IV Turniej Jednego Wiersza

W IV Turnieju Jednego Wiersza który odbył się w Sobotę 21 Listopada, wzięło udział 31 uczestników

fot. Agnieszka Turska

Jak podkreśla przewodnicząca jury Justyna Trembecka, poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Imponująca była również ilość uczestników i przekrój wiekowy. Od uczniów gimnazjalnych po osoby starsze, reprezentowały niemal cały region powiatu myślenickiego.

Zwyciężczynią "Myślenickiego Lauru" w kategorii dla młodzieży, za wiersz "Czarną Nocą", została Agnieszka Marczewska z Brzączowic - Uczennica I L.O. im Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. Przyznano również dwa wyróżnienia w tej kategorii, otrzymali je Filip Wątorek za wiersz "Exodus" uczeń Gimnazjum Nr.1 w Myślenicach oraz Dominika Ostafin z Trzebuni za wiersz "Katyń"- uczennica I L.O im Tadeusza Kościuszki w Myślenicach.

Najlepszym w kategorii dla dorosłych okazał się utwór zaprezentowany przez Agnieszkę Ziębę z Myślenic, wiersz bez tytułu. Jej to właśnie wręczono „Myślenicki Laur”. Na uznanie zasłużyły też dwie prezentacje utworów p. Lucyny Dyrcz-Kowalskiej z Dobczyc za wiersz "List", oraz utwór "Odzyskać Siebie", autorstwa p. Edyty Firek z Myślenic którym przyznano wyróżnienia.

Specjalne wyróżnienie za utwór "Bajka o chlopczyku, co wyprawił się w las", otrzymała Teresa Święch.

Nagrodzeni oprócz "anielskich" statuetek autorstwa Marity Benke-Gajdy otrzymali również pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora turnieju, Muzeum Regionalne oraz nagrody książkowe od patrona turnieju Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

Muzycznie uświetnił imprezę zespół "Noro Lim". Wygląda na to że jednak nie jest to takie "miasto umarłych poetów", jakby się wydawało.

Czytaj także

Komentarze

 • 24.11.2009 - 18:15
  A Ty które miejsce w tym turnieju zająłeś hmm;)
  Cytuj Zgłoś
 • 24.11.2009 - 18:38
  A ten - MISZCZ pierwszy od prawej co zdobył ???

  On sie tylko do GM nadaje żeby takie głupoty pisać.
  Cytuj Zgłoś
 • 24.11.2009 - 21:07
  Cygnus, ja partycypowałem kiedyś, w latach szkolnych. A teraz, teraz tylko sięgam po "Zeszyt Byłego Ucznia" i odgrzewam stare liryki. Teraz niech młodzież pokaże swoją twórczość, zwłaszcza że jest bardzo wysokich lotów. Szkoda tylko że nikt nie chce publikowac na miasto-info :( Może boją sie że ktoś im skradnie prawa autorskie? Któż to może wiedzieć... Zapraszam za rok ;)
  Cytuj Zgłoś
 • 24.11.2009 - 22:26
  Niektórzy lubią poezję...
  1 Cytuj Zgłoś
 • 24.11.2009 - 23:23
  Ja miała przygotowana wiersza, niestety drogowa obowiązka, nie zdążyła. A szkoda, pierwsza nagroda pewna.

  "Precz truda i troska
  Niech żyje nam burmistrz Ostałowska!"

  Wuj Józef, Myślenice 2009
  Cytuj Zgłoś
 • 24.11.2009 - 23:41
  Wuj Józef potrafi rozbawić człowieka przed snem 10/10!
  Cytuj Zgłoś
 • 25.11.2009 - 8:59
  Dokładnie Wuj to potrafi, zwłaszcza jak ktoś ma plebejskie poczucie humoru.
  Cytuj Zgłoś
 • Marcin 30.11.2009 - 21:02
  Tia Kaśka a Ty taka arystokratka z aryjskim podniebieniem wysmakowanym w wykwintnym humorze:/ Daj próbke to porównamy, jak narazie Wuj Cię miażdży
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach