Pijemy najwięcej w województwie. Potem wsiadamy do samochodów

Najwięcej alkoholu w przeliczeniu na osobę zaraz po góralach piją myśleniczanie. Pod jego wpływem wsiadamy do samochodów. Tylko w ubiegły weekend policja zatrzymała kilkunastu pijanych kierowców w tym wiozącego busem 23 pasażerów

Według rankingu spożycia alkoholu w województwie małopolskim, najwięcej na alkohol w przeliczeniu na mieszkańca wydaje się w Zakopanem, a następnie w Myślenicach. Statystyczny myśleniczanin w 2012 roku na wódkę wydał 627 zł, na piwo 470 zł, a na wino 4 zł. Policyjne statystyki nadal wskazują na to, że nie maleje liczba osób, które po spożyciu wyjeżdżają na drogi.


Piątek 19 kwietnia

Bogdanówka: 1,2 promila

Około 15:15 na lokalnej drodze w Bogdanówce policjanci w nieoznakowanym samochodzie policyjnym skontrolowali kierowcę osobowej kii. 41-letni mężczyzna z gminy Tokarnia miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.


Sobota 20 kwietnia

Harbutowice: Kierowca busa miał 0,6 promila

O godz. 7:10 w Harbutowicach policjanci zatrzymali busa. Prowadzący go 49-latek z gminy Maków Podhalański znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Jadący w kierunku Krakowa mężczyzna wiózł 23 pasażerów. Stracił uprawnienia do kierowania.

Pcim: Ciągnikiem bez dokumentów, ale z 3,4 promilami

O godz. 9:40 na drodze powiatowej w Pcimiu inny patrol zainteresował się mężczyzną prowadzącym ciągnik rolniczy ursus. 40-latek z Pcimia nie miał żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej (prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, składki OC), a w organizmie aż 3,4 promila alkoholu.

Pół godziny później na drodze gminnej w Pcimiu policjanci skontrolowali kierowcę terenowej toyoty. 29-letni krakowianin znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Nie przegap: Myślenice: Jechał przez miasto pijany. Zatrzymał go inny kierowca

Tokarnia, Stróża: Pijani rowerzyści

O godz. 10:35 i 12:30 na lokalnej drodze w Tokarni i Stróży patrol zatrzymał mieszkańców gmin Tokarnia i Pcim, którzy jechali na rowerach w stanie po użyciu alkoholu.

Nieco wcześniej, o 10:30, w Brzączowicach na drodze nr 967 doszło do kolizji drogowej, podczas której zderzyły się VW i ford. Znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu 61-letni mieszkaniec gminy Dobczyce, kierowca pierwszego z samochodów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie prowadzącej forda.

Dobczyce: W audi z 0,6 promila

Około 11:00 policjanci z KP Dobczyce zakazali dalszej jazdy 29-letniemu mieszkańcowi gminy Raciechowice, który na drodze lokalnej w Sierakowie prowadził osobowe audi mając 0,6 promila.

O 16:40 w Krzywaczce, na drodze krajowej nr 52, policjanci zainteresowali się toyotą na wadowickich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli i badania stanu trzeźwości okazało się, że prowadzący samochód mieszkaniec gminy Lanckorona ma niecałe 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Trzemeśnia: Wjechał w inny samochód i odjechał

O 17:30 policjanci WRD interweniowali w Trzemeśni, gdzie na jednym z parkingów podczas cofania osobowy ford najechał na audi. Po zdarzeniu kierowca pierwszego z samochodów oddalił się z miejsca zdarzenia. Zebrane dowody wskazywały na to, że był pod działaniem alkoholu. Policjanci kierowcę podejrzewanego o sprawstwo kolizji w stanie nietrzeźwości odnaleźli w jednej z sąsiednich wsi. Pobrano mu krew do badań, stracił prawo jazdy. 49-latek z gminy Myślenice został zatrzymany do wyjaśnienia.

Gdzie najczęściej spożywasz alkohol?

 • na świeżym powietrzu
 • w domu
 • w barach, pubach, lokalach
 • w pracy
 • inne
 • nie piję alkoholu
 • Zobacz wyniki

Niedziela 21 kwietnia

O 7:35 patrol ruchu drogowego skontrolował na „zakopiance” w Jaworniku jadące w kierunku Krakowa osobowe audi na suskich numerach rejestracyjnych. Prowadzący go 21-latek z gminy Maków Podhalański miał w organizmie nieco ponad 0,5 promila alkoholu.

Nie przegap: Lubień: Ukradli alkohol weselnikom. Grozi im 10 lat więzienia


Piątek 12 kwietnia

Głogoczów: Pijany motorowerzysta nie utrzymał pionu

Przygodny świadek zauważył, że na gminnej drodze w Głogoczowie mężczyzna jadący motorowerem stracił nad nim panowanie i upadł na jezdnię wywracając jednoślad na bok. Jak ustalili policjanci, prowadzący go 64-latek z gminy Myślenice miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. Podczas zdarzenia doznał powierzchownych obrażeń – udzielono mu pomocy medycznej w myślenickim szpitalu.

