Downhill: Zawodnicy Biotopu na podium

Na zawody Downhillowe Joy Ride Open w Zakopanem, na górze Harenda, pojechał nowy team z Myślenic: Biotop Racing, który reprezentował Maciek Hojnor, Jakub Wątor i Jakub Mleczek

Zawody, 9 maja, odbywały się na mokrych i śliskich trasach, przez co zawodnicy mieli utrudnione zadanie, aby dojechać do mety z jak najlepszym czasem. Na starcie stanęli riderzy z całej Polski. Trasa była wymagająca, ale nie stanowiło to przeszkody, żeby w rowerowych zmaganiach, mogli wziąć udział młodzi zawodnicy, którzy mieli swoją osobną kategorię:  Kadeci.

W kategorii Kadet startowało 18 osób. Jakub Mleczek po pierwszym przejeździe był siódmy z czasem 6min 31s, w drugim poprawił się o ponad 3 minuty i zdobył bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce z przewagą 11 sekund nad drugim zawodnikiem w jego kategorii.

Dla Maćka Hojnora były to pierwsze zawody w życiu i od razu stanął na podium. W kategorii Hardtrial, w której startował jechało 28 osób. Po pierwszym przejeździe uzyskał czas 3min 31s i zajmował czwarte miejsce tuż za Markiem Wiśniczem z Flesz Teamu. (Myślenice) Po drugim zjeździe poprawił się o 22 sekundy i w ostateczności zdobył znakomite trzecie miejsce.

Jakub Wątor, dla którego te zawody również były pierwszymi w życiu, także pokazał się z dobrej strony. W pierwszym zjeździe miał problemy ze sprzętem, przez co w ostateczności zajmował 16 miejsce, jednak po drugim zjeździe poprawił się znacznie z czasem 3min 26s zajął siódme miejsce.

Biotop team z Myślenic jest sponsorowany przez grupę Biotop, Husqvarnę oraz Kebaba 123. Na trasach pojawia się pod patronatem portalu DH-Zone i Miasto-info.pl