Tancerki z Lady Fitness Myślenice pojadą na Mistrzostwa Europy

Myślenicki Klub Lady Fitness po raz kolejny ubiegał się o szansę na taneczne Mistrzostwa Europy. Po sukcesach w cheerleadingu sportowym i acro solo oraz Mistrzostwach Europy dzieci w fitness przyszła pora na resztę zespołów tanecznych

W Krzywiniu ponad 40 zawodniczek z Myślenic ubiegało się o przepustkę na Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Najmłodsza ma niecałe 7 lat, a najstarsza 19. Po całodniowej rywalizacji zielone światło otrzymało 10 teamów, które osiągnęły wysokie wyniki i stanęły na podium łącząc elementy taneczno-gimnastyczne.

Awans na Mistrzostwa Świata wywalczył duet 9-latek Diana Gęsicka i Julita Łętocha, duet seniorek Julia Senderska i Aleksandra Siedlecka, solo seniorka Marcelina Raczek, zespół seniorek Jet, zespoły dziecięce i młodzieżowe Brilliant, Amethyst, Crystalls.

Anna Simsak, trener: Oprócz tego nasza brązowa medalistka mistrzostw Europy w Fitness- Lena Latoń zdobyła po raz kolejny złoto. Zespół Shine tańczący ze wstążkami gimnastycznymi zdobył srebrny medal.

Na szczególną uwagę zasługuje też świetnie zapowiadająca się juniorka Magdalena Gustof, która pokonała 21 najmocniejszych w Polsce zawodniczek ze swoich kategorii i zdobyła złoto. W prezentacji duetu wraz z partnerką Natalią Goc zgarnęły srebrny medal.