Zapasy: Pięć medali zawodników Dalinu w Mistrzostwach Śląska Dzieci i Kadetów [WIDEO]

W kolejnych zawodach rangi mistrzowskiej na Śląsku nasi zawodnicy zdobyli pięć medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. Złote medale zdobyli Krzysztof Chytra i Maciej Turała

od lewej: Ryszard Szpakiewicz, Karol Stachura, Piotr Horab, Karol Turała, Jakub Majda, Maciej Turała, Krzysztof Chytra, Robert Proszkowiec, Arkadiusz Majda i Adrian Poradzisz

Na katowickich matach 20 kwietnia walczyło ponad stu zapaśników z sześciu klubów: Unia Racibórz, Pogoń Ruda Śląska, GKS Katowice, Slavia Ruda Śląska, Tytan Katowice oraz Dalin Myślenice. Dalin reprezentowali Krzysztof Chytra w kat. wagowej do 29 kg (Mistrzostwa Śląska Dzieci), Piotr Horabw kat. wagowej do 63 kg (Mistrzostwa Śląska Kadetów), Jakub Majda w kat. wagowej do 76 kg, Karol Turała w kat. do 42 kg, Maciej Turaław kat. do 47 kg, Karol Stachura w kat do 53 kg, Arkadiusz Majda w kat. do 59 kg (Puchar Śląska Młodzików).

W kolejnych zawodach rangi mistrzowskiej na Śląsku nasi zawodnicy zdobyli pięć medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. Złote medale z Katowic przywieźli Krzysztof Chytra i Maciej Turała. Oboje stoczyli po trzy walki, a w finale spotkali się z zawodnikami gospodarzy – GKS Katowice. Krzysiek wygrał przez położenie na łopatki z Kamilem Ostatkiem, a Maciek pokonał wysoko na punkty Arsena Mkrtchana.

Srebrny medal wywalczył Karol Stachura, który podczas walki finałowej z Mariuszem Tochwinem z Raciborza uległ kontuzji. Karol wytrwał do końca walki, ale przegrał na punkty. Brązowe medale zdobyli Karol Turała i Piotr Horab. Arkadiusz Majda stoczył zaciętą walkę o trzecie miejscez Kamilem Kabutem z Raciborza, lecz nie udało mu wywalczyć medalu.

W sobotę 18 maja w Hali Sportowej na Zarabiu zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Młodziczek i Młodzików XXVI Memoriał Władysława Ruska.