Siepraw: Mieszkańcy proponują nazwy ulic w gminie

Jagodowa, Jabłoniowa, Kręta, Dobra, Lipowa, Wrzosowa, Dworska, Różana, Konwaliowa, Azaliowa, Wesoła, a nawet Wspólna - to nieliczne z nazw ulic jakie zaproponowali mieszkańcy gminy Siepraw 

Mapa w pełnej rozdzielczości dostępna jest na siepraw.pl

Gmina opublikowała mapę Sieprawia z naniesionymi propozycjami nazw ulic przesłanych w ramach konsultacji społecznych. Każda z zaznaczonych na mapie dróg ma swój numer wraz z proponowaną nazwą/nazwami obejmującą także propozycje mieszkańców. Do każdego numeru drogi przyporządkowano pod literami a, b i c proponowane nazwy ulic, opracowane przez zespoły składające się z radnych poszczególnych wsi, członków rad sołeckich i sołtysów, powołane uchwałą rady gminy oraz zgłoszone przez mieszkańców w ramach konsultacji.

Jeżeli do propozycji nazw ulic zgłoszonych dla poszczególnych dróg mieszkańcy nie zgłosili żadnych propozycji, było to równoznaczne z ich akceptacją dla nazwy ulicy i taka nazwa zostanie poddana pod głosowanie podczas obrad rady gminy. Jeżeli mieszkańcy zgłaszali inne propozycje, o wyborze nazwy zdecyduje ilość osób na liście poparcia oraz kolejność zgłaszania list z nazwami nie powtarzającymi się.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 09.03.2013 - 12:18
  Super pomysł. W naszych czasach każda miejscowość powinna być tak oznakowana, ułatwia to dojazd i lokalizacje miejsc- nie tylko dla ludzi ale i służb typu straż pożarna, policja czy pogotowie. Jak nie ulice to role jak w gminie Pcim, Lubień czy Tokarnia, na Bulinie chyba też coś teraz takiego jest.
  13 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2013 - 12:40
  Popieram. Jedziesz gdzieś i pytasz ludzi jak dojechać i tłumaczą Ci za: szkołą sklepem czy stodołą "Franka" :)
  15 Cytuj Zgłoś
 • Tomasz 09.03.2013 - 13:18
  Nareszcie będzie można łatwiej tłumaczyć innym gdzie i jak konkretnie dojechać. Najbardziej odczują to chyba właśnie kurierzy, którzy mieli problemy z dojazdem do kogoś, aby dostarczyć paczkę chociaż inne służby (wyżej wymienione) też będą mieli łatwiej.
  10 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 09.03.2013 - 13:25
  za to trudniej będą mieli przedsiębiorcy, bo zmiana adresu to zmiana wszystkich danych, wpisów w urzędach nie mówiąc o pieczątkach itp... a znając nasze przepisy nikt im za to nie zwróci
  10 6 Cytuj Zgłoś
 • eeee? 09.03.2013 - 22:11
  @mirekm
  wstępnie słyszałem, że prowadzone są rozmowy dotyczące tego tematu. Będzie wymiana dokumentów za darmo, bądź półdarmo.
  6 2 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2013 - 16:40
  Piękne nazwy, jestem za tym!
  2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach