Brzączowice: Piorun trafił w dom

W czasie burzy jaka przeszła nad powiatem myślenickim doszło do kolejnych zniszczeń spowodowanych uderzeniem pioruna

fot. PSP Myślenice

Tym razem strażacy z JRG Myślenice oraz OSP Brzączowice zostali wezwani do pomocy w zabezpieczeniu dachu budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono uszkodzenie części pokrycia dachowego.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu budynku oraz doraźnym zabezpieczeniu plandeką uszkodzonej części dachu – tłumaczy Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Uszkodzeniu uległo 4 m. kw. pokrycia dachowego. Nikomu nic się nie stało.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 18.08.2010 - 10:44
  No i cóż to takiego, sensacja ? phiii...

  Nareszcie strażacy ruszyli swoje 4 litery od siedzenia na GG :)))
  Cytuj Zgłoś
 • 18.08.2010 - 11:43
  Żeby kiedyś do Cb nie musieli ruszyć. Tego Ci życzę...
  Cytuj Zgłoś
 • 18.08.2010 - 12:53
  pomidorek, widzę że zazdrość cię zżera. jeśli praca pozwala na łączenie przyjemnego z pożytecznym to czemu nie:) Przecież nie będą siedzieć jak na szpilkach i czekać na wezwanie.
  Cytuj Zgłoś
 • 18.08.2010 - 13:06
  to chyba dobrze że "siedzą" - bo to oznacza, że się nic złego nie dzieje! a ich siedzenie różni się od innego siedzenia tym, że są ZAWSZE W GOTOWOŚCI
  Cytuj Zgłoś
 • 18.08.2010 - 15:50
  Brzączowice mają powłokę ochronną , dlatego zniszczenia są takie małe :)
  Cytuj Zgłoś
 • 18.08.2010 - 21:39
  zastanawiam się dlaczego uderzył w to miejsce? Nie dostrzegam tam żadnego elemmentu o parametrach sprzyjających odprowadzenie ładunku elektr. do ziemi. Czyż to nie wbrew prawom fizyki?
  Cytuj Zgłoś
 • 19.08.2010 - 0:01
  Prawa fizyki sa takie, że kiedy następuje różnica potencjałów ładunek szuka najkrótszej drogi do ziemi.Metalowe elementy nie mają tu wiele do rzeczy, czasami różnice w wilgotności powietrza inicjują połączenie takiego słupa energii elektrycznej gdziebyle pn nie ma drogi do szybszego dotarcia wgłąb ziemi. Jesli wyładowanie nastąpi, piorun nie podąży 2 km dalej tylko dlatego żeby uderzyć w metalowe cós... walnie najkrótszą drogą do ziemi
  Cytuj Zgłoś
 • Dariusz Chmiel 25.08.2010 - 13:55
  wl napisał: [br]Żeby kiedyś do Cb nie musieli ruszyć. Tego Ci życzę...
  Ni ma śmichu... he he - podczas tej burzy z piorunami co niedawno nawiedziła nasz region wychodziłem akurat z naszego hipermarkeciku Jan w Myslenicach. Lece sobie z dwoma zgrzeweczkami piwka pod pachami do samochodziku na górnym parkingu a tu nagle jak nie pierdol..e. Tak żem się zląkł, że puszeczki mi wyleciały spod pach(szczęściem przetrwały upadek)a ja czym prędzej zawróciłem z powrotem w kierunku drzwi. Na parkingu rozszalała się istna orkiestra - co najmniej w kilkunastu samochodach włączyły się alarmy. I jak tu się nie bać burzy...
  A myślałem, że właśnie do takich ludzi należę...
  Pozdrowienia dla odważnych
  P.S. Tylko dzięki czujności i sprawności moich zwieraczy mogłem po burzy wrócić do mojego autka, zamiast lecieć kupować w galerii na górze nowe majtki. :)
  Cytuj Zgłoś
 • 16.11.2010 - 10:01
  20101116QM Welcome to wholesale NFL Jerseys’ sale store.
  Our company is a professional jerseys company, we offer NFL jerseys, NHL jerseys, MLB jerseys, NBA jerseys, football jerseys with superior quality and reasonable price. Our business is directly to global customers to provide high-quality with low-price products from China. Whether you are a wholesaler hunting for low costs, or a retailer who refuses to pay the high price in your country, or just a shopper who's trying to get the latest product on your hand, 2011nfl.com is bound to satisfy your needs.
  We provide you with all 32 teams for authentic NFL jersey, like New England Patriots, New York Giants, Philadelphia Eagle, Pittsburgh Steelers, Green Bay Packs, Buffalo Billsand so on. All kinds’ jerseys of these team you can find on www.2011NFL.com>.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach