Pijemy na potęgę! A potem... wyruszamy na drogi

Trzy potrącenia pieszych w jeden dzień, dwóch pijanych kierowców i rowerzysta w kolejny, a dwa dni później jadący na podwójnym gazie 17-latek rozbija samochód. Pijemy na potęgę, a potem jedziemy...

Tylko w jeden dzień w poniedziałek 15 października doszło do trzech potrąceń pieszych. Około godz. 17:40 na drodze powiatowej w Jasienicy kierujący osobową hondą podczas omijania innego samochodu potrącił mężczyznę, który wybiegł na drogę zza przeszkody. Po zdarzeniu kierowca hondy wjechał samochodem do rowu. Pieszego, który doznał niegroźnych obrażeń, ukarano mandatem karnym.

O godz. 19 w Borzęcie idący nieprawidłową stroną drogi mężczyzna (2 promile) zatoczył się pod koła renaulta na myślenickich numerach rejestracyjnych. Pieszy doznał niezagrażających życiu obrażeń. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Tego samego dnia około godz. 21:10 na ul. Dębowej w Dobczycach doszło do kolejnego zdarzenia. Mający w organizmie 3,3 promila alkoholu mężczyzna został potrącony przez pojazd, którego dane w chwili zgłoszenia o zdarzeniu policji nie były znane. Poszkodowanemu udzielono pomocy w myślenickim szpitalu – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i przebieg tego zdarzenia drogowego.

Akcja „Trzeźwość na drogach"

W piątek 19 października policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwość na drogach". Na efekty nie trzeba było długo czekać. Około godz. 17:20 policyjny patrol na drodze powiatowej w Zakliczynie skontrolował kierującego fiatem seicento na myślenickich numerach rejestracyjnych. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało u 35-letniego mieszkańca gminy Lubień 2,3 promile alkoholu. Stracił uprawnienia do kierowania.

Dwadzieścia minut później inna policyjna załoga zainteresowała się w Jasienicy rowerzystą, którego sposób poruszania się po drodze mógł wskazywać na stan nietrzeźwości. Podejrzenia funkcjonariuszy były uzasadnione, bowiem 40-letni mieszkaniec gminy Myślenice miał w organizmie 2,45 promila alkoholu.

O godz. 19:05 pełniący służbę w Sułkowicach (ul. Na Węgry) umundurowani funkcjonariusze zakazali dalszej jazdy jadącemu fiatem punto 36-latkowi z gminy Sułkowice. Powodem był jego stan nietrzeźwości (0,70 promila). Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. \

Wszystkim opisanym wyżej kierującym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz obligatoryjny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejnym wyeliminowanym z ruchu tego dnia kierowcą był będący w stanie po użyciu alkoholu (0,30 promila) 31-letni mieszkaniec gminy Pcim jadący mazdą 323. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nowa Wieś: 17-latek na podwójnym gazie rozbił samochód

W niedzielę 21 października około godz. 2:40 policjanci interweniowali w Nowej Wsi (gmina Dobczyce), gdzie kierujący fiatem seicento, jadąc w kierunku Dobczyc na zakręcie stracił panowanie nad samochodem i zjechał na lewe pobocze, przewracając pojazd na bok. Z dalszych policyjnych ustaleń wynika, że kierowcą samochodu był prawdopodobnie 17-letni mieszkaniec gminy Dobczyce, który mając w organizmie około 1,5 promila alkoholu, zabrał pojazd bez zgody właściciela i jadąc z pasażerami doprowadził do kolizji.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 27.10.2012 - 11:09
  10 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 12:38
  Karę powinni ponieść także pasażerowie, którzy zezwalają na prowadzenie w takim stanie, są współwinowajcami. Jeśli nie ma takiego zapisu w prawie, powinno się to absolutnie jak najszybciej zmienić.
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 12:50
  jak to dobrze że ja nawet piwa nie piję :D
  ale aby pić i wsiadać potem do samochodu trzeba mieć nawalone w głowie ...
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 13:10
  akcja Trzeźwość na drogach powinna być objęta patronatem posła Jabłko, dał nam przykład, pisowski lud nie tylko na niego głosuje, ale i naśladuje
  13 11 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 14:36
  W alkoholu Polaka płynęła kiedyś krew ...
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 15:38
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 16:13
  Ja sobie wypraszam !. Nazwa tego tematu mnie obraża. Nigdy w życiu nie jechałem samochodem, skuterem albo nawet rowerem chociażby po piwie ... . Zatem nagłówek jest w ogóle NIETRAFIONY i godzi w moją osobę ! Nie można wszystkich ludzi wkładać do jednego worka. Może niebawem przeczytamy że Zabijamy. Kradniemy, Gwałcimy na potęgę .... ?
  18 1 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 16:21
  Według danych WHO w rankingu spożycia przodują Czesi. W tym kraju wypija się prawie 15,5 l 100-proc. alkoholu na mieszkańca powyżej 15. roku życia. Za nimi są pozostałe państwa byłego bloku wschodniego: Estonia (13,4 l), Rumunia (13,3) i Litwa (12,7). Więcej niż my piją też we Francji (12,3 l), Niemczech (12), Hiszpanii (11,7) i Wielkiej Brytanii (10,9 l).
  Nie można być jednak pewnym, czy te dane zadowolą każdego. Niektórzy nie kryli przecież dumy z faktu, że w piciu alkoholu uchodzimy za kraj znajdujący się w ścisłej czołówce światowej, rywalizując o miejsce na najwyższym stopniu podium z Rosjanami i Ukraińcami.
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 27.10.2012 - 19:42
  seba napisał/a:
  Ja sobie wypraszam !. Nazwa tego tematu mnie obraża. Nigdy w życiu nie jechałem samochodem, skuterem albo nawet rowerem chociażby po piwie ... . Zatem nagłówek jest w ogóle NIETRAFIONY i godzi w moją osobę ! Nie można wszystkich ludzi wkładać do jednego worka. Może niebawem przeczytamy że Zabijamy. Kradniemy, Gwałcimy na potęgę .... ?
  Podzielam.
  -Jeździmy na potęgę, /owszem piję, ale nie jeżdżę./
  codzienne tytuły:
  -Opiekunka krzyczy: W mordzie trzymać! Szokujące WIDEO ze żłobka
  -"Czołowi politycy trafią do więzienia za Smoleńsk"
  -16-latek gwałcił kobiety. Wstrząsający reportaż
  -Radio Maryja jest zagrożone

  -Poważny problem USA. Zbliżają się do przepaści
  1 6 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach