Bogdanówka: Ciągnik przygniótł mężczyznę

Kolejna akcja z udziałem śmigłowca LPR miała miejsce 11 czerwca w miejscowości Bogdanówka. Doszło tam do przewrócenia się ciągnika rolniczego. Poszkodowana została jedna osoba, która znajdowała się pod pojazdem.

 

mł. bryg. Roman Ajchler

Działania strażaków polegały na podniesieniu ciągnika przy użyciu wciągarki samochodowej oraz stempli drewnianych, ewakuowaniu osoby w celu udzielenia jej pomocy medycznej przez ratowników ZRM. Wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala. W trakcie kolejnych działań postawiono ciągnik na koła. W akcji udział brały jednostki OSP Bogdanówka, OSP Tokarnia, JRG Myślenice.

To kolejny wypadek od niedzieli, kiedy to quad przygniótł mężczyznę w Trzebuni.

Państwowa Inspekcja Pracy przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa podczas prac w rolnictwie. Na swojej stronie zamieściła formularz, którego wypełnienie ma pomóc w ocenie bezpieczeństwa w domostwach.

Z danych za 2018 rok wynika, że w ubiegłym roku w całym województwie małopolskim zgłoszono 1420 wypadków rolników, z czego 1252 uznano za wypadki przy pracy rolniczej. Cztery z nich były śmiertelne.

Sprawdź, jak zapobiec wypadkom dorosłych a także dzieci.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach