcówce pierwszej rundy Krzysiek doznał urazu prawej ręki i lekarz w trosce o bezpieczeństwo zawodnika nie dopuścił do jej kontynuacji w drugiej rundzie. Krzysiek zajął siódme miejsce.

Po przyjeździe do Myślenic zawodnicy zostali przebadani przez lekarza, który wykluczył poważniejsze urazy.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach