Myślenice: Cooper zostaje. Przesuną koryto Raby

Na dzień dzisiejszy fabryka Cooper-Standard Automotive pozostaje w myślenickiej strefie przemysłowej. Od wczoraj (6 września) trwają prace remontowe, których efektem będzie przesunięcie koryta Raby. Później odbudowana zostanie ul. Burmistrza Marka


fot. Mariusz Drzyzga
- Głównym celem dzisiejszego spotkania było zaprezentowanie dalszych działań związanych ze zniszczeniem ul. Burmistrza Marka. Jest to droga w strefie przemysłowej, stanowiącej dojazd nie tylko do Cooper-Standard Automotive, ale także do obiektu sportowego LKS Orzeł Myślenice oraz myślenickiego oddziału Polskiego Związku Gołębi Pocztowych - informuje Kornelia Uchacz z wydziału promocji UMiG w Myślenicach.

Obecny na spotkaniu Piotr Gąska, dyrektor operacyjny Cooper Standard Automotive, zaznaczył, że przeniesienie fabryki, to jedynie plan awaryjny, który firma musi mieć w zanadrzu, na wypadek kolejnych tego typu wydarzeń.

- Tymczasowo możliwy jest przejazd przez tereny Poloplastu, a także drogą zastępczą, czynną od 4 września, która umożliwia swobodny i bezpieczny dojazd do obiektów. Od wczoraj trwają już prace remontowe, których efektem będzie przesunięcie koryta Raby. W następnej kolejności odbudowana zostanie droga Burmistrza Marka wraz z infrastrukturą. Według planów do miesiąca czasu wszelkie naprawy mają zostać zakończone - dodaje Kornelia Uchacz.

W spotkaniu z  przedstawicielami firmy Cooper-Standard Automotive uczestniczył burmistrz  Maciej Ostrowski oraz naczelnik wydziału mienia Marcin Słomka.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach