Myślenice: Złapani złodzieje motocykla Hiszpana

Dzięki zdecydowanej postawie świadków oraz pracy policjantów podczas międzynarodowych zawodów zorganizowanych w Myślenicach, odzyskano wart 40 tys. złotych motocykl

fot. KPP Myślenice
W sobotę, 11 września, około godz. 15 do załogi policyjnego patrolu zgłosił się mieszkaniec okolic Barcelony, który wraz z zespołem sportowym uczestniczył w zawodach Drużynowych Mistrzostw Świata Trial des Nations na górze Chełm.

- Powiedział, że w pobliżu jednego z odcinków specjalnych pozostawił wart około 40 tys. zł motocykl trialowy Beta EVO 290 TT, a sam odszedł, aby obejrzeć trasę zawodów. Kiedy po chwili wrócił na miejsce, jednośladu już tam nie było. Policjantom udało się odnaleźć kilka osób, które widziały zajście i były w stanie rozpoznać jego uczestników. Zgodne relacje świadków zdarzenia pomogły policjantom dotrzeć do dwóch krakowian, 51 i 44-latka, z których – jak wynika z ustaleń – jeden uruchomił motocykl, a drugi odjechał na nim do lasu. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie – podaje asp. Szymon Sala, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

Mężczyźni mieli po ok. 1,9 promila alkoholu. Następnego dnia, w trakcie żmudnej penetracji kompleksu leśnego na górze Chełm, funkcjonariusze dotarli do porzuconego motocykla. W tym przypadku kluczową okazała się relacja jednego z mieszkańców ul. Górnej, który wybrał się na grzyby i zauważył leżący w leśnych zaroślach motocykl. O znalezisku niezwłocznie zawiadomił dyżurnego KPP w Myślenicach.

- Jeszcze tego samego dnia jednoślad trafił w ręce Hiszpana. Podejrzewanym o popełnienie przestępstwa mężczyznom został postawiony zarzut zaboru cudzej rzeczy ruchomej, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili policji pomocy w ustaleniu sprawców kradzieży – dodaje Sala.

Czytaj także

Komentarze

 • 14.09.2010 - 9:57
  a i tak skończy się na pasem po pupie i puszczą ich do domu ;)
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 10:28
  chyba zapomnial ze jest w polsce, kraju pelnym pijakow i zlodzieji ;)
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 10:44
  "pozostawił wart około 40 tys. zł motocykl a sam odszedł, aby obejrzeć trasę zawodów"... Niech żyje wolność, wolność i swoboda :D
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 11:14
  nie pochwalam tu czynu tych dwóch mieszkańców Krakowa, ale stare porzekadło mówi, że okazja czyni złodzieja ;D
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 11:51
  Co za wstyd. Polak złodziej, ta łatka nigdy się od nas nie odkleji.
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 14:51
  I znowu jakieś dwa parchy zawszone dowiodły że złodziei w Polsce nie brakuje,powinno się im ręce odciąć ,tak dla przykładu.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 14:54
  Co do samego czynu - ręce poucinać! Zgadzam się z tym - kilkakrotnie okradli mi samochód (w Myślenicach). Natomiast CIEKAWI mnie - w jakim języku porozumiewał się patrol policji :) na migi?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 15:25
  No podstawy angielskiego to myślę że nawet policjanci znają zwłaszcza ci młodzi. Natomiast spojrzmy na sprawę od innej strony... Ciekawe czy hiszpańska policja tak szybko złapała by sprawców i odzyskała motocykl... Nie będę wnikał jakie zbiegi okoliczności doprowadziły do rozwiązania sprawy ale w kontekście Euro 2012 w Hiszpanii już napewno wieść gminna głosi ze samochodów nie trzeba zamykać w polsce bo nawet jak ukradna to i tak sie znajda:)
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 15:41
  summa summarum wstyd i tak po całości i nie ważne czy ubezpieczył parcha podwójnie i liczył w Hiszpanii na odszkodowanie, czy zapomniał, że jest w Polsce, wstyd mimo wszystko że w Myślenicach
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 15:48
  mañana = manana (brak akcentu)
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 15:50
  Eh, a ja wciąż będę trzymał się faktu że gdyby zostawił sprzet bez opieki gdziekolwiek indziej czy w Niemczech czy w Hiszpanii to i tak by mu rąbneli... Po prostu nagroda za oszczędności szarych komórek sie należy. Dobrze że zaistniały okoliczności w których motocykl sie odnalazł a sprawcy zostali złapani.
  Myślę że albo po prostu nie myśli albo mysli typowo po polsku... Ubezpieczenie.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 17:56
  Pierwsza myśl: "matko, ale obciach". Ale mógł go nie zostawiać na pastwę losu...
  Panowie pewno chcieli się nim tylko zaopiekować. :)
  Cytuj Zgłoś
 • BEata 14.09.2010 - 21:51
  wstyd i hańba, ale czy to nie byl ktos z KRK? czy mi sie z jakims innym newsem pomyliło? zresztą nie ważne kto, ważne ze sie znalazło i zostało oddane. HIP Hip Hura Policji :p
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 22:26
  bejbe, ciebie okazja uczynila czlowiekiem? przed okazja pewnie byles zlodziejem hehe ;)
  Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2010 - 23:04
  Mógł gościu nie porzucać swojego sprzętu...
  Cytuj Zgłoś
 • 15.09.2010 - 8:31
  I Have a Dream... że dożyję takich czasów, gdy jak mi rąbną rower/motor/auto/telefon/etc to Policja go odnajdzie... w ogóle go odnajdzie... nie musi być poniżej doby... wystarczy że w ogóle się znajdzie...

  Jak to jest w tym kraju że czasami "da się", a czasami...
  No cóż ciąglę są "równi i równiejsi" i sprawy bardziej i mniej :(
  Cytuj Zgłoś
 • Dariusz Chmiel 16.09.2010 - 16:49
  Jacie pierniczę - szczęście że znaleziono ten jednoślad bez względu na to ile jest wart - byłby wstyd na cały świat - a tak chwała i splendor spłyną na naszych mieszkańców i Policję :)
  Cytuj Zgłoś
 • 16.11.2010 - 9:54
  20101116QM Welcome to wholesale NFL Jerseys’ sale store.
  Our company is a professional jerseys company, we offer NFL jerseys, NHL jerseys, MLB jerseys, NBA jerseys, football jerseys with superior quality and reasonable price. Our business is directly to global customers to provide high-quality with low-price products from China. Whether you are a wholesaler hunting for low costs, or a retailer who refuses to pay the high price in your country, or just a shopper who's trying to get the latest product on your hand, 2011nfl.com is bound to satisfy your needs.
  We provide you with all 32 teams for authentic NFL jersey, like New England Patriots, New York Giants, Philadelphia Eagle, Pittsburgh Steelers, Green Bay Packs, Buffalo Billsand so on. All kinds’ jerseys of these team you can find on www.2011NFL.com>.
  Cytuj Zgłoś
 • 21.11.2010 - 3:19
  Welcome to NFL Jersey Zone 2011NFL.com. NFL is one of the most popular games in American even in the world. There are many other NFL Jerseys teams. Since Sonny Werblin managed one of the NFL team New York Jets, this team combines with modernization. Other teams are also popular, Such as Oakland raiders, Detroit lions, leveland browns, and San Diego chargers and so on. Of course more fans like to wear sports clothes to show their enthusiasm. To meet lots of fans’ demands, our website offers various of NFL Jerseys. All of them are real materials, which durable, Ventilation, quick-drying fabric slightly heavier. We are sincere to hope that our products can meet your satisfaction. Once you put on it, the enthusiasm to NFL can be stimulated.
  Our mission is to make the best quality NFL Jerseys to our kind customers all over the world. And we promise we will try our best to server for our valued customers. We hope get your supports to our website 2011NFL.com. Once you have any problem, you can contact our customer service. We will always be here to serve for you. At last, it is our honor to inform that The more NFL Jerseys you order, the more discount you will get.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach