Krzysztof Gawkowski: Myślenice to kolejny przystanek "Walki o pracę"

Myślenice odwiedził Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Myślenice to kolejny przystanek „Walki o pracę”, a to miasto wcale nie jest wyjątkiem w polskiej rzeczywistości - mówił

- Praktycznie co trzeci młody mieszkaniec tego miasta nie może znaleźć zatrudnienia. Ogólny poziom bezrobocia rejestrowanego wynosi w Myślenicach 15% i należy do tego dodać jeszcze kilka procent niezarejestrowanych bezrobotnych; śmiało możemy powiedzieć, że łącznie będzie to ok. 18%. W skali kraju oficjalna stopa bezrobocia sięga 14,3% - w piątek 17 maja podczas wizyty w Myślenicach mówił Krzysztof Gawkowski.

W ramach wizyty w Myślenicach sekretarz SLD odwiedził firmę Apipol Farma, fabrykę leków, kosmetyków oraz suplementów diety. Według Krzysztofa Gawkowskiego aktywność Sojuszu Lewicy Demokratycznej skupia się obecnie na rynku pracy, a partia mocno współpracuje z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, odwiedza zakłady pracy, rozmawia z samorządowcami oraz mieszkańcami miast i wsi. Celem tego działania ma być nie tylko przygotowanie diagnozy, ale przede wszystkim systemowych rozwiązań, które zapewnią wzrost gospodarczy, tworzenie nowych ale i utrzymanie już istniejących miejsc pracy. 

Powiat myślenicki: Bez pracy co 7 mieszkaniec. Stopa bezrobocia 14,1%

- Wszyscy mieszkańcy na pewno