SZYMON SALA, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Kontrolowanym kierowcom popełniającym przestępstwa (stan nietrzeźwości) grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wykroczenia (po użyciu alkoholu) – areszt lub grzywna. Większość z nich straciła prawa jazdy – pozostałych, którzy nie mieli uprawnień do kierowania podczas kontroli lub wcale także nie ominie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowy zarzut prowadzenia pojazdu bez wymaganego przepisami dokumentu.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 26.04.2013 - 8:37
  Wg. mnie konfiskata narzędzia (samochodu,ciągnika,roweru) użytego do wykroczenia czy przestępstwa mogła by coś pomóc.Tylko co w przypadku gdy pijak pojedzie nie swoim środkiem lokomocji ?
  16 5 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2013 - 8:40
  pcim jak zwylke tryiumfuje
  27 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2013 - 9:51
  piękny maryjan napisał/a:
  Wg. mnie konfiskata narzędzia (samochodu,ciągnika,roweru) użytego do wykroczenia czy przestępstwa mogła by coś pomóc.Tylko co w przypadku gdy pijak pojedzie nie swoim środkiem lokomocji ?
  Tylko konfiskata narzędzia przestępstwa . A jak do tego używa nie swojego narzędzia to już jego problem.
  Ktoś kogoś pyta sprawcy czy zabił lub uszkodził ciało SWOIM NOŻEM czy POŻYCZONYM.
  Innej możliwości nie ma. Tej patologi nie da sie inaczej zlikwidować.
  7 4 Cytuj Zgłoś
 • mysleniczaninzdziada 26.04.2013 - 10:25
  jak można po pijaku w ogole wsiada do samochodu?!
  16 4 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2013 - 13:22
  Prosta sprawa. Po piwie nikt nie jezdzi bo kazdy sie boi ale po flaszce?? "co ja nie pojade"
  16 1 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2013 - 19:24
  Jak czytam artykuł to zastanawiam się czy autor skończył chociaż podstawówkę.

  "(...)nie maleje liczba osób, które po spożyciu wyjeżdżamy na drogi."

  "(...)policjanci skontrolowali kierownicę terenowej toyoty"

  "(...)w stanie po użyciu alkoholu."
  3 5 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2013 - 19:46
  Viking napisał/a:

  "(...)w stanie po użyciu alkoholu."
  Co nie pasuje Ci w tej wypowiedzi?

  Art. 87.
  § 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego
  środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
  podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

  Kodeks wykroczeń.

  Ja wiem, że w tekście znalazły się karygodne błędy przytoczone przez Ciebie, jednak wypadałoby samemu być poprawnym poprawiając innych.
  6 1 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 26.04.2013 - 21:12
  W takim wypadku może Magistrat wystarał by się o jakieś dofinansowanie z UE dla pijących,jakieś zadaszone ławeczki żeby deszcz nie padał na głowę w czasie spożywania na świeżym powietrzu ,a nie tylko w kółko ronda budować.
  3 4 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2013 - 23:10
  a rowerzystom bez żadnych uprawnień co grozi sądowy zakaz jazdy na rowerze???
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 28.04.2013 - 9:10
  tak niskie statystyki bo w Sieprawiu nie przeprowadzili kontroli :)
  7 Cytuj Zgłoś
 • Raphaell 28.04.2013 - 11:59
  ....Heh a ja zawsze myślałem że "przeciętny" myśleniczanin wydaje 627 zł na....winko:)-sądząc po....tekstach "pożycz 2 złote":))...
  4 Cytuj Zgłoś
 • Raphaell 28.04.2013 - 12:02
  ....Heh a ja zawsze myślałem że "przeciętny" myśleniczanin wydaje 627 zł na....winko:)-sądząc po....tekstach "pożycz 2 złote":))...
  piękny maryjan napisał/a:
  Wg. mnie konfiskata narzędzia (samochodu,ciągnika,roweru) użytego do wykroczenia czy przestępstwa mogła by coś pomóc.Tylko co w przypadku gdy pijak pojedzie nie swoim środkiem lokomocji ?
  ukarać WŁAŚCICIELA pojazdu karą grzywny.Nie wydaje mi się bowiem by tenże nie wiedział KOMU POŻYCZA w danej sytuacji pojazdu?!:)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 28.04.2013 - 13:18
  sowa napisał/a:
  tak niskie statystyki bo w Sieprawiu nie przeprowadzili kontroli :)
  po wczorajszej nocnej akcji w Sieprawiu z pewnością statystyka się poprawi :p
  8 Cytuj Zgłoś
 • 29.04.2013 - 9:30
  a ja mam pieniedzy i stać mnie na jazde po pijaku
  4 Cytuj Zgłoś
 • 29.04.2013 - 13:56
  unnamed napisał/a:
  a ja mam pieniedzy i stać mnie na jazde po pijaku
  zdjecie
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach