Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin: Myśleniczanie przywieźli 4 medale i doświadczenie

W Białymstoku odbył się IV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin. Myślenice reprezentowali zawodnicy Myślenickiej Akademii Karate "Byakko": Dawid Burkat, Julia Wielgus, Karol Motyka, Daria Bzdek, Aleksander Nowak, Jakub Motyka, Nikodem Grzebinoga oraz Miłosz Pilch; z sensei Marcinem Sturgulewskim.

Medale w swoich kategoriach zdobyli: Dawid Burkat 2 miejsce w kata i 3 miejsce kumite w kategorii chłopców 8-9 lat, Julia Wielgus 3 miejsce w kumite dziewczynek 10-11 lat, Karol Motyka 3 miejsce w kumite chłopcy 6-7 lat.

Myślenice reprezentowali również: Daria Bzdek, która w kategorii kata dziewczynek 8-9 lat zaprezentowała zdecydowanie najtrudniejszy układ ze wszystkich konkurentek. Aleksander Nowak stoczył wyrównany pojedynek z dużo bardziej doświadczonym reprezentantem Szczytna w kategorii juniorów młodszych 14-15 lat -60kg, Jakub Motyka - nasz najmłodszy zawodnik, 5 latek stanął do walki ze starszymi chłopcami w kategorii 6-7 latków., Nikodem Grzebinoga w pierwszej walce trafił na zwycięzce swojej kategorii i musiał uznać jego wyższość. Miłosz Pilch startował w obydwu konkurencjach, czyli kata oraz kumite.

Udział w turnieju o stopniu międzynarodowym to nauka dla młodych adeptów oraz trenera, która zaprocentuje w przyszłości. - Wszystkim zawodnikom gratulujemy nienagannej postawy i odwagi w starciach z bardziej doświadczonymi rywalami - podsumowuje trener.

W całym turnieju udział wzięło 390 zawodników z 33 klubów z 6 państw.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach