Mistrzostwa Małopolski w Mini Siatkówce: Brązowy medal dla AMS Pcim

Emilia Pietrzyk i Gabriela Gałka występujące w barwach drużyny AMS Pcim zajęły trzecie miejsce w finale województwa w kat. dwójek dziewcząt

Dziewczyny walczyły w finale województwa małopolskiego Kinder + Sport w kat. dwójek (rocznik 2008). Emilia Pietrzyk (SP3 Pcim) i Gabriela Gałka (SP1 Pcim) stanęły na najniższym podium, pokonując 2:1 drużynę Maraton Krzeszowice.

Zawodniczki w pierwszym etapie zwyciężyły z późniejszymi mistrzyniami małopolski drużyną STS Sandecja Nowy Sącz, jednak w półfinale to drużyna z Nowego Sącz była górą.

Tego dnia za dziewczynkami z AMSu uplasowały się drużyny m.in. UKS 22 Kraków, KS Gorce Nowy Targ, Setbol Oświęcim, MKS MOS Wieliczka, SMS Dalin Myślenice, czy Dunajec Nowy Sącz.

Andrzej Tyrpuła, AMS Pcim: Drugi rok z rzędu AMS Pcim melduje się w tej kategorii na podium i znów tylko jeden mecz dzielił nas od wyjazdu na mistrzostwa Polski. Co warte podkreślenia dziewczynki rozpoczęły swoją przygodę z siatkówką w AMS Pcim w pierwszej klasie szkoły podstawowej, dzięki czemu tak niesamowite osiągnięcia są możliwe.