Galeria i dworzec: Zmiana terminu otwarcia

Oficjalne otwarcie galerii handlowej z częścią dworcową przy ul. Słonecznej zostało wyznaczone na 15 lipca

Jak podaje Gazeta Myślenicka termin otwarcia galerii to trzeci kwartał 2011 roku. Natomiast Dziennik Polski wskazuje na 15 lipca. Wtedy oficjalnie ma zostać oddana do użytku galeria handlowa z częścią dworcową. Część przeznaczona dla autobusów ma być skończona wcześniej, jednak całość zostanie oddana w połowie lipca. Pierwotnie prace miały zakończyć się w maju 2011. Taką informację podczas oficjalnego wbicia łopaty pod budowę podawał Marek Koźmiński ze spółki MK4 Invest.

W powstającej galerii handlowej wynajęto 60% powierzchni przeznaczonej na działalność komercyjną. Do tej pory wśród najemców znalazł się supermarket Savia z grupy Tesco, drogeria Rossmann, sklep obuwniczy CCC oraz Apteka Zdrowie.

Gazeta Myślenicka sprawdzała pogłoski o rzekomym wynajęciu powierzchni przez sieć salonów Empik, jednak nie otrzymała oficjalnego potwierdzenia tej informacji od firmy BOIG zajmującej się wynajmem powierzchni.

Powstający obiekt, to według planów budynek parterowy o łącznej powierzchni 3500 m.kw. z ciągiem sklepów od strony ul. Słonecznej. Będzie łączył funkcje komunikacyjną i handlową. Powstanie w nim hipermarket oraz około 16 sklepów i punktów usługowych, natomiast obok budynku znajdzie się parking na ok. 70 samochodów.

Równolegle do budowy trwają negocjacje urzędu miasta, PKS Myślenice i prywatnych przewoźników na temat warunków dotyczących organizacji przewozu osób w gminie. Z placu przy ul. Słowackiego miałby zniknąć dworzec busów, a w tym miejscu powstałby parking. Natomiast prywatni przewoźnicy mieliby odjeżdżać z terenu dworca PKS.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 19.04.2011 - 11:08
  No zobaczymy co to za galeria będzie .Hhmm jestem ciekawa
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 11:10
  oby tylko byl empik, wreszcie dostep do ksiazek bo w naszych dwoch ksiegarniach to graniczy z cudem zeby cos wybrac
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 11:32
  Żeby tam tylko KFC albo MaCDonald's był ... ;p
  2 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 11:57
  bedzie galeria, beda i galerianki ;)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 12:04
  Czy ktoś wie gdzie z kim można się kontaktować w sprawie wynajęcia powierzchni handlowej w galerii?
  Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 12:17
  mam nadzieje ze wreszie pojawia sie tutaj sklepy typu reserved czy h&m bo zawsze musze jedzic na zakupy do krakowa.
  No i KFC by sie przydało lub mc donald:)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 12:49
  Parking na 70 samochodów to prawie zajmą pracownicy,ale mi centrum handlowe?A autobusy o 14 to będą odjeżdżać chyba z zakopianki bo teraz nie ma tam żadnego marketu a o 14 trudno przejechać.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 14:51
  Galeria handlowa ? A miał być D W O R Z E C !!!
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 15:26
  Dokładnie nieoświecony. tez tak pomyślałem ze taki parking to w sumie dla pracowników. Znając zycie na Słonecznej postawia zakazy parkowania na całej ulicy i chyba na rynku trzeba bedzie parkować...
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 15:58
  Moim zdaniem nie będzie KFC ani Mc Dolanda ponieważ Myślenice są za małym miastem żeby w tej galerii mogło to powstać - musi być ruch bo inaczej te kurczaki i inne fastfoody po 15 min lądują do kosza.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 17:07
  NARESZCIE HURRA !!!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 17:32
  jest już na miasto-info forum o tym dlaczego nie będzie u nas KFC,Housa itd....ludzie nie ogarniacie...JESTEŚMY ZBYT MAŁYM MIASTECZKIEM jak już napisał Kupczyk i ma rację!!!ale EMPIK to fakt że by się przydał bo jesteśmy zupełnie odcięci od świata muzyki,książki itd...
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 18:20
  Panie Podróżny, ta GH posiada funkcje dworca - jak np. ta w KRAKOWIE! Wiec nie siej Pan jakiejś chorej i wymyślonej propagandy. Mamy XXIw. i takie rozwiązanie jest co raz częstsze.

  House, KFC i inne sklepy korporacyjne działają nawet w mniejszych miasteczkach niż Myślenice.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 19:18
  Czego by nie robili w Myślenicach to na forum będzie wieczne niezadowolenie i narzekanie. Aż się odechciewa czytać czasami.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 20:52
  A są mniejsze miasteczka?
  A która to galeria w Krakowie ma funkcję dworca?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 21:26
  wydaje mi się, że Galeria Krakowska ;)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 21:33
  Regionalny Dworzec Autobusowy bo tak bodajże brzmi jego nazwa jest oddalony od Galerii Krakowskiej kawałek drogi i niema z nią nic wspólnego.
  Za i wyładunek pasażerów jak to ujął klasyk był praktykowany w czasie II wojny światowej ale nawet wtedy funkcjonowały normalne dworce.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2011 - 23:48
  To postawcie sobie sam dworzec i utrzymujcie go chyba z wyczarowanych pieniędzy. Widział ktoś jak stadiony teraz funkcjonują, choćby nawet taka Cracovia, która posiada nie małą powierzchnie handlową na zewnątrz trybun. Nawet za prawo do nazwy firmy płacą nie małą kasę np Alianz Arena.

  Wy to chyba chcielibyście żeby ten nasz stary dworzec stał do momentu aż sam by się zawalił. I zrozumcie, że Myślenice to nie żadna metropolia żeby tego typu obiekty mogły funkcjonować samodzielnie. Policzcie sobie ile przyjazdów i odjazdów ma dziennie dworzec Krakowski, a ile Myslenice.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 0:06
  gość: pozdrawiam napisał/a:
  To postawcie sobie sam dworzec i utrzymujcie go chyba z wyczarowanych pieniędzy. Widział ktoś jak stadiony teraz funkcjonują, choćby nawet taka Cracovia, która posiada nie małą powierzchnie handlową na zewnątrz trybun. Nawet za prawo do nazwy firmy płacą nie małą kasę np Alianz Arena.Wy to chyba chcielibyście żeby ten nasz stary dworzec stał do momentu aż sam by się zawalił. I zrozumcie, że Myślenice to nie żadna metropolia żeby tego typu obiekty mogły funkcjonować samodzielnie. Policzcie sobie ile przyjazdów i odjazdów ma dziennie dworzec Krakowski, a ile Myslenice.
  Gdzie masz rozum ?
  2 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 0:26
  Tactus masz racje, w końcu McShita "mamy" w niedalekich Mogilanach. Wreszcie nie trzeba jeździć na Mateczny;) osobiście od jakiegoś czasu nie jadam takiego jedzenia ale jakby tego typu sieć miała punkt w M-cach byłoby chyba lepiej. Sama obecność przyciagałaby jakiś odsetek ludzi. Sądze że jakby nie było Maca w Mogilanach to powstałby własnie w końcu w Myślenicach, w końcu w jakimś sensie to miasto tranzytowe. A taka lokalizacja to dla takich sieci wielki plus. Co do odzieżówek typu House, Reserved, Croop (ten sam własciciel w zasadzie) to liczy sie rynek zbytu. Moim Zdaniem prędzej powstanie w takich np. Wadowicach niż w Myślenicach. Z tamtąd do Bielska czy Krk godzina drogi od nas 30 minut. Ludzi kasiastych tam jakby więcej itd ;)
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 8:10
  "Sama obecność przyciagałaby jakiś odsetek ludzi. "
  Ale jesteśmy zadupiem że atrakcją która przyciągałaby do nas ludzi ma być Mc Donald czy KFC?
  Zwykły markecik z przystankiem autobusowym a wywołuje takie emocje.Parę lat temu Pan Burmistrz mówił że nie wpuści do Myślenic żadnej dużej sieci a teraz co?
  Założę się że sam będzie na hucznym otwarciu chwalił się jakiego to inwestora przyciągnął i ile to nowych miejsc pracy dzięki temu powstało.O tym że dzięki poprzedniemu inwestorowi którego sprowadził(MPK Łódź) straciliśmy sporo miejsc pracy nawet nie wspomni.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 8:16
  gość: nieoświecony napisał/a:
  (...) Założę się że sam będzie na hucznym otwarciu chwalił się jakiego to inwestora przyciągnął i ile to nowych miejsc pracy dzięki temu powstało.(...)
  Zapomniałeś dodać: ile to nowych znajomości i kontaktów sobie zrobił.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 10:27
  Galeria Krakowska gdy byłą budowana zakładano już, że oba dworce będą funkcjonować "osobno, ale wspólnie". I tak to własnie funkcjonuje z dworca autobusowego RDA jak i PKP można bezpośrednio udać się do galerii. Zapewnia to większy przepływ osób. A jeśli o tym mówicie, to u nas tez autobusy nie będą stały miedzy sklepami czy punktami usługowymi! Również będzie wydzielona strefa na zwykły dworzec, z tym, że nowoczesny a nie taką ruinę jak mieliśmy przed dwoma laty! Do podobnego rozwiązania już dąży np. Olkusz. Tylko myślenicki ludek jak zwykle nie zadowolony bo Pan Kielonek by zrobił lepiej :D A jak by był on to było by, że za Ostrowskiego było lepiej. Opamiętajmy się. Miasto się musi rozwijać i inwestować w sprawdzone, nowoczesne metody.
  A to czy będzie McDonald, House itd. to mnie jakoś bardzo nie interesuje :) Ważne by było i były miejsca pracy :)
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 10:34
  "House, KFC i inne sklepy korporacyjne działają nawet w mniejszych miasteczkach niż Myślenice."

  Poproszę o liste tych miasteczek.

  Nie macie co liczyć na żadne Croppy, House'y i Reserved - nalezą do LPP S.A, a ona otwiera sklepy tylko w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców lub z dużą liczbą turystów. Myślenice mają 18 tys. i nie mają prawie w ogóle turystów.

  McDonald otworzyłby się w Myślenicach, gdyby nie ten w Mogilanach, tak to ten w Mogilanach jest za blisko i McDonald się nie otworzy.

  KFC nie otworzy się, ponieważ jedyne prawa w Polsce ma do tej marki spółka AmRest. Nie udziela licencji franczyzowych co powoduje, że sama musi wyjść z inicjatywą inwestycyjną i na pewno ma większe rynki zbytu (większe miasta powyżej 50 tys. mieszkańców) na oku do inwestycji. Przykład? KFC otwarło teraz swoje restauracje w Nowym Sączu i Jeleniej Górze i takie teraz miasta są na oku spółki AmRest.
  Do AmRest należy tak samo BurgerKing czy Pizza Hut.

  A reszty nie komentuje.

  Wiem, że dla mieszkańców fajnie by było mieć takie sklepy i restauracje, ale to za małe miasteczko, by one tu powstały i przynosiły znaczący dochód. Skoro w Krakowie, który de facto ma 1 mln. mieszkańców (ze studentami i ludźmi dojeźdżającymi do pracy) są np. sklepy Reserved... Może z 7 (Solvay, Bonarka, Krakowska, Kazimierz, Stare Miasto, Czyżyny, Krokus).
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 10:46
  Nie za bardzo wyobrażam sobie jak na przyszłym "dworcu" mają manerować autobusy i busy. Stłoczenie tego wszystkiego w jednym miejscu jest idiotyzmem. Zaplanowano owszem zatoki dla podstawiających się autokarów ale nie za bardzo jest miejsce i plac ażeby te autokary potem sprawnie wyjechały z powrotem. (Chyba że będą objeżdżać potem Galerię tłocząc się między samochodami jak to ma miejsce w Mszanie. Zastanawiam się czy po tzw. wyładunku" i "załadunku" ;-) pasażerów cofać "na wstecznym" do głównej drogi ( bo miejsca wg mnie jest tam małąwo jak na sporej wielkości autokar)? Czy jest to jakoś przewidziane? Dawniej za takimi zatokami było sporo miejsca na tego typu manewry. Teraz tego za bardzo nie wiedzę..., Jeśli tego nie przewidziano i wjazd na dworzec ma być gimnastyką dla kierowców, to na miejscu wielu linii zrezygnowałbym w ogóle z zatrzymywania się w Myślenicach. Boję się, że tak się może stać. Już teraz poro linii nas omija np. Szwagropole i Tranfreje, a swojego czasu był taki okres że prawie żaden autobus do Zakopanego tu nie stawał...Chyba nie jesteśmy, aż taką pipidówą żeby tak się działo i jako 18 tys miasto zasługujemy na kontakt ze światem.
  Moim zdaniem wjazd na dworzec powinien być płatny symbolicznie. Wiele jest takich linii gdzie w Myślenicach wsiada 1 lub dwie osoby a nawet nikt. Myślenice to nie Kraków gdzie następuje spory "załądunek". Taka polityka może doprowadzić do omijania naszego miasta przez niektóre linie autokarowe. Drugim problemem może być duży ruch przy galerii co zapewne spowoduje spore zamieszanie komunikacyjne. Pan Koźmiński wiedząc że nie do dogada się z właścicielami gruntu na której ma (miałą) powstać druga Galeria (nota bene to właśnie miała być galeria a dworzec p. Koźmińkiego miałbyć w oficjalnym założeniu głównie Dworcem przez duże D a tymczasem będzie kilkuzatokowym przystankiem dla całej lokalnej i przelotowej kominikacji. przy galerii..) powinien zbudować podziemny parking. A tak to ciekawe jak owe ok. 70 miejsca nie galerią z "funkcją" dworca....). Dotychczasowy "dworzec" busów dobrze spełniał swoją rolę bo był blisko szkół i centrum, moim zdaniem bardziej niż to że będzie tam teraz parking. generalnie ten temat jak zasługuje razcej do rozpatrywania w dziale pt. Myślenickie Myślenie czyli ..bezmyślność lub inaczej - myślenie owszem ale o własnym biznesie a nie o dobru społecznym. No cóż może i stąd nazwa naszego miasteczka Myślenice/bo wszyscy tu myślą a nic im z tego nie wychodzi..../
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 10:53
  p.s. przepraszam wszystkich czytających za literówki w powyższej wypowiedzi ale trochę mi się podniosło ciśnienie jak zacząłem rozważać ten drażliwy temat. I choć powstający budynek z pozoru ładnie rośnie w oczach i człowiek powinien się z tego cieszyć cieszyć to jak się rozważy te nieprzemyślane szczegóły to nerwy człowiekowi puszczają... Wg mnie jest to inwestycja szumnie nazwana dworcem a naprawdę powstaje tylko jego nieudolna namiastka, żeby ktoś nie powiedział że oto nie ma dworca w Myślenicach. Obym się mylił....
  Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 10:59
  gość: Miłosz napisał/a:
  gość: pozdrawiam napisał/a: To postawcie sobie sam dworzec i utrzymujcie go chyba z wyczarowanych pieniędzy. Widział ktoś jak stadiony teraz funkcjonują, choćby nawet taka Cracovia, która posiada nie małą powierzchnie handlową na zewnątrz trybun. Nawet za prawo do nazwy firmy płacą nie małą kasę np Alianz Arena.Wy to chyba chcielibyście żeby ten nasz stary dworzec stał do momentu aż sam by się zawalił. I zrozumcie, że Myślenice to nie żadna metropolia żeby tego typu obiekty mogły funkcjonować samodzielnie. Policzcie sobie ile przyjazdów i odjazdów ma dziennie dworzec Krakowski, a ile Myslenice.

  Gdzie masz rozum ?
  ilość argumentów po prostu mnie zmiażdżyła...
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 11:44
  TactusAbsonus napisał/a:
  Galeria Krakowska gdy byłą budowana zakładano już, że oba dworce będą funkcjonować "osobno, ale wspólnie". I tak to własnie funkcjonuje z dworca autobusowego RDA jak i PKP można bezpośrednio udać się do galerii. Zapewnia to większy przepływ osób. A jeśli o tym mówicie, to u nas tez autobusy nie będą stały miedzy sklepami czy punktami usługowymi! Również będzie wydzielona strefa na zwykły dworzec, z tym, że nowoczesny a nie taką ruinę jak mieliśmy przed dwoma laty! Do podobnego rozwiązania już dąży np. Olkusz. Tylko myślenicki ludek jak zwykle nie zadowolony bo Pan Kielonek by zrobił lepiej :D A jak by był on to było by, że za Ostrowskiego było lepiej. Opamiętajmy się. Miasto się musi rozwijać i inwestować w sprawdzone, nowoczesne metody.
  A to czy będzie McDonald, House itd. to mnie jakoś bardzo nie interesuje :) Ważne by było i były miejsca pracy :)
  Jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz.
  Kielonek jak go chamsko nazywasz nie próbowałby w interesie jakiejś łódzkiej spółki opodatkować pasażerów dwoma dodatkowymi złotymi na np. kursie do Krakowa. Nie próbowałby również w ten sposób ściągnąć klienta z rynku robiąc zamach na tutejszych sklepikarzy, nie wyniszczałby rodowitych przewoźników.
  Nie pisz lepiej nic bo jak czytam że 600 odjazdów dziennie z trzech stanowisk to rozwój to mnie szlak trafia wizjonerze z remizy.
  A nowoczesność Maciejową mamy w parku, na śmietniku, na Chełmie, i na rachunkach za ścieki.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 12:09
  .....i tyle szumu o to, czy galeria zapewni miejscowym wyszukane hamburgery z kawałkiem mięsa zmielonym z kilku krów, traktora i gumowca farmera. Bo nażreć się jest najważniejsze, splendor rośnie, McDonald w Myślenicach atrakcją na miare opery.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 14:55
  tęsknie za Zdzichem z Suwałk. Pan Zdzicho niech wróóóóciii
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 17:04
  cygnus, wyjaśnij jeszcze, co to jest "opera", bo nie wszyscy muszą wiedzieć, w czym rzecz. ;)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 17:47
  To nie jest istotne jakie sklepy będą i ja tak płytko nie patrzę. Ważne, że będzie większy przychód z CIT, że mamy dworzec z prawdziwego zdarzenia + funkcja handlowa. Nie wiem co wam się w tym nie podoba, naprawdę...
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 17:49
  a galerianki będą :) buhahaha
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 19:03
  TactusAbsonus, dokładniej to będzie funkcja handlowa + imitacja prawdziwego dworca.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 22:01
  trochę wyjaśnień na temat niejasności
  "Gmina w tym wszystkim – przypomnijmy, odpowiedzialna za transport zbiorowy - zamiast być bezstronnym arbitrem, miota się od jednej ściany do drugiej. Co gorsze, nie bardzo wiadomo w czyim interesie, bo za każdym razem jest on inny. Początkowa miłość do kupców z kongregacji nie mogących wybudować galerii handlowej na sąsiedniej działce z czasem zamieniła się w ostry konflikt (co dzisiaj jest na rękę Markowi Koźmińskiemu); wojny podjazdowe z PKS-em były korzystne – koniec końców – dla tej ostatniej spółki, bo zawsze dopinała swego; dzisiaj jest próba sił z busiarzami, którym dotychczas – o ironio – udostępnia się teren za pół darmo. Żeby było ciekawiej, po wielu latach funkcjonowania „dworca busów” władze dostrzegły teraz potrzebę koordynacji rozkładów jazdy. Lepiej późno niż wcale, ale gdzie tu jakakolwiek polityka komunikacyjna? Pytanie najwyraźniej retoryczne."
  http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1137357-poker-na-nowym-dworcu.html
  1 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 22:10
  Ale wszyscy nadajecie. Nikt nie widzi pozytywnych stron. W końcu będziemy mieć dworzec, może większe wpływy z CIT-u (choć pewno mało kto wie co to takiego) jak wspomniał Tactus. A jeszcze jedno, ciekawe ile z powyższych osób nie przyjdzie do Tesco? Bo znając mentalność ludzi można się spodziewać, że ruch będzie spory. Jak w większości naszych myślenickich marketów.
  Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2011 - 23:46
  powinno się cały budynek Koźmińskiego przeznaczyć na galerię handlową a teren tzw."kupców" odebrać im i wybudować tam prawdziwy dworzec albo parking albo i jedno i drugie, a tak swoją drogą jaka łapówa musiała pójść, że miejski teren poszedł w łapy paru szemranych kolesi?
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 10:07
  "Wy to chyba chcielibyście żeby ten nasz stary dworzec stał do momentu aż sam by się zawalił."
  Ja bym chciał , ładniej wyglądał a i nie zasłaniał tyle.
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 10:14
  gość: wqd napisał/a:
  "Wy to chyba chcielibyście żeby ten nasz stary dworzec stał do momentu aż sam by się zawalił."
  Ja bym chciał , ładniej wyglądał a i nie zasłaniał tyle.
  ręce opadają...
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 11:23
  Cytat"W końcu będziemy mieć dworzec, może większe wpływy z CIT-u (choć pewno mało kto wie co to takiego)"
  O ile wiem to podatki firma płaci w urzędzie skarbowym właściwym do siedziby MPK w Łodzi,Sawia sam nie wiem gdzie.Zresztą wielu przedsiębiorców rejestruje firmy z dala od tej "przyjaznej"gminy.
  Zresztą jak szanuje się prawo najlepiej było widać już w momencie powstawania spółki-bez żadnych wyborów powołano z pośród pracowników członków Rady Nadzorczej potem po dwóch tygodniach trzeba było przeprowadzać wybory.
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 13:21
  wazne co my PASAZEROWIE bedziemy miec z tego dworca, a wyglada na to ze jedynie drozsze bilety wiec po co nam taki dworzec?!!!???!?!?!
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 14:05
  gość: patryk_k napisał/a:
  wazne co my PASAZEROWIE bedziemy miec z tego dworca, a wyglada na to ze jedynie drozsze bilety wiec po co nam taki dworzec?!!!???!?!?!
  no jak to co? bedziesz mogl sobie np przy okazji zjeść big maka jesli oczywiscie mc donald sie tutaj otworzy:)
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 16:14
  do aaaa - i tu się mylisz, owszem MPK rozlicza się i płaci w Łodzi, ale przesyła informację (CIT-ST) o zatrudnieniu we wszystkich oddziałach i takie pieniążki bezpośrednio trafiają do danej gminy, powiatu, województwa. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że jednak gmina coś zyska. Mało tego ze wszystkich powstających na naszym terenie przedsiębiorstw opłacających podatek dochodowy od osób prawnych może coś dostać.
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 16:57
  A w Myślenicach pracują ludzie którzy są na etatach w Nowym Targu oddelegowani do Myślenic więc podateczek jednak nie wpłynie.Zresztą macie co chcecie jaką władzę żeście sobie wybrali to teraz płaćcie najdroższe ścieki,śmieci, bilety i chodźcie sobie strzelać na strzelnicę a w przyszłości do kina cyfrowego na które ogłoszono przetarg a długi będą spłacać wasze wnuki.
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 17:25
  gość: aaaa napisał/a:
  A w Myślenicach pracują ludzie którzy są na etatach w Nowym Targu
  Podobnie jak pracownicy Tele-foniki - z siedzibą w Krakowie na Wielickiej i chyba wszyscy wiedzą dlaczego ?
  A wszystkie podatki (również ludzi z Krakowa) mogły zasilić Myślenicki budżet (miała być siedziba zakładu w Myślenicach) gdyby nie nasze władze i ich upór/złość/zazdrość (?!) na właściciela...

  Zaczynam się zastanawiać czy Myślenicami rządzi ktoś z Myślenic czy też nasłany/ sponsorowany przez kogoś ?
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 19:34
  gość: aaaa napisał/a:
  A w Myślenicach pracują ludzie którzy są na etatach w Nowym Targu oddelegowani do Myślenic więc podateczek jednak nie wpłynie.Zresztą macie co chcecie jaką władzę żeście sobie wybrali to teraz płaćcie najdroższe ścieki,śmieci, bilety i chodźcie sobie strzelać na strzelnicę a w przyszłości do kina cyfrowego na które ogłoszono przetarg a długi będą spłacać wasze wnuki.
  kino cyfrowe i strzelnica to najbardziej idiotyczne pomysły myślenickiej władzy. Przeciez już dziś można przewidzieć że to przyniesie tylko straty i kto za to odpowie w przyszłosci??

  Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę zdania mieszkanców tylko robia sobie co se chcą i mają nas głebowo ******
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 22:15
  To po co głosowaliście na tego burmistrza jak wam się tak wszystko nie podoba? A może w ogóle do wyborów nie poszliście? Najlepiej to tylko nadawać, wiecznie być niezadowolonym.
  Zadupie myślenickie, tylko jojadanie.
  Cytuj Zgłoś
 • 21.04.2011 - 22:36
  gość: mammma napisał/a:
  To po co głosowaliście na tego burmistrza jak wam się tak wszystko nie podoba? A może w ogóle do wyborów nie poszliście? Najlepiej to tylko nadawać, wiecznie być niezadowolonym. Zadupie myślenickie, tylko jojadanie.
  to może dla odmiany tym mamuśko pochwal za cos konkretnego naszego burmistrza.
  Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2011 - 1:02
  Niszczycie mnie ludzie swoją głupotą. Jak był wcześniejszy dworzec, to krzyki, że się rozsypuje, że zagraża życiu, że trzeba zburzyć. To zburzyli, ale jak to w Polsce nie mogło obejść się bez kłótni miedzy różnymi inwestorami, to znów darcie mordy, że Maciek nic nie umie załatwić. Jak zaczęli budowę, to już krzyki, że będą pewnie budować 2 lata, że się nasze wnuki dopiero doczekają. Okazuje się, że stawiają go w genialnym tempie, to już napieprzanie, że po co galeria, że dworzec malutki - kiedy nawet jeszcze nie skończono! Nie wiecie nic, a teoretyków tu tyle, że widział filozofii na UJ to mały normalnie dla was.

  Dworzec z Galerią prezentuje się bardzo ładnie, tak nowocześnie, gustownie - super. Parking mały - tylko 70 samochodów, ale z drugiej strony, planuje się kilka inwestycji - właśnie budowy parkingów w mieście i myślę, że Koźmiński ma nadzieje, że na działce kupców powstanie własnie jakiś plac parkingowy, czy coś w tym stylu. Co do ilości stanowisk - nie mam pojęcia ile ich będzie, szukałem tego, ale nigdzie nie mogłem znaleźć, jakby ktoś podrzucił linka do jakiegoś artykułu, byłbym wdzięczny.

  To co mnie niepokoi, to kwestia, opłat, które będą musieli płacić przewoźnicy za przejazd przez dworzec - bo podobno jest to 9zł netto, czyli ok. 11zł brutto. Jest to po prostu ździerstwo, a informacja jest wiarygodna, bo słyszałem ją już od przynajmniej 4-5 busiarzy i to z różnych linii. Gmina powinna coś z tym zrobić, chociaż podobno, tym momencie sytuacja kształtuje się tak, że każdy bus, będzie miał obowiązek przejazdu przez dworzec - co moim skromnym zdaniem jest niezgodne z zasadami wolnej konkurencji - dzięki temu PKS ich wykończy po prostu.
  Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2011 - 7:58
  W całej sprawie dworca zastanawia mnie jedno-dlaczego umowy busiarze mają podpisywać z upadającą spółką będącą podnajemcą a nie z właścicielem terenu.Aby nie stało się tak że spółeczka upada a Pan Koźmiński umywa ręce i zostajemy dalej bez dworca.Nie wyobrażam sobie bowiem też takiej sytuacji że parking okaże się za mały i Koźmiński przegoni klientów którzy są głównym źródłem utrzymania galerii a pozostawi niby dworzec.Raczej wygoni busy bo w sumie do niczego nie jest zobowiązany bo miasto ma umowy z PKSem odnośnie dworca a zresztą po fakcie mogą mu naskoczyć.Wtedy dworzec busów będzie już zlikwidowany a na nowym właściciel wypowie umowy i co wtedy-brał ktoś pod uwagę taki scenariusz???
  Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2011 - 9:59
  po co by miał wyganiać busy, w momencie gdy każdy wjazd będzie kosztował 11 zł, (abstra*****ąc już zupełnie od od kwestii czy to dużo czy mało)? Czysty zarobek.
  Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2011 - 12:36
  Ale gdy będzie za mało miejsca dla klientów to jakie będzie miał wyjście?
  Druga sprawa ,skąd wiadomo do kogo będą trafiały pieniądze za wjazd??Wystarczy zobaczyć ile spółeczek działa wokół PKS?
  Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2011 - 19:02
  Był na tym forum projekt tego pseudodworca. Zdaje się 5 stanowisk zadaszonych od strony auto szkoły zaremby plus dwa stanowiska postojowe.pomysł aby dowalić tam całe busy z słowackiego to kompletny debilizm. Busiarze i tak się na to nie zgodzą chyba że ich siłą wezmą.Cały PkS i jeszcze przelotówki. Śmiech na sali.Stary dworzec stałby sobie jeszcze kopę lat.Po prostu komuś zależało na tym aby go załatwić.było już na forum to wałkowane. Na przełomie lat 90 i 2000 był to jeden z najlepszych dworców autobusowych na południu kraju. Ta sama koncepcja-projekt co w nowym targu.Chluba naszego PkS-u.Wnoszę po tym co tu czytam że sporo śpików tutaj pisuje i mogą nie pamiętać starego dworca PKS w Krakowie.Nasz dworzec wyglądał przy nim jak pałac w wersalski a kierowcy z różnych stron naszego pięknego kraju na kursach do zakopca przecierali oczy ze zdumienia jak w zajężdzali do Myślenic po pobycie na krakowskiej ruderze.Dlatego nie kupuje ściem jakoby poprzedni dworzec miał się zawalić. Ta sprawa plus cała akcja związana ze sprzedażą Pks to największą porażką władz miasta od lat.KFC albo MaCDonald's. Dobrze że tego tu nie będziecie zdrowsi.Empik? Empik przydałby się ale nie liczył bym na to.Apteka to już chyba z pińcetna w tym mieście ale widać jest zbyt.Zdrowie kosztuje.
  Cytuj Zgłoś
 • 23.04.2011 - 9:04
  Powiedzcie kto w tych wszystkich sklepach będzie kupował, burmistrz podpisuje wszystkie wpisy do ewidencji bez przemyślenia czy takie coś jest potrzebne. Sklepy prowadzone od 20 lat małe biznesy rodzinne będą padały. Nie długo będzie więcej sklepów jak mieszkańców.
  Cytuj Zgłoś
 • 25.04.2011 - 22:55
  zgadzam się w pełni z lennym. Prywata jest straszna w tym chorym kraju i najważniejszy jest teraz biznes a szary obywatel się już nie liczy.
  Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2011 - 15:20
  No cóż. O tę prywatę walczyliśmy z komuną. No to ją mamy. Tylko, że MY nie dorośliśmy do tej prywaty. Zakorzeniony od wielu stuleci brak zaufania do władzy, dziwne pojęcie o obowiązkowości i lojalności wobec siebie (tak pracodawców jak i pracowników) odbija się czkawką w postaci frustracji, wzajemnych oskarżeń i bezsensownym gadaniu, a właściwie obgadywaniu. Ale tacy już jesteśmy.
  Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2011 - 20:34
  Czy może mi ktoś powiedzieć co z mającą powstać obok galerię Myślenice kongregacji kupieckiej??
  Cytuj Zgłoś
 • 27.04.2011 - 20:28
  zgadzam sie z z wypowiedzia mieszkanca drogini
  Cytuj Zgłoś
 • 27.04.2011 - 21:08
  Zagul. Nie chodzi mi o powrót komuny itp.tylko o prospołeczne myślenie i działania naszych władz a przynajmniej starania ażeby obywatelowi płacącemu na ta władze podatki żyło się jako tako i ażeby w mieście funkcjonowały podstawowe sprawy takie jak m.in właśnie transport. Jak na razie to wydaje mi się że najbardziej w dworzec zaangażowany był wojewoda Kracik. Człowiek spoza Myślenic. Jak pamiętamy zablokował na jakiś czas ta inwestycję właśnie dlatego że zbyt małą procentowo wielkość części dworcowej do handlowej. Przypuszczam że wystarczyło tej inwestycji nie nazywać dworcem co się stało i juz jest ok. Bo już nawet artykuły zwią się teraz "galerią z częścią dworcową...". Jak juz pisałem nie jestem przeciwny tej inwestycji ale przede wszystkim za tym żeby było wystarczająco miejsca do manewrów dla przyjeżdżających i odjeżdżających autokarów, nie przesadzaniu z opłatami wjazdowymi. To zresztą jest paranoja żeby płacić za to że niejako dowozi się klientów do tej galerii przy okazji. Nie są to bowiem dwa oddzielne budynki jak np. w Krakowie tylko praktycznie jedna całość. A busy powinny pozostać pod dawnym Albertem
  Cytuj Zgłoś
 • 29.04.2011 - 21:57
  OSTROWSKI DO DYMISJI!, ON NAS WYKOŃCZY! PATRZY TYLKO NA SWOJĄ KIESZEŃ JAK DO KORYTA ZNÓW DOSZEDŁ TO MUSI SIE NAŻREĆ, A MY MIESZKAŃCY I WŁAŚCICIELE MAŁYCH SKLEPÓW MAMY POUPADAĆ?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 21.05.2011 - 21:30
  Gdzie mozna szukac miejsc pracy???
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach