Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

Dla blisko 70% pacjentów szpitali najważniejszy jest dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego oraz czystość, wynika z badania przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Szpitale”. A co dla was liczy się przede wszystkim podczas wizyt w myślenickim szpitalu?

Celem badania, które zrealizowano w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale” było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec standardów świadczenia usług szpitalnych w ich regionie. Wyniki pokazują, że najwięcej, bo blisko 70% badanych, oczekuje dostępności nowoczesnego sprzętu i czystości oddziału. Nieco rzadziej wskazywano m.in. dobre wyposażenie sal chorych (47%) czy łatwy dostęp do łazienki (30%).

  

Tak w ogólnopolskiej ankiecie odpowiadali mieszkańcy Polski, a wy? Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

Jakich warunków oczekujesz po wizycie na oddziale myślenickiego szpitala?

 • nowoczesnego sprzętu medycznego
 • czystości
 • dobrego wyposażenia sali chorych
 • łatwego dostępu do łazienki
 • odpowiednich warunków do snu i odpoczynku
 • smacznych i ciepłych posiłków
 • przystosowania łazienki do potrzeb chorych
 • czytelność oznaczeń informacji
 • odpowiednich warunków do spożywania posiłków
 • wykwalifikowanej, miłej i pomocnej kadry
 • Zobacz wyniki

Badanie w ramach kampanii Zdrowe Szpitale zrealizowane zostało na próbie prawie 3000 osób z całej Polski jest elementem konkursu skierowanego do powiatów i miast na prawach powiatów, organizowanego w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale”. Mieszkańcy ponad 50 powiatów wypowiadali się na temat swoich oczekiwań dotyczących szpitalnych oddziałów, izb przyjęć oraz personelu medycznego.

Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Zdrowe Szpitale” ma na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. standardów efektywnego zarządzania szpitalami oraz korzyści płynących z ich wdrażania. Ideą kampanii jest aktywizowanie przedstawicieli władz samorządowych do podejmowania inicjatyw mających na celu poszerzanie wiedzy w tym zakresie.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 08.11.2012 - 9:11
  Szpital w Myślenicach to koszmar.
  Przez lekarzy tam pracujących mój dziadek umarł na raka, zdiagnozowali u niego przerost prostaty, a faktycznie miał on raka nie złośliwego !!. Jednak gdy pojawił się w jednym z Krakowskich szpitali przez przypadek i postawili mu właściwą diagnozę było już za późno, ale po co się przejmować osobą która ma 65 lat i jest na emeryturze ?.

  Chirurdzy nie wykonują najprostszych czynności jak np. usunięcie pieprzyka - powiedział mi że mieli za dużo zabiegów i przez to z nich zrezygnowali Wysłali mnie do Krakowa !! masakra zamknąć ten szpital, żadnej pomocy tylko kłody pod nogi rzucają.
  bardzo często zdarzają się chamskie odzywki lekarzy.

  Pielęgniarki "wielmożne Panie" jak trzeba udzielić jakieś informacji to mają pretensję że musiały oderwać się od swoich pogaduszek, picia kawy albo czytania gazety.
  50 6 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 9:32
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  37 10 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 10:13
  Nie można wszystkich wrzucić do jednego worka-ja osobiście bardzo chwalę obsługę zarówno ze strony lekarzy jak i personelu pielęgniarek na oddziale zakaźnym-pomimo fatalnych warunków technicznych starają się jak mogą i służą swoja pomocą i nie jest to tylko moje zdanie ale wszystkich pacjentów z którymi spotkałam się tam podczas kilku pobytów.Na ortopedii też nie mam im nic do zarzucenia:)Niestety jest w naszym szpitalu spora liczba lekarzy :z "fochem" i obsługi medycznej:)
  15 14 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 08.11.2012 - 10:18
  Miałem "przyjemność" być niedawno w tymże szpitalu przez ponad tydzień czasu. Najgorsze to stan samego szpitala. Jest brudno i ponuro. Wyposażenie pokoi pacjentów przypomina przepełnione cele więzienne. Poziom sprzątania sprzątaczek wygląda tak, że podchodzą, dotykają szmatą jakąś losową część stołu/szafki i sprawa załatwiona. Wymiana pościeli (jak się nie upomnisz to nie będzie) raz na kilka długich dni. Jedna ubikacja na całe piętro, zawalona napełnionymi złotym płynem "kaczkami". Okna i parapety nie widziały mokrej szmaty od czasów Hipokratesa. W takich warunkach człowiek nie tylko walczy z chorobą, ale również z coraz bardziej pogarszającym się stanem psychicznym.

  Jedzenie - zdaje sobie sprawę, że na jedzenie nie ma pieniędzy i nie wymagam cudów, ale na śniadanie jedna mała parówka, 4 suche kromki chleba i masła na jedną kanapkę to chyba gorzej niż w więzieniach.

  Nie mam za to nic do personelu. Lekarze kompetentni, można z nimi porozmawiać, dowiedzieć się co i jak. Pielęgniarki również. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale wszędzie są wyjątki.

  Zrobili lądowisko. Ok, bardzo ważne. Przydatne. Ale pytanie co jest ważniejsze - szybkie transportowanie chorych do szpitala, który nie jest dobrym miejscem do leczenia, czy zwiększenie komfortu szpitala i przystosowanie go do wygodnego i bezpiecznego leczenia pacjentów. Pozostawiam to do dyskusji, gdyż ja nie mam na ten temat jasnego zdania i tym bardziej nie jestem specjalistą.

  Ps. Fajnie by było, gdyby te nasze wypowiedzi do kogoś dotarły. Jakby tak Miasto-Info zrobiło zestawienie najbardziej rzeczowych wypowiedzi i może komuś to posłało. Nie chodzi tu o to, aby się spinać i na siłę narzekać, ale wyciągnąć jakieś wnioski w celu polepszenia sytuacji.
  36 3 Cytuj Zgłoś
 • kasiiiia 08.11.2012 - 10:51
  Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.
  15 9 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 08.11.2012 - 10:55
  kasaia napisał/a:
  Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.
  Pani krzykacz, proszę mi odpowiedzieć na pytanie : jak człowiek choruje to się go zabija czy próbuje leczyć ?
  8 6 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 10:58
  def_ibrylator napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.Pani krzykacz, proszę mi odpowiedzieć na pytanie : jak człowiek choruje to się go zabija czy próbuje leczyć ?
  Usiłować leczyć, leczyć i wyleczyć to 3 różne rzeczy, lepiej by może jednak było jak by u nas była tylko i wyłącznie stacja karetek i podstawowa opieka całodobowa ... bo w Myślenicach tylko .... usiłują leczyć ....
  15 3 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 08.11.2012 - 11:04
  Nie do końca się zrozumieliśmy. Ja porównuję nasz szpital do schorowanego pacjenta. Jeśli wiemy, że jest źle, spróbujmy coś z tym zrobić. Szpital w Myślenicach być musi. Przypada na niego zbyt dużo ludzi, aby go sobie tak po prostu zlikwidować. Wydaje mi się, że likwidacja doprowadziła by do większej ilości zgonów niż jest obecnie. Zamiast zabijać - leczmy.
  12 4 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 11:32
  W myślenickim szpitalu jak w każdym zakładzie pracy są dobrzy i źli pracownicy. Jednak tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Być może Seba ma traumatyczne doświadczenia po śmierci dziadka, ale jego wypowiedź:

  Pielęgniarki "wielmożne Panie" jak trzeba udzielić jakieś informacji to mają pretensję że musiały oderwać się od swoich pogaduszek, picia kawy albo czytania gazety.

  jest wg mnie mocno przesadzona.
  Kiedyś czekałem w kolejce do prześwietlenia. Na przeciwko jest gabinet poradni chirurgicznej. przed gabinetem kłębiący się tłum... każdemu się spieszy, każdemu się należy... każdy ma jakieś pretensje do pielęgniarki, która wzywa pacjentów......

  Warunki pracy i płacy (pielęgniarki i niższy personel) w szpitalu są trudne... wiem, że teraz nikt nie ma lekko..... ale dwie pielęgniarki na nocnym dyżurze na oddziale wewnętrznym na taką ilość pacjentów to trochę za mało, a tak niestety jest.
  Co jest winien dobry lekarz, lub pielęgniarka, że ma takie a nie inne warunki pracy?
  Może odrobinę zastanowienia, zanim zaczniecie mi stawiać minusy i pisać zgryźliwe komentarze...

  PS. Nie jestem pracownikiem szpitala :)
  15 6 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 12:37
  najlepsi chirurdzy....w Małopolsce!!!
  9 9 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 14:41
  Proszę przypomnieć sobie komentarze do tego artykułu. Minęły trzy lata i nie zrobiono nic, widać PRL'owska maksyma "czy się stoi, czy się leży..." nadal obowiązuje w szpitalach trzeciej kategorii jaki mamy w Myślenicach. Starosta jest odważny w decyzjach o wycięciu nieszkodliwych drzewek żeby zadbać o interes dwóch emerytek, ale już nie ma jaj żeby wyciąć kolesiowego raka który zżera konający od dziesięciu lat myślenicki szpital, w interesie wszystkich mieszkańców.

  Niestety Józek, musicie wiedzieć razem z Adamem że nowy, kolorowy bandaż na gangrenę nie pomoże. Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja". Przypominam że ryba psuje się od głowy, a każda zarażona komórka pozostawiona w organiźmie gwarantuje nawrót choroby.

  P.S.
  "Wycinać, trzeba umić, bo ciąć to Wy umicie od lat".
  15 2 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 08.11.2012 - 16:46
  Czego oczekuję od szpitala? Po pierwsze abym go nigdy nie musiał oglądać od wewnątrz.
  O wyposażeniu nie piszę, bo i po co? Czy ktoś chciałby być usypiany pałką i espritem wlewanym do gardła?
  Poważniej - od pierwszego spojrzenia na łóżko czuć się tak, jakbym miał za sobą anioła stróża! BEZPIECZNIE, OTOCZONY TROSKĄ, NAJWAŻNIEJSZYM PACJENTEM DLA SIÓSTR, LEKARZY, SALOWYCH!
  6 6 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 17:38
  Jak wcześniej napisano. Są lekarze i pielęgniarki z powołania i ... pozostali. Aby nam dane było tylko z tymi pierwszymi mieć doczynienia. Niestety w sytuacji kiedy kobieta po porodzie prosi o pomoc w kwestii karmienia maluszka a położna na to, że jest sama na oddziale i nie ma czasu, a dokładnie 5 minut później siedzi i ogląda telewizję, a młodej mamie chce się płakać... ręce można załamać. Jeżeli ktoś nie widzi to szpital się remontuje, buduje i nie da się wszystkiego na raz. A co do Pań sprzątających - to jest firma zewnętrzna i może warto zastanowić się nad jej zmianą. Jedzenie ... szkoda pisać.
  11 1 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 17:49
  AAgnieszka napisał/a:
  Jak wcześniej napisano. Są lekarze i pielęgniarki z powołania i ... pozostali. Aby nam dane było tylko z tymi pierwszymi mieć doczynienia. Niestety w sytuacji kiedy kobieta po porodzie prosi o pomoc w kwestii karmienia maluszka a położna na to, że jest sama na oddziale i nie ma czasu, a dokładnie 5 minut później siedzi i ogląda telewizję, a młodej mamie chce się płakać... ręce można załamać. Jeżeli ktoś nie widzi to szpital się remontuje, buduje i nie da się wszystkiego na raz. A co do Pań sprzątających - to jest firma zewnętrzna i może warto zastanowić się nad jej zmianą. Jedzenie ... szkoda pisać.
  Wszystko pięknie i ładnie, ale jeżeli jest sama, to chwila odpoczynku jej się należy.
  Proponuje zorientować się jak wyglądają etaty w szpitalach/ Jedna położna/pielęgniarka na oddział, a pacjentów od groma.
  Niedawno leżałem w szpitalu Rydygiera w Krakowie. Potężny szpital i potężny oddział, na nocy JEDNA pielęgniarka na 66 łóżek w tym połowa oddziału to pacjenci pooperacyjni. Z perspektywy czasu wcale jej się nie dziwie, że była średnio miła. Jak do obrobienia ma sama ponad 30 osób, które jęczą (w tym i ja), że ich boli i trzeba im dawać środki przeciwbólowe, a tego wymiotuje po narkozie, a temu nie pomagają środki przeciwbólowe... a lekarz też jej jeden... bo szpitale tną wydatki i nie mają na więcej etatów....

  Więc sorry, ale pracownicy są tu najmniej winni, winna jest przede wszystkim "góra" i chory system opieki zdrowotnej.
  7 4 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 20:28
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..
  Mógłbyś rozwinąć swoją myśl. Co (kogo) należy "amputować"?
  3 1 Cytuj Zgłoś
 • 08.11.2012 - 23:07
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  8 7 Cytuj Zgłoś
 • 09.11.2012 - 10:34
  kasaia napisał/a:
  Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.
  to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  6 4 Cytuj Zgłoś
 • Joanna 09.11.2012 - 14:14
  Ludzie!! Nie znacie sytuacji szpitala, a tak się wypowiadacie!
  Chcecie aby zamknięto szpital w Myślenicach?! No proszę was, teraz walnęliście taką głupotę, że aż mi słabo!! Wy chyba nie zdajecie sobie sprawy co by się stało gdyby faktycznie zamknięto szpital Myślenicki!!
  Nie każdy personel szpitala jest chamowaty!
  Chwalicie pielęgniarki, a nie powiecie że gdyby nie pomoc sanitariuszek, nie dałyby sobie radę!
  Nie wszystkie sprzątaczki "dotykają szmatą jakąś losową część stołu/szafki i sprawa załatwiona", niektóre bardzo przykładają się do swoich zadań!! Nie oceniajcie wszystkich jedną miarą!
  def_ibrylator- chyba mylisz szpitale skoro uważasz, że w szpitalu Myślenickim, trzeba się upomnieć o zmianę pościeli! Nie jest tak!
  Również z tym jedzeniem przesadzacie, to nie hotel 5 gwiazdkowy, myślicie, że na tyle ludzi co oni wam mogą dać?! Kawior??;p Teraz to już szukacie dziury w całym.
  P.S. Nie jestem pracownikiem szpitala, ale ma kogoś z rodziny kto pracuje w Myślenickim szpitalu, i wiem ile trzeba się napracować tam napracować.
  I nie mogłam nie odpowiedzieć, na wasze powyższe komentarze. Bo się z nimi w ogóle nie zgadzam!! Ale to jest tylko moje osobiste zdanie!
  6 7 Cytuj Zgłoś
 • 09.11.2012 - 15:21
  taki_gość napisał/a:
  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..Mógłbyś rozwinąć swoją myśl. Co (kogo) należy "amputować"?
  Niebardzo rozumiem Twoich oczekiwań, to nie ja powinienem tłumaczyć się ze stanu w jakim znajduje się myślenicki szpital. Niech tłumaczą się lokalni "niezatapialni" decydenci. Niech wypowiedzą się przedstawiciele załogi szpitala. Niech odpowiedzą dlaczego marazm i "zabawa ziemniakiem" trwa tyle lat. Niech wypowiedzą się dlaczego nie ma środków unijnych na szpital? Gdzie podziała się ta "spółka" reanimacyjna i dlaczego pewne stołki zdają się być przyklejone do tylnich części pracowników szpitala.

  Od siebie mogę wyłącznie napisać prośbę do czytelników o prześledzenie aktywności decydentów dotyczącej szpitala. Kto i w jakim okresie najbardziej "działał" i jakie były efekty. Nota bene, ciekawe kiedy pojawi się następny audit z działalności szpitala, zaraz przecież wiem. Zaraz przed wyborami...
  4 2 Cytuj Zgłoś
 • Krzysztof 10.11.2012 - 9:26
  Presonel chamy i gbury ,zwłaszcza Panie przyjmujące na całodobówce poprostu dramat człowiek przychodzi chory oczekując pomocy a one zanim przyjmą pacjenta zdąrzą wypić kawke i z idiotycznymi minami po 15 minutach zaprosic pacjęta z zapytaniem o co chodzi. Nie wypowiadając się już o godzinnym czekaniu na wejscie do gabinetu lekarza (gdzie jestes jedynym pacjentem bez kolejki). .
  Następnym tematem jest oburzająco chamska opieka położnych (czy tez pielegniarek) na oodziele poporodowym gdzie leży sie z noworodkiem a one z wielką łaska wykonuj ą swoje obowiązki i z chamstwem odnoszą sie do matek które co dopiero urodziły sowje pociechy. Nie wspominając już o brudnych pścielach jak i całego oddziału.
  Został jeszcze oddział dzieciecy,gdzie juest najgożej. Personel aż szokuje, z oburzeniem i naprawdde pełnym chamstwem zajmuje się chorymi dziećmi, robią to jakby to była ich kara ,a przecież nikt im takiej pracy nie wybierał.
  Powinni zacząc od szkolenia personelu aby ludzie zachowywali się po ludzku a nie jak zwierzęta. Miła i pomocna opieka wiele by zmieniła . Uważam że sanepid powinnien sprawdzić czystość i higiene tego miejsca ,ponieważ tam ludzie powinny sie leczyć a nie łapać kolejne choroby,...
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • Katarzyna 10.11.2012 - 9:30
  " Pielęgniarki "wielmożne Panie" jak trzeba udzielić jakieś informacji to mają pretensję że musiały oderwać się od swoich pogaduszek, picia kawy albo czytania gazety. "

  DOKŁADNIE SŁOWA TRAFIONE W SAMO SEDNO.!
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 10.11.2012 - 9:31
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Nie bardzo rozumiem Twoich oczekiwań, to nie ja powinienem tłumaczyć się ze stanu w jakim znajduje się myślenicki szpital. Niech tłumaczą się lokalni "niezatapialni" decydenci. Niech wypowiedzą się przedstawiciele załogi szpitala. Niech odpowiedzą dlaczego marazm i "zabawa ziemniakiem" trwa tyle lat. Niech wypowiedzą się dlaczego nie ma środków unijnych na szpital? Gdzie podziała się ta "spółka" reanimacyjna i dlaczego pewne stołki zdają się być przyklejone do tylnich części pracowników szpitala.
  .
  Nigdzie nie napisałem, że to ty winieneś się tłumaczyć z kondycji myślenickiego szpitala. Ja chciałem tylko, żebyś doprecyzował swoją wcześniejszą myśl:
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..
  Pozwól, że jeszcze raz zapytam, tym razem bardziej precyzyjnie. Czy pisząc o "natychmiastowej [i] amputacji [/] miałeś na myśl1:
  1. zamknięcie (likwidację) szpitala
  2. wymianę dyrektora
  3. ????????

  PS. Na koniec powiem, że trochę niesmacznie (zwłaszcza z Twoich ust brzmi:
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Niestety Józek, musicie wiedzieć razem z Adamem
  Potrafisz pisać na wyższym poziomie.
  Pozdrawiam,....
  4 Cytuj Zgłoś
 • 10.11.2012 - 10:19
  Najgorsze w szpitalu są pielęgniarki cały dyżur siedzą piją kawę, dyskutują, gdy chory czegoś potrzebuje to wykonują to jakby wielką łaskę robiły i nie mówię tu o pojedynczych przypadkach tylko o 80% pielęgniarek. Sprzątaczki czują się ważniejsze od doktorów. Ogólnie mówiąc syf, kiła i mogiła.
  4 18 Cytuj Zgłoś
 • Joanna 10.11.2012 - 16:33
  Ostatnio byłam na oddziale chirurgii ogólnej. Odział bardzo czysty, sanitariuszki bardzo pomocne i miłe. Pomagają chorym i nie są gburowate i chamskie. Nie prawda, że sprzątaczki czują się ważniejsze od doktorów. One przecież też wykonują ciężką pracę i to, że czasem mają zły humor to nie oznacza, że się wywyższają.
  Pielęgniarki na oddziale chirurgi są miłe.
  22 2 Cytuj Zgłoś
 • 10.11.2012 - 20:40
  PKS Fan napisał/a:
  Najgorsze w szpitalu są pielęgniarki cały dyżur siedzą piją kawę, dyskutują, gdy chory czegoś potrzebuje to wykonują to jakby wielką łaskę robiły i nie mówię tu o pojedynczych przypadkach tylko o 80% pielęgniarek. Sprzątaczki czują się ważniejsze od doktorów. Ogólnie mówiąc syf, kiła i mogiła.
  Zarabiaj 1600 na rękę i z uśmiechem obsługuj i podcieraj pupy.
  Powodzenia.
  27 3 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 8:01
  Powodzianin_ napisał/a:
  PKS Fan napisał/a:Najgorsze w szpitalu są pielęgniarki cały dyżur siedzą piją kawę, dyskutują, gdy chory czegoś potrzebuje to wykonują to jakby wielką łaskę robiły i nie mówię tu o pojedynczych przypadkach tylko o 80% pielęgniarek. Sprzątaczki czują się ważniejsze od doktorów. Ogólnie mówiąc syf, kiła i mogiła.Zarabiaj 1600 na rękę i z uśmiechem obsługuj i podcieraj pupy.
  Powodzenia.
  nie mówię tutaj o "podcieraniu pup" tylko o oglądaniu telewizji, piciu kawy i pogaduszkach w czasie dyżuru.

  A w ogóle ktoś im kazał wybrać taki zawód?
  A od kiedy pielęgniarki zarabiają 1600 zł?
  3 23 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 8:37
  Dowiedz się dokładnie- jeśli pielęgniarka z 30- letnim stażem weźmie-netto 1620- to uważasz, że za dużo? Trochę można dorobić za noce; 200-300 to kokosy? A popracuj przy chorym niedołężnym choćby w domu- przekonasz się- jaka to ciężka praca. Zauważ ile rodzin- odwiedzając chorego w szpitalu nie dotknie go nawet, bo się brzydzi babci czy dziadka, którego trzeba umyć, zmienić pampersa-nakarmić, itd.A pielęgnować ropiejące rany....A ilu chorych przychodzi z domu brudnych, śmierdzących bo rodzina się brzydzi, popracuj jako wolontariusz, zanim skrytykujesz- na opiekuńczym zawsze potrzeba....
  23 2 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 10:05
  PKS Fan napisał/a:
  Powodzianin_ napisał/a:PKS Fan napisał/a:Najgorsze w szpitalu są pielęgniarki cały dyżur siedzą piją kawę, dyskutują, gdy chory czegoś potrzebuje to wykonują to jakby wielką łaskę robiły i nie mówię tu o pojedynczych przypadkach tylko o 80% pielęgniarek. Sprzątaczki czują się ważniejsze od doktorów. Ogólnie mówiąc syf, kiła i mogiła.Zarabiaj 1600 na rękę i z uśmiechem obsługuj i podcieraj pupy.
  Powodzenia.nie mówię tutaj o "podcieraniu pup" tylko o oglądaniu telewizji, piciu kawy i pogaduszkach w czasie dyżuru.

  A w ogóle ktoś im kazał wybrać taki zawód?
  A od kiedy pielęgniarki zarabiają 1600 zł?
  Ktoś musi ten zawód wykonywać, żebyś Ty mógł ujadać na forum jacy to źli ludzie.
  Dowiedz się też o zarobkach salowych, opiekunek osób chorych i niepełnosprawnych oraz pielęgniarek i położnych.
  Wcale się nie dziwie, że te kobiety zarabiając tak śmieszne pieniądze, za tak wyczerpującą i odpowiedzialną pracę nie mają wielkiej motywacji.
  Praca jako wolontariusz by pomogła ci zrozumieć trud pracy jakim jest "służenie chorym ludziom".
  I nie siej demagogi, że tylko oglądają telewizje lub dyskutują, bo to jest już oszczerstwo. Leżałem w Myślenicach w szpitalu i choć warunki tu dobre nie są to wcale się nie dziwię, że nie ma tu "na tip-top". Szpital jest niedoinwestowany, a personel niższego szczebla zarabia śmieszne pieniądze w stosunku do kwalifikacji jakie musi posiadać.

  Ale popracuj tak choćby z DZIEŃ na oddziałach jako wolontariusz. Wtedy pogadamy.
  25 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 10:56
  Dana napisał/a:
  Dowiedz się dokładnie- jeśli pielęgniarka z 30- letnim stażem weźmie-netto 1620- to uważasz, że za dużo? Trochę można dorobić za noce; 200-300 to kokosy? A popracuj przy chorym niedołężnym choćby w domu- przekonasz się- jaka to ciężka praca. Zauważ ile rodzin- odwiedzając chorego w szpitalu nie dotknie go nawet, bo się brzydzi babci czy dziadka, którego trzeba umyć, zmienić pampersa-nakarmić, itd.A pielęgnować ropiejące rany....A ilu chorych przychodzi z domu brudnych, śmierdzących bo rodzina się brzydzi, popracuj jako wolontariusz, zanim skrytykujesz- na opiekuńczym zawsze potrzeba....
  Taki zawód, "pielęgnowanie" ran, mycie chorych itp. Te rzeczy należą do ich OBOWIĄZKÓW
  3 25 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 11:01
  PKS Fan napisał/a:
  Dana napisał/a:Dowiedz się dokładnie- jeśli pielęgniarka z 30- letnim stażem weźmie-netto 1620- to uważasz, że za dużo? Trochę można dorobić za noce; 200-300 to kokosy? A popracuj przy chorym niedołężnym choćby w domu- przekonasz się- jaka to ciężka praca. Zauważ ile rodzin- odwiedzając chorego w szpitalu nie dotknie go nawet, bo się brzydzi babci czy dziadka, którego trzeba umyć, zmienić pampersa-nakarmić, itd.A pielęgnować ropiejące rany....A ilu chorych przychodzi z domu brudnych, śmierdzących bo rodzina się brzydzi, popracuj jako wolontariusz, zanim skrytykujesz- na opiekuńczym zawsze potrzeba....Taki zawód, "pielęgnowanie" ran, mycie chorych itp. Te rzeczy należą do ich OBOWIĄZKÓW
  Zawód źle opłacany. Może sam w nim popracuj zamiast wylewać pomyje na forum, co?
  24 2 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 11:13
  Zawód jest bardzo dobrze opłacany. Nie gadajcie głupot ze 1600zł.
  4 22 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 11:16
  PKS Fan napisał/a:
  Zawód jest bardzo dobrze opłacany. Nie gadajcie głupot ze 1600zł.
  A skąd masz informacje, że jest dobrze opłacany?
  Na rękę jest to od 1500 do 2100 zł.
  Masz bardzo słabe informację - siejesz demagogię i trollujesz. Rzucasz oszczerstwami wobec Bogu ducha winnych ludzi.
  Poczytaj chociażby to
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/376607,lekarze-aptekarze-pielegniarki-ile-zarabiaja-lista,id,t.html
  ale potrafisz w ogóle czytać trollciu?
  A jeszcze gorzej zarabiają pielęgniarki opłacane nie przez NFZ, a przez samorządy lokalne, a i takie są.
  19 5 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 11:33
  PKS Fan napisał/a:
  Powodzianin_ napisał/a:PKS Fan napisał/a:1500zł/mc to biorą chyba samych łapówek pieniężnych nie wspominając o czekoladach, kawach, napojach, bombonierkach itp. Gazety KŁAMIĄ.Nie kłamią, akurat w tym artykule napisana jest sama prawda. Ale skoro tak mają cudownie to czemu sam się nie zatrudnisz do takiej pracy ;)?
  Kończ! Waść! Wstydu! Oszczędź! Nie trollu, i nie rzucaj oszczerstwami.a co powiesz o łapówkach branych przez pielęgniarki i lekarzy?
  Przede wszystkim nie każdy lekarz i nie każda pielęgniarka i położna "biorą", w swoich postach tego nie raczyłeś zaznaczyć, tylko że każdy bierze, a to już oszczerstwo i rozmowa na poziomie bardzo niskim.
  Dlatego dyskutować z Tobą po prostu nie warto, bo nie masz nic mądrego do powiedzenia.
  15 3 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 12:35
  Ja nie biorę, ale satysfakcję z zawodu miałam tylko przed wielu laty, gdy moją pracę doceniali pacjenci- okazując uśmiechem swoją wdzięczność, a rodziny pomagały opiekować się- nie warcząc- za to wam płacą. Dziś ani pieniędzy ani wdzięczności, a praca coraz cięższa, bo nas mało a nie ma już uczennic do pomocy, więc nie zawsze wszystko jest tak, jak być powinno, a nikt nie pamięta dobrych pielęgniarek- mówi się tylko o złych...
  12 3 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 12:45
  Dana napisał/a:
  Ja nie biorę, ale satysfakcję z zawodu miałam tylko przed wielu laty, gdy moją pracę doceniali pacjenci- okazując uśmiechem swoją wdzięczność, a rodziny pomagały opiekować się- nie warcząc- za to wam płacą. Dziś ani pieniędzy ani wdzięczności, a praca coraz cięższa, bo nas mało a nie ma już uczennic do pomocy, więc nie zawsze wszystko jest tak, jak być powinno, a nikt nie pamięta dobrych pielęgniarek- mówi się tylko o złych...
  Niby za co mają dziękować to wasz za..... OBOWIĄZEK!!!!!!!
  2 15 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 14:59
  Powiedz PKS Fan czy Ty tak specjalnie prowokujesz ludzi, żeby ożywić temat, czy też jesteś tak ograniczony, że wierzysz w to co piszesz?
  15 1 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 16:37
  Ja tylko piszę co myślę.
  2 15 Cytuj Zgłoś
 • 11.11.2012 - 20:23
  "Pks fan" ja mam wrażenie ,że właśnie nie myślisz-chyba nie jesteś tylko pogromcą busów ale wszystkiego co spotkasz na swej drodze.
  13 2 Cytuj Zgłoś
 • 12.11.2012 - 1:34
  Pielęgniarki to straszne łapówkary.
  Jak nie dasz kasy to nawet wody nie podadzą choremu tylko bezczelnie i chamowato odpyskują.
  Chcą od rodzin za opiekę na noc nawet do 200zł.
  Zarabiają gigantyczne pieniądze na ludzkiej krzywdzie i cierpieniu.
  6 32 Cytuj Zgłoś
 • 30.01.2013 - 20:01
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  Cytuj Zgłoś
 • 30.01.2013 - 20:42
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  TwojPan napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  Lukaszz napisał/a:
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  Nie każdego stać na prywatny szpital może ty taki bogaty to sobie wybierz jeden z takich i się w nim lecz a w szczególności na głowę bo nie rozumiesz pewnych rzeczy że służba zdrowia ma służyć wszystkim a nie tylko tym bogatym.
  Cytuj Zgłoś
 • 30.01.2013 - 21:01
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  TwojPan napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  Lukaszz napisał/a:
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  Nie każdego stać na prywatny szpital może ty taki bogaty to sobie wybierz jeden z takich i się w nim lecz a w szczególności na głowę bo nie rozumiesz pewnych rzeczy że służba zdrowia ma służyć wszystkim a nie tylko tym bogatym.
  taki_gość napisał/a:
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..Mógłbyś rozwinąć swoją myśl. Co (kogo) należy "amputować"?
  seba napisał/a:
  def_ibrylator napisał/a:kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.Pani krzykacz, proszę mi odpowiedzieć na pytanie : jak człowiek choruje to się go zabija czy próbuje leczyć ?Usiłować leczyć, leczyć i wyleczyć to 3 różne rzeczy, lepiej by może jednak było jak by u nas była tylko i wyłącznie stacja karetek i podstawowa opieka całodobowa ... bo w Myślenicach tylko .... usiłują leczyć ....
  Tak usiłują leczyć to co powiesz na to że kobietę ugodzoną nożem
  w serce uratowali myśleniccy chirurdzy wykonując operacje z poza
  ich specjalności. Szpital w Myślenicach nie jest zły.
  Cytuj Zgłoś
 • 30.01.2013 - 21:41
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  O tym że zamkną myślenicki szpital to możesz sobie zapomnieć. Za dużo ludzi zamieszkuje w ten powiat i szpital jest niezbędny. Ale proszę bardzo jak Ci się nie podoba to możesz się leczyć w Krakowie. Ja w jednym z nich byłam sporą ilość czasu i nie mam dobrego zdania. W myślenickim szpitalu też byłam i było ok.
  TwojPan napisał/a:
  kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.to raczej ciebie powinni zamknac za takie pisanie. zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to najlepiej jest krytykowac.
  Lukaszz napisał/a:
  Po co szpital ratować ? Możę starosta wytnie tam kilka drzew ? Ludzie będa mówić, że przynajmniej coś robi !

  A może nowe rondo nazwiemy im. Jarosława Kaczyńskiego ? Ba, co tam szpital !

  Jest jedno wyjście - sprywatyzować szpitale i zlikwidować zus. Nakazać ludziom ubezpieczyć się w firmach prywatnych. Koszt takiego ubezpieczenia to max 100 zł/mc (za pełny pakiet). Reszta składek zus dla ludzi na życie. Prywatne spółki w szpitaku, niech konkurują jakością usług i ceną. Pacjent wybierze te firmy, których oferta będzie najlepsza.

  Pacjent przestanie się wreszcie prosić o godne warunki i normalną opiekę szpitalną. Personel wreszcie się zacznie starać.

  Czy ktoś w Was leczył się w prywatnej firmie w Krakowie ? Jeśli tak, to wie o czym pisze. To inny świat, świat o 180 st lepszy.
  Nie każdego stać na prywatny szpital może ty taki bogaty to sobie wybierz jeden z takich i się w nim lecz a w szczególności na głowę bo nie rozumiesz pewnych rzeczy że służba zdrowia ma służyć wszystkim a nie tylko tym bogatym.
  taki_gość napisał/a:
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Jedyną możliwością ratunku dla tego szpitala jest natychmiastowa "amputacja"..Mógłbyś rozwinąć swoją myśl. Co (kogo) należy "amputować"?
  seba napisał/a:
  def_ibrylator napisał/a:kasaia napisał/a:Myślenicki szpital powinni zamknąc!!!
  nie ma dobrych lekarzy ani dobrych pielegniarek!!
  to co tam sie dzieje to jest patologia!!

  Zamknijcie wreszcie żeby ludzie nie musieli mieć takich warunków.Pani krzykacz, proszę mi odpowiedzieć na pytanie : jak człowiek choruje to się go zabija czy próbuje leczyć ?Usiłować leczyć, leczyć i wyleczyć to 3 różne rzeczy, lepiej by może jednak było jak by u nas była tylko i wyłącznie stacja karetek i podstawowa opieka całodobowa ... bo w Myślenicach tylko .... usiłują leczyć ....
  Tak usiłują leczyć to co powiesz na to że kobietę ugodzoną nożem
  w serce uratowali myśleniccy chirurdzy wykonując operacje z poza
  ich specjalności. Szpital w Myślenicach nie jest zły.
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  Okulisty
  def_ibrylator napisał/a:
  Miałem "przyjemność" być niedawno w tymże szpitalu przez ponad tydzień czasu. Najgorsze to stan samego szpitala. Jest brudno i ponuro. Wyposażenie pokoi pacjentów przypomina przepełnione cele więzienne. Poziom sprzątania sprzątaczek wygląda tak, że podchodzą, dotykają szmatą jakąś losową część stołu/szafki i sprawa załatwiona. Wymiana pościeli (jak się nie upomnisz to nie będzie) raz na kilka długich dni. Jedna ubikacja na całe piętro, zawalona napełnionymi złotym płynem "kaczkami". Okna i parapety nie widziały mokrej szmaty od czasów Hipokratesa. W takich warunkach człowiek nie tylko walczy z chorobą, ale również z coraz bardziej pogarszającym się stanem psychicznym.

  Jedzenie - zdaje sobie sprawę, że na jedzenie nie ma pieniędzy i nie wymagam cudów, ale na śniadanie jedna mała parówka, 4 suche kromki chleba i masła na jedną kanapkę to chyba gorzej niż w więzieniach.

  Nie mam za to nic do personelu. Lekarze kompetentni, można z nimi porozmawiać, dowiedzieć się co i jak. Pielęgniarki również. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale wszędzie są wyjątki.

  Zrobili lądowisko. Ok, bardzo ważne. Przydatne. Ale pytanie co jest ważniejsze - szybkie transportowanie chorych do szpitala, który nie jest dobrym miejscem do leczenia, czy zwiększenie komfortu szpitala i przystosowanie go do wygodnego i bezpiecznego leczenia pacjentów. Pozostawiam to do dyskusji, gdyż ja nie mam na ten temat jasnego zdania i tym bardziej nie jestem specjalistą.

  Ps. Fajnie by było, gdyby te nasze wypowiedzi do kogoś dotarły. Jakby tak Miasto-Info zrobiło zestawienie najbardziej rzeczowych wypowiedzi i może komuś to posłało. Nie chodzi tu o to, aby się spinać i na siłę narzekać, ale wyciągnąć jakieś wnioski w celu polepszenia sytuacji.
  Wiesz co nasuwa mi się dosyć istotne pytanie kiedy ty byłeś w tym szpitalu bo sądzę że dawno. To co napisałeś nie jest prawdą byłam tam jednym czasem na takim jednym badaniu i powiem ci że byłam
  mile zaskoczona. Czyściutko, ładnie wymalowane sale, nowe drewniane drzwi do gabinetów, schludne posadzki nowoczesny sprzęt itp. Szpital w Myślenicach to już nie ten sam zaniedbany budynek co kiedyś. A jak nie wierzysz i jak większość tutaj myśli sobie że szpitale krakowskie takie dobre to przejedz się proszę do szpitala do Prokocimia i porównaj sobie jak tamten szpital wyglądał kiedyś a jak wygląda teraz kiedy szanowni Amerykanie wycofali się z inwestowania w ten szpital. A i jeszcze jedno odnośnie naszego szpitala moja mama kilka lat temu leżała na oddziale chirurgicznym i
  ginekologicznym tego szpitala i powiedziała że jest tam ładnie. Tak więc nie pisz bzdur.
  Cytuj Zgłoś
 • 30.01.2013 - 23:13
  Ja wymagam dżakuzi, z młodymi 19-stakami i najdroższe łiski! Wymagam i już. A tak, bez tego to ten szpital to zwykła umieralnia, lekarze nic nie umieją i jeszcze łapówki za to na pewno bierą! łapiduchy. A pielęgniarki...nic, nic nie potrafią, siedzą i kawkę popijają, a tam ludzie normalnie umierają!!! A gdzie Łiski! A gdzie harem blond kobiet. Chyba po to ZUS płacę z bezrobocia, nie?!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 31.01.2013 - 10:10
  TactusAbsonus napisał/a:
  Ja wymagam dżakuzi, z młodymi 19-stakami i najdroższe łiski! Wymagam i już. A tak, bez tego to ten szpital to zwykła umieralnia, lekarze nic nie umieją i jeszcze łapówki za to na pewno bierą! łapiduchy. A pielęgniarki...nic, nic nie potrafią, siedzą i kawkę popijają, a tam ludzie normalnie umierają!!! A gdzie Łiski! A gdzie harem blond kobiet. Chyba po to ZUS płacę z bezrobocia, nie?!
  Szpital to nie dom publiczny!!! Lekarze tego szpitala nie są zli i wiedzę mają bo muszą aby zostali dopuszczeni do wykonywania tego zawodu - nie jednemu uratowali życie aby mogli pisać takie głupoty jak ty tutaj. Gdybyś widział co się dzieje w szpitalu w Prokocimiu jak małe dzieci leżą tam
  posrane,posikane,odparzone bo nie ma ich kto tam przewinąć dopóki rodzice do nich nie przyjdą i tego nie zrobią albo jak sobie dokuczają nawzajem to byś zrozumiał o czym mówię.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 24.03.2013 - 21:27
  casablanca122 napisał/a:
  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat
  Myślenicki szpital należy zamknąć weść ty się puknij w czoło że na takie wcale nie małe miasto i na tyle ludzi co w tym powiecie jest to że Ci szpital zamkną- to jest niemożliwe i do tego nigdy nie dojdzie. A okulista jest w innej części Myślenic no tylko jak widzę to co niektórzy są na tyle leniwi że im się nie chce poszukać i myślą że wszystko znajdą w jednym miejscu. A i idąc dalej twoim tropem myślenia to wszystkie szpitale powiatowe w Polsce należałoby zamknąć bo są uboższe od tych wojewódzkich (zawsze tak jest). A w takim przypadku z 38,5 mln Polaków zostałoby nas zaledwie garstka. Gratuluje inteligencji-żal.
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach