Jawornik: Przekazanie kluczy do nowych mieszkań socjalnych

W Jaworniku 24 rodziny otrzymały klucze do nowym mieszkań o powierzchni 38,7 oraz 23,2 m. kw. Każde wyposażone w kuchenkę elektryczną i elektryczne ogrzewanie

Wśród mieszkań, które zostały przekazane mieszkańcom, cztery posiadają dwa pokoje, aneks kuchenny i toaletę połączoną z WC. Powierzchnia jednego mieszkania wynosi 38,7m.kw. Natomiast na pozostałe 24 lokale składa się jeden pokój wielofunkcyjny z aneksem kuchennym i toaletą połączoną z WC, a powierzchnia jednego mieszkania wynosi 23,2 m.kw.

Nowe Mieszkania wyposażone są w łazienki, kuchenki elektryczne, ogrzewanie elektryczne, ale też budowane są energooszczędnie poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych i uszczelnienie stolarki.

W starych budynkach wszystkie koszty ponosi gmina. Zaledwie 30% mieszkańców jest w stanie samodzielnie pokrywać rachunki. W nowych budynkach każdy mieszkaniec/rodzina będzie płacić za swoje zużycie wody, prądu, jak również za ścieki i śmieci. Mieszkańcy sami też podpiszą umowę z dostawcami mediów. Osoby, które nie będą w stanie pokryć kosztów, będą miały możliwość skorzystania z pomocy OPS.

W celu wyboru rodzin do przyznania mieszkań została powołana specjalna komisja w skład której weszli przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej , Urzędu Miasta i Rady Miejskiej.

Czytaj także

Komentarze

 • ania 29.11.2012 - 10:33
  mało, że zamieszkają tam ludzie biedni, to jeszcze ogrzewać będą prądem, brawo.
  pomysł dobry by przenieść ich z tych baraków ale jeżeli już ktoś chciał im pomóc, powinien zapewnić im godne warunki. Moja babcia ogrzewa prądem mieszkanie 34 m2, najwyższa temperatura zimą jaką miała to 15 stopni, a miesiąc w miesiąc rachunki po 400 zł.
  Doszły mnie słuchy również, ale nie mam gdzie potwierdzić, że czynsz na barakach to 700 zł. To przecież kpina za te warunki.
  26 5 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2012 - 13:39
  "Pomagamy Wam, zarobić nam" - komentarz zbędny...
  22 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2012 - 16:31
  Nie ukrywam , że zarówno ja jak i praktycznie cała gmina jesteśmy wzruszeni tym faktem, że w XXI wieku w środku Europy zapewniono ludziom godziwe warunki do życia. Jest to niespotykany gest władzy.A tak poważnie zamiast strzelnicy mieszkańcy Jawornika powinni opuścić zasyfione baraki z lat 50 tych i przenieść się do godziwym mieszkań już dawno...
  16 5 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2012 - 16:31
  anula napisał/a:
  Moja babcia ogrzewa prądem mieszkanie 34 m2, najwyższa temperatura zimą jaką miała to 15 stopni, a miesiąc w miesiąc rachunki po 400 zł.
  Jak sobie babcia dociepli budynek, tak jak jest docieplony w Jaworniku i zamontuje szczelną stolarkę, to jej rachunki za ogrzewanie spadną o połowę i będzie miała cieplej.

  anula napisał/a:

  Doszły mnie słuchy również, ale nie mam gdzie potwierdzić, że czynsz na barakach to 700 zł. To przecież kpina za te warunki.
  Doszły Ci słuchy, czyli nie wiesz czy na pewno, a już ferujesz opinię. Złą opinię - nie w treści, a w formie.
  11 16 Cytuj Zgłoś
 • ania 29.11.2012 - 20:47
  Ottoman, to może zamontuj sobie w domu ogrzewanie na prąd. Toż to taniocha. Gwoli ścisłości babcia kupiła mieszkanie w nowym bloku, nie przemyslala sprawy, a deweloper wpadł na ten sam genialny pomysł co nasi urzędnicy

  anula napisał/a:
  Doszły mnie słuchy również, ale nie mam gdzie potwierdzić, że czynsz na barakach to 700 zł. To przecież kpina za te warunki.Doszły Ci słuchy, czyli nie wiesz czy na pewno, a już ferujesz opinię. Złą opinię - nie w treści, a w formie.[/cytat]He?
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 29.11.2012 - 22:22
  Też mnie zaskoczyło to ogrzewanie prądem. Wbrew pozorom czasem ogrzewanie prądem jednego domu może kosztować taniej niż gazem drugiego. Nie sądzę jednak aby to dotyczyło tego przepadku. Buduje się już domy w których jedną grzałką ok 2KW można ogrzać cały dom. Do tego jednak niezbędny jest rekuperator. Czy ten budynek jest wyposażony w takowe urządzenia? Wie ktoś? Ja nie sądzę.

  Małe obliczenia w przybliżeniu: Jeżeli mieszkanie ma:

  - powierzchnia ścian i stropów zewnętrznych 35 metrów kwadratowych (ocieplone 20cm styropianu)
  - powierzchnia okien 5 metrów kwadratowych
  - całe mieszkanie szczelnie zamknięte

  to średnie zużycie prądu w styczni (średnia temp. -4C) wyniesie w przybliżeniu:
  ( 35m*m * 0,2 * 24C + 5m*m * 1,1 * 24C )
  * 24h * 31dni = 223,2KWh
  Pomnożone przez powiedzmy 0,7zł równa sie ok 150 zł

  Oczywiście w szczelnie zamkniętym mieszkaniu mieszkać się nie da. Wentylacja musi być. Wietrzenie mieszkania musi być. Powyższe wyliczenia tego nie uwzględniają.
  5 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2012 - 22:23
  ogrzewanie elektryczne ma sens gdy ma się zamontowane w mieszkaniu akumulacyjne piece które się nagrzewają nocną taryfą. Wszystko jest spięte z pogodówką.
  Tu jak na zdjęciu widzę jedno mieszkanie i w dwóch pomieszczeniach pod oknem farelki. Te grzejniczki to można sobie do łazienki zamontować albo w pomieszczenie gdzie nie ma ściany zewnętrzej budynku. Ciekawe czy pomyśleli o licznikach dwutaryfowych
  5 Cytuj Zgłoś
 • 11.12.2012 - 18:59
  A ja wiem, że oni mieszkają w tych starych barakach za darmo i mało z tym, są tak bezczelni że żądają odszkodowania gdy się coś zepsuje a gmina nie załatwi szybkiej naprawy. Każdy z nas musi za wszystko płacić. Człowiek odmawia sobie wielu rzeczy żeby popłacić rachunki a większość z nich żyje chwilą i przepija całą kasę, co znakomicie widać koło sklepu. Ci którym noga się powinęła będą mogli teraz w godnych warunkach żyć a nie patrzyć na tych ochlaptusów.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.11.2013 - 14:46
  Jestem mieszkańcem nowego bloku w Jaworniku i mówiąc szczerze warunki są dosyć godne ,jednak że wykonanie całości ,daje wiele do życzenia. Ściany jeszcze przed przeprowadzką były już popękane, krany często przeciekają ,i nawet kilka krotnie drzwi pokojowe wypadły z zawiasów przez użycie najtańszych produktów słabej jakości. Co do ogrzewania prądem , ciepło nawet się trzyma ,lecz trzeba używać ich z głową ,ponieważ rachunki potrafią przyjść kolosalne. Ale nawet jeśli to wszystko było by okej ,to sąsiedzi robią tu powtórkę z rozrywki ze starych blokach.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach