Przybywa wypadków nad drogach. Ciągle pada. Policja apeluje o ostrożną jazdę

- Dostosujmy ,,styl” naszej jazdy do warunków pogodowych – apelują policjanci. Tylko rano na drogach powiatu doszło do kilku stłuczek

Już kilka minut po godzinie 6 zastępy JRG Myślenice, OSP Pcim, OSP Stróża zostały zadysponowane do wypadku na Zakopiance w Stróży, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Poszkodowana została jedna osoba.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanej. Po wykonaniu działań operacyjnych przez funkcjonariuszy policji usunięto pojazdy, rozbite elementy z jezdni, przeprowadzono sorbcję płynów eksploatacyjnych – mówi Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Kolejne zderzenie o godzinie 8.30 dotyczyło zderzenia dwóch samochodów osobowych do którego doszło na skrzyżowaniu drogi prowadzącej do strefy przemysłowej z Zakopianką.

Poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na usunięciu rozbitych pojazdów oraz rozbitych części z drogi krajowej w celu przywrócenia jej do ruchu.

W krótkim czasie utworzył się korek, a przejazd był możliwy tylko jednym pasem.

Policja apeluje: Noga z gazu!

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Apelujemy także do pieszych, aby dokładnie się rozglądali zanim wejdą nawet na oznakowane przejścia dla pieszych – zwraca uwagę Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Zwraca uwagę pieszym, aby pamiętali że w deszczową pogodę, zanim wejdą nawet na oznakowane przejście powinni dokładnie się rozejrzeć, czy przejście będzie bezpieczne. - Odchylmy kaptur lub parasolkę, która w dużym stopniu ograniczają nam widoczność – dodaje.

Warto pamiętać, że w warunkach deszczowych samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.

Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach