Siepraw: Pracownik stoku jadąc skuterem potrącił sześciolatkę

Prowadzący skuter pracownik stacji zderzył się ze zjeżdżającą z góry 6-latką. Dziewczynka trafiła do jednego z krakowskich szpitali. Policjanci ustalają dlaczego mężczyzna jechał skuterem w górę stoku

Do wypadku doszło we wtorek 12 lutego około godz. na stoku narciarskim w Sieprawiu. Jak wynika z pierwszych ustaleń prowadzący na stoku skuter śnieżny 40-latek, pracownik stacji narciarskiej, jadąc w górę wzniesienia zderzył się ze zjeżdżającą na nartach w dół stoku 6-letnią dziewczynką z Sieprawia. Dziewczynka była pod opieką matki.

Poszkodowana trafiła pod opiekę lekarzy do jednego z krakowskich specjalistycznych szpitali dziecięcych, gdzie pozostaje na obserwacji.

- Myśleniccy funkcjonariusze, którzy pracują na miejscu wypadku, badają m.in. to, jaki charakter miały wykonywane przez mężczyznę prace na stoku gdy był udostępniony dla publiczności, czy pojazd, który prowadził był właściwie użytkowany i oznakowany, a również czy jego zachowanie było zgodne z przepisami, np. z regulaminem funkcjonowania tego miejsca – poinformował nas Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policja ustala naocznych świadków wypadku, którzy mogliby opisać okoliczności zdarzenia, to, czy miejsce to było objęte działaniem monitoringu. - Dalsza droga postępowania w tej sprawie uzależniona jest od rodzaju obrażeń, jakich doznało dziecko i dlatego czekamy na wyniki tych badań – dodaje Szymona Sala.

Mężczyzna podczas zdarzenia był trzeźwy.

Czytaj także

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 13.02.2013 - 12:53
  w myslenicach by do tego nie doszlo
  13 50 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 13.02.2013 - 12:55
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  w myslenicach by do tego nie doszlo
  Jasne, że nie. W Myślenicach tylko strzelają z karabinów maszynowych do pracowników kantorów, rozwalają witryny sklepowe w celu kradzieży manekina i strzelają do księży.
  63 11 Cytuj Zgłoś
 • 13.02.2013 - 14:48
  Zapomniałeś o porzucaniu zwłok noworodków w ustronnych miejscach.
  36 7 Cytuj Zgłoś
 • 13.02.2013 - 15:08
  myśleniczanin jesteś chyba aż za bardzo związany z myślenicami że takie bzdety piszesz
  21 7 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 13.02.2013 - 15:48
  ErRoR napisał/a:
  Zapomniałeś o porzucaniu zwłok noworodków w ustronnych miejscach.
  ... i o porwanej i zgwałconej dziewczynie na kapliczce. Oj, długo by wymieniać...
  10 5 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 13.02.2013 - 18:15
  mysleniczaninzdziada masz rację a ten co ma racje stawia się innym.
  Wszyscy, którzy dali ci minusy nie pojęli sarkazmu. Ja uważam za przedni.
  A dziewczynce i rodzinie współczuję!
  Ona jeszcze stosunkowo mało ma obrażeń. Dzisiaj w radio wysłuchałem komunikat: W Korbielowie 5-cio letnia dziewczynka straciła obie dłonie po tym jak przewróciła się na ruchomym chodniku siadając na kanapie. Obie dłonie wjechały pod chodnik Straszne!
  Kilka stacji ma takie usprawnienie przy wsiadaniu. Usprawnienie, które łagodzi szarpnięcie przy siadaniu, ale jakie nieszczęście może sie zdarzyć nie pomyślał nikt?
  7 8 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 13.02.2013 - 18:42
  mysleniczaninzdziada napisał/a:
  w myslenicach by do tego nie doszlo
  pewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)
  17 2 Cytuj Zgłoś
 • 13.02.2013 - 19:38
  mirekm napisał/a:
  mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszlopewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)
  ej nooo nie przesadzaj, stok mamy, gotowy, uzbrojony, oświetlony tyle , że nie mamy jeżdżących ani w górę ani tym bardziej w dół. Nooo i czy nie jest w ten sposób zdrowiej dla wszystkich .... :-)))
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 13.02.2013 - 20:03
  Wypadki się zdarzają i to nie podlega dyskusji. Nie ma się co tutaj doszukiwać drugiego dna - tylko trzeba dobrze pomyśleć nad tym jak lepiej ochraniać użytkowników stoku, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy moim zdaniem nie powinni w ogóle poruszać się razem ze starszymi, bardziej doświadczonymi miłośnikami białego szaleństwa. Takie przemieszanie prowadzi do tragedii. Wiem, że tutaj pojawił się skuter, ale warto też wspomnieć o innych nie mniej groźnych sytuacjach jakich pełno na stokach.
  6 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 13.02.2013 - 20:23
  Vivaldi napisał/a:
  mirekm napisał/a:mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszlopewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)ej nooo nie przesadzaj, stok mamy, gotowy, uzbrojony, oświetlony tyle , że nie mamy jeżdżących ani w górę ani tym bardziej w dół. Nooo i czy nie jest w ten sposób zdrowiej dla wszystkich .... :-)))
  haha dzięki temu jest to najbezpieczniejszy stok w Polsce! :)
  10 3 Cytuj Zgłoś
 • 13.02.2013 - 22:03
  e tam panowie... narty pod pachę i górę....i jak tanio...hehe
  5 1 Cytuj Zgłoś
 • eeee? 13.02.2013 - 22:34
  OT: w jaki news nie wejdę pierwsze kilka komentarzy to jest burdel i robienie offtopa. Ogarnęlibyście się czasem co piszecie i po co.

  Z tego co usłyszałem, to minutę wcześniej stanął wyciąg z powodu awarii na górze stoku. Pracownik stoku wyjeżdżał do góry, a z za usypanej góry śniegu wyjechała mu dziewczynka bezpośrednio pod skuter śnieżny.
  3 Cytuj Zgłoś
 • axwz 17.02.2013 - 11:52
  def_ibrylator napisał/a:
  mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszloJasne, że nie. W Myślenicach tylko strzelają z karabinów maszynowych do pracowników kantorów, rozwalają witryny sklepowe w celu kradzieży manekina i strzelają do księży.
  hahahahaha
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach