Stacja narciarska w Myślenicach zawiesiła działalność

Na stronie stacji narciarskiej właściciel opublikował kolejny komunikat: Stacja narciarska tymczasowo zawiesiła swoją działalność. Na stronie UMiG Myślenice pojawiło się pismo zaadresowane przez spółkę Artemida dotyczące sytuacji stacji

W środę 2 stycznia na oficjalnej stronie stacji narciarskiej znalazł się komunikat mówiący o tym,  że obiekt jest nieczynny, a właściciele zapraszają do korzystania ze stoku w Koninkach. Na parkingu znajdującym się na Zarabiu został zwieziony ratrak, pracujący do tej pory na zboczach stoku. 

W piątek 5 stycznia na stronie stacji zamieszczono kolejny komunikat: Uprzejmie informujemy, że stacja narciarska Myślenice tymczasowo zawiesiła swoją działalność. W najbliższych dniach za pomocą naszych stron internetowych poinformujemy Państwa o naszych przyszłych działaniach - czytamy w zawiadomieniu.

Pismo dotyczące stacji na stronie miasta i gminy

 

Na stronie miasta i gminy Myślenice znalazło się pismo zaadresowane przez pełnomocnika spółki Artemida z Krakowa Jarosława Sitarza do burmistrza Myślenic. Jarosław Sitarz opisuje sytuację w jakiej obecnie znajduje się stacja narciarska. Poniżej pełna treść komunikatu: 

W dniu 20 grudnia 2012 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie wydał postanowienie, w którym zobowiązał syndyka masy upadłości spółki ECO-SPORT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Myślenicach (dalej: ECO-SPORT) do „niezwłocznego podjęcia działań zmierzających do opuszczenia przez Józefa Paska przedsiębiorstwa upadłego, a to jako podmiotu nie posiadającego – z uwagi na treść art. 75 (1) kc w zw. z art. 73 par. 2 kc – tytułu prawnego do jego dzierżawienia”.

Tym samym w/w Sąd stwierdził, iż Pan Józef Pasek nie posiada (i nigdy nie posiadał) tytułu prawnego do dzierżawy przedsiębiorstwa ECO-SPORT.

W związku z powyższym w dniu 21 grudnia 2012 roku syndyk masy upadłości ECOSPORT zawarł umowę dzierżawy przedsiębiorstwa ze spółką Artemida 34 sp. z o.o.

W dniu 2 stycznia 2013 roku syndyk masy upadłości ECO-SPORT wraz z przybranym do czynności komornikiem rozpoczął proces ponownego wprowadzenia syndyka masy upadłości w posiadania przedsiębiorstwa ECO-SPORT oraz równoczesnego wydania tego przedsiębiorstwa na rzecz nowego dzierżawcy – spółki Artemida 34 sp. z o.o. Czynności te zakończone zostały w dniu 4 stycznia 2013 roku. Tym samym jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z przedsiębiorstw ECO-SPORT (obejmującego między innymi kolej czteroosobową oraz stok narciarski) jest spółka Artemida 34 sp. z o.o.

Obecnie trwają intensywne działania nowego dzierżawcy zmierzające do jak najszybszego wznowienia działalności Stacji Narciarskiej Myślenice. Artemida 34 sp. z o.o. jest świadoma faktu jak istotne znaczenie dla rozwoju turystyki w Gminie Myślenice ma niezakłócone działalnie Stacji Narciarskiej Myślenice i podejmie wszelkie konieczne czynności aby stacja ta działała i rozwijała się dynamicznie.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 05.01.2013 - 10:56
  Panie Burmistrzu i kolesie!!!!!! Pozrowienia od narciarzy
  64 9 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 15:33
  Proszę się nie niepokoić, to są prewencyjne działania w celu uzyskania przez Myślenice statusu miasteczka olimpijskiego. Jak nikt nie będzie jeździł na nartach to stwierdzą że nierentowne i... wybudują tor bobslejowy. A Rada przyklepie jednogłośnie i będzie się działo. Inwestycje, inwestycje...
  34 2 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 15:41
  Niech wybudują Myślenicką Krokiew. W zimie konkursy skoków narciarskich, przy grzanym winie i dobrej muzyce.
  14 5 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 15:43
  No to Pan Pasek popłynął. Zainwestował w prace przy stoku w zeszłym roku i sąd go wy...rzucił. Natomiast Syndyk wprowadza swoich. Będzie Artemida. Bogini łowów lasów i zieleni. Chyba znowu zasadzą las.
  37 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 15:56
  Na Grouponie sprzedają karnety-idą jak świeże bułeczki!
  12 1 Cytuj Zgłoś
 • Bulage 05.01.2013 - 15:59
  Nie rozumiem jak człowiek który nigdy nie posiadał prawa do dzierżawy majątku Eko -Sport-u w najlepsze działał tam od ubiegłego roku. Czy syndyk o tym nie wiedział ? Dlaczego wcześniej nie reagowano, tylko pozwolono na pracę Panu Paskowi, na równanie stoku , naśnieżanie ,przygotowanie drugiej trasy i nagle tydzień przed feriami nastąpiło przebudzenie syndyka i pojawiła się spółka Artemida która przejmuje cały interes. Coś tu śmierdzi .
  26 3 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 17:15
  Śmierdzi i to strasznie:/ Cała sprawa jest mocno naciągana. Samo przejecie wyglądało nie jak w cywilizowanym kraju prawa a jak w filmie gangsterskim. W środę o 7,30 na stacji pojawiło się kilku "panów z siłowni", którzy machając pracownikom kserem jakiegoś dokumentu wyrzucili ich z budynku. Zamiast się przedstawić w wulgarny sposób oświadczyli że mają pełnomocnictwo syndyka, który w Myślenicach pojawiła się dopiero około południa. Panowie Ci m.in. zabrali kluczyki od prywatnego samochodu jednego z pracowników, z innym się szarpali. Było wyłamywanie zamków, straszenie pracowników. Cała akcja wyglądała nie jak przekazanie innemu dzierżawcy terenu a jak akcja pod dyskoteką:/
  Najdziwniejsze w tym jest to, że współwłaściciele upadłej spółki poklepywali się po plecach z tymi Panami i najwidoczniej byli z nimi w przyjacielskich stosunkach.
  Ludzie, którzy doprowadzili eco-sport do upadku najwidoczniej nie mogą się pogodzić z zaistniałą sytuacją i próbują coś jeszcze ugrać. Pytanie czy syndyk masy upadłościowej rzeczywiście działa zgodnie z prawem...
  36 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 17:22
  Coś dużo tych spółek pod tym samym adresem i w niektórych to samo nazwisko?
  Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce pojawiają się spółki z numerami 34,38,11.To jeszcze o niczym nie świadczy ale taka ciekawostka.
  23 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 18:46
  xxx napisał/a:
  Śmierdzi i to strasznie:/
  Najdziwniejsze w tym jest to, że współwłaściciele upadłej spółki poklepywali się po plecach z tymi Panami i najwidoczniej byli z nimi w przyjacielskich stosunkach.
  Ludzie, którzy doprowadzili eco-sport do upadku najwidoczniej nie mogą się pogodzić z zaistniałą sytuacją i próbują coś jeszcze ugrać. Pytanie czy syndyk masy upadłościowej rzeczywiście działa zgodnie z prawem...
  Wygląda to na doprowadzenie spółki do upadłości i ponowne jej przejęcie ale już bez długów jakie Eco-Sport ma w stosunku do nadleśnictwa i innych, a Pan Pasek wykonał kawał dobrej roboty.
  18 Cytuj Zgłoś
 • Marcin 05.01.2013 - 18:47
  pesymista napisał/a:
  Coś dużo tych spółek pod tym samym adresem i w niektórych to samo nazwisko?
  Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce pojawiają się spółki z numerami 34,38,11.To jeszcze o niczym nie świadczy ale taka ciekawostka.
  każda z nich ma kapitał zakładowy 5000zł....
  poza tym pod tym samym adresem działa kancelaria radców prawnych, gdzie jednym z partnerów jest wspomniany prezes zarządu spółki Artemida - niejaki Aleksander Wójcik...
  15 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 19:45
  to było zaplanowane od początku
  11 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 20:55
  co się dziwicie, to tylko Polska, kraj bandytów i złodziei, gdzie lumpy i żule mają więcej honoru niż elyta u żłoba
  24 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.01.2013 - 23:23
  Nie do końca rozumiem jak to wszystko przebiegało, bo strasznie to zagmatwane. Zrozumiałem z tego chaosu informacyjnego, że pan Pasek wydzierżawił stację od eco-sportu a teraz ten eco sport pod inną nazwą chce odebrać stację i zrobiła w konia pana Paska?...
  13 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 9:46
  Od początku już chyba trzeciej kadencji burmistrza Ostrowskiego, źle się dzieje w Myślenicach, co chwilę jakieś niedoróbki. To problemy z dworcem busów, budową dworca i galerii, afera z wysypiskiem z burmistrzem w tle, teraz afera z stacją narciarską. Ostatni wybór Ostrowskiego na burmistrza był katastrofalnym błędem, co potwierdzają wymienione zdarzenia. Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.
  17 15 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 10:02
  Jak na razie nie widzę opozycji która mogłaby przejąć władzę w Myslenicach a co do wyciągu to kolejna "ciekawa" sprawa w Myślenicach..Wilkowyje bis.
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 10:02
  służbista napisał/a:
  ...Ostatni wybór Ostrowskiego na burmistrza był katastrofalnym błędem, co potwierdzają wymienione zdarzenia. Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.
  Coś przeoczyłem? Kiedy są wybory? Bo to chyba początek kampanii wyborczej.
  Litości !!!!!!!!
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 11:45
  Nie lubiłem jeździć tam na nartach. Byłem kilka razy ale zawsze stok był marnie przygotowany, zaś obsługa arogancka, niezależnie kto był dzierżawcą. Uważam, że Burmistrz wraz z jego współpracownikami zaniedbał funkcje nadzoru jaki przysługuje mu będąc gospodarzem terenu. Natomiast w sezonie narciarskim zamyka się stok, który winien przynosić zyski a nie być unieruchomiony.
  11 10 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 12:24
  Kolejny skandal w tym mieście a tu jakby nic się nie stało-stacja zawiesiła działalność-nic nie mówiący tytuł.Nikt nie docieka przyczyn,kto zawinił nie pisze jakie doświadczenia w takiej działalności ma kolejny dzierżawca itp. Jak zwykle wszystko cacy mamy kolejnego inwestora .
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 12:27
  służbista napisał/a:
  Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.
  Maciej Ostrowski jest najlepszym burmistrzem jakiego to miasto może mieć. To prawdziwy gospodarz którego trudno będzie zastąpić kimś równie dobrym.
  Jeśli ktoś cierpi na jakiś syndrom wypalenia to raczej pan Kielan i jest to wypalenie wyborcze - dwa razy próbował i bez efektu.
  9 23 Cytuj Zgłoś
 • Marcin 06.01.2013 - 13:03
  służbista napisał/a:
  Od początku już chyba trzeciej kadencji burmistrza Ostrowskiego, źle się dzieje w Myślenicach, co chwilę jakieś niedoróbki. To problemy z dworcem busów, budową dworca i galerii, afera z wysypiskiem z burmistrzem w tle, teraz afera z stacją narciarską. Ostatni wybór Ostrowskiego na burmistrza był katastrofalnym błędem, co potwierdzają wymienione zdarzenia. Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.
  napisał koleś od Kielana, który sam chciałby dojść do żłoba.
  10 10 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 14:10
  I Jak Ma Być w Polsce Dobrze.
  7 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 14:14
  krętactwo, machloje, manipulacje i wciskanie kitu przez włodarzy! kiedy się to skończy?? jak zawsze cierpią zwykli ludzie m.in pracownicy stoku...
  przydałoby się pozamiatać i odświeżyć posadki w naszym wspaniałym UMIG.
  niejestem zwolennikem żadnego "polityka" starającego się o fotel w myślenicach
  17 2 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 16:09
  I to jest najgorsze że nie ma za bardzo alternatywy,jak nie syf to korniki jak mawiał radziecki żołnierz któremu przyszytą drewnianą protezę członka.
  9 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 19:06
  Do tej pory Myślenice- małe miasteczko kojarzyło się gościom z górą Chełm i ze stokiem....W tym momencie nie będzie kojarzyło się z niczym> BRAWO!
  13 1 Cytuj Zgłoś
 • 06.01.2013 - 21:19
  służbista napisał/a:
  Od początku już chyba trzeciej kadencji burmistrza Ostrowskiego, źle się dzieje w Myślenicach, co chwilę jakieś niedoróbki. To problemy z dworcem busów, budową dworca i galerii, afera z wysypiskiem z burmistrzem w tle, teraz afera z stacją narciarską. Ostatni wybór Ostrowskiego na burmistrza był katastrofalnym błędem, co potwierdzają wymienione zdarzenia. Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.
  w tej mieścinie dwoje nie potrafi się dogadać więc problemy przy każdej inwestycji i tak przeszły łagodnie. Zwolennikiem obecnej władzy nie jestem - właśnie z powodu takich sytuacji jak ze stokiem gdzie wygląda na to, że dno tam nawet podwójne nie jest a potrójne - ale i tak czapka z głów aby mieć funkcję mediatora między dwoma dowolnymi ludźmi w tym mieście zawiści. Przesz tu od dawna człowiek człowiekowi człowiekiem....nie jest
  MGGG napisał/a:
  pesymista napisał/a:Coś dużo tych spółek pod tym samym adresem i w niektórych to samo nazwisko?
  Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce pojawiają się spółki z numerami 34,38,11.To jeszcze o niczym nie świadczy ale taka ciekawostka.każda z nich ma kapitał zakładowy 5000zł....
  poza tym pod tym samym adresem działa kancelaria radców prawnych, gdzie jednym z partnerów jest wspomniany prezes zarządu spółki Artemida - niejaki Aleksander Wójcik...
  uuuuułłłuuuu będzie ciekawie.

  a zastanawialiście się dlaczego wyciągi naokoło co rok się rozwijają, nawet taka przypierdółka jak w Sieprawiu a tu jakoś woli nie ma lub blokada na blokadzie. Jest zaplecze hotelowe, jest gastronomiczne, wyciąg "widokowy" wieża, piękny widok z góry. O co chodzi ? A gdzie jest zainteresowanie hotelarzy pobliskich, dlaczego nie naciskają ? Gdzie włodarze przy obecnym zadłużeniu miasta nie dbają o zyski z podatków czyli w linii prostej o zapewnienie aby interes podwykonawcom w turystyce szedł pełną parą o marketing szkoda prosić. Dlaczego wszystkim zależy żeby to trzeci rok z rzędu nie szło lub szło prawie nie. Czy potrzeba jak w Białce polityka zamieszać w interes aby jak różdżką kłody znikły ?

  A pamiętacie wyciąg (cięzko to wyciągiem było nazwać) u Snajpera a wczesniej pod władaniem OSIRu ? Było na takim nic pełno narciarzy , więc o co chodzi skoro lepszy, dłuższy, ładniejszy nie ma siły przetrwania?
  6 Cytuj Zgłoś
 • Wojtek 06.01.2013 - 21:20
  Prędzej na stoku pojawi się CBA niż narciarze.
  9 Cytuj Zgłoś
 • 07.01.2013 - 9:22
  Odnośnik podany w temacie o stacji pokazuje że stację przejął bardzo pracowity gość
  http://www.infoveriti.pl/osoba/fc7a75c0bc30e6da3937ea964e1e06a0/wojcik/aleksander/jacek/
  Ten wyciąg od początku był porażką a teraz jeszcze niektórzy majaczą znowu o olimpiadzie co dobrze skomentował trener Justyny
  http://eurosport.onet.pl/wiadomosci/wierietielny-zakopane-nie-zasluguje-ani-na-mistrzo,1,5378408,wiadomosc.html

  3 Cytuj Zgłoś
 • Mietek 07.01.2013 - 9:22
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Proszę się nie niepokoić, to są prewencyjne działania w celu uzyskania przez Myślenice statusu miasteczka olimpijskiego. Jak nikt nie będzie jeździł na nartach to stwierdzą że nierentowne i... wybudują tor bobslejowy. A Rada przyklepie jednogłośnie i będzie się działo. Inwestycje, inwestycje...
  ta jasne olimpiada w Myślenicach ha ha ha!!! a znicz olimpijski będzie płoną na wysypisku w Borzęcie
  10 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach