Piłka nożna

Zmienne szczęście Górek na koniec sezonu

Ze zmiennym szczęściem rywalizację ligową kończą podopieczni trenera Wojciecha Czajki. W zaległym spotkaniu 25. kolejki myśleniczanie ulegli na wyjeździe Iskrze Brzączowice 2:0, aby w kolejnym meczu w pełni zrehabilitować się i pokonać solidną Clavię Świątniki Górne 0:3

Iskra Brzączowice - Górki Myślenice 2:0 (0:0)
Hoduń 17, T.Góral 76 (k)
Iskra: T.Góral - M.Stasiak (k), Hoduń, Tuleja, Braś (70 Hodoń), Burek (85 Stasiak), Czopek, G.Góral, Jasek (80 G.Płoskonka), W.Płoskonka, Ptak
Górki: Szlachetka - Kania, Bujas, Ziaja, Plewa (60 Kuchnia) - Biela (60 T.Sabała), Turała, Obierzyński (K; 60 Kubiński) - M.Sabała - Pietrzyk (53 Zięba), Malina (77 Maślak)

W ubiegły czwartek zostały rozegrane zaległe starcie 25. kolejki, które pierwotnie miały odbyć się w ostatni weekend maja. Przedmeczowe zapowiedzi pojedynku Iskry z Górkami wyraźnie wskazywały, że to trzeci zespół w tabeli będzie faworytem do zwycięstwa i odniesienia piętnastego triumfu w tym sezonie, tym bardziej, że gospodarze mieli problemy z skompletowanie wyjściowej jedenastki.

Po bezbarwnym pierwszym kwadransie, w 17. minucie miejscowa ekipa otworzyła wynik spotkania, po bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego przez Zbigniewa Hodunia. Iskra po zdobytym trafieniu skupiła się na obronie wyniku i przerywaniu akcji.

Druga część meczu rozpoczęła się od serii ataków Iskry i tylko słupek, poprzeczka i skuteczne interwencje Szlachetki uratowały Górki przed stratą kolejnych bramek. Myśleniczanie nie mogli przedostać się pod pole karne, jednak pojawienie się na murawie Marka Zięby trochę poprawiło wygląd ofensywny. W 76. minucie fatalna strata w środku boiska zawodnika Górek przyczyniła się do akcji sam na sam, ostatecznie zakończonej faulem i rzutem karnym. Do szansy z jedenastego metra podszedł bramkarz Iskry i pewnym strzałem ustalił końcowy rezultat zawodów.

Mecz o trzecie miejsce

LKS Clavia Świątniki Górne - LKS Górki Myślenice 0:3 (0:3)
Zięba 23, Bujas 35, Turala 41
Clavia: Wróblewski - Windak, Piszczek, Grudzień, Kantor (60 Tylek), Matoga, Żak (k), Budzowski, Kliś, D.Opryszek, M.Opryszek
Górki: Kubiczek - Maślak (75 Plewa), Kubiński, Ziaja, Kuchnia - Turała, Bujas, Kania - Biela - Obierzyński (k; 70’ M.Sabała), Zięba

Spotkanie z Clavią Świątniki Górne można było uznać za słynny z mistrzowskich imprez - mecz o trzecie miejsce. Ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli ligowej, a zwycięzca niedzielnych zawodów praktycznie zapewniał sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Na początku pojedynku dominowała gra w środku boiska, a obraz spotkania w 23. minucie odmienił Marek Zięba, który z rzutu karnego otworzył wynik. Chwilę później było już 0:2, a piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Rafał Bujas. Tuż przed przerwą, myśleniczanie przesądzili niejako o wygranej, a trzecie trafienie zanotował Karol Turała.

W drugiej połowie Clavia poprawiła się i częściej zagrażała bramce. Postawa myśleniczan opierała się jednak o pewną grę obronną i cierpliwym oczekiwaniu na swoje szanse. Pojedynek stał się dosyć otwartym spotkaniem, jednak więcej sytuacji nadal stwarzali goście. Uderzeniami w poprzeczkę popisali się Bujas oraz Kania, a ich strzały mogły zdeklasować ekipę Clavii. Ostatecznie zawody zakończymy się triumfem podopiecznych trenera Wojciecha Czajki 0:3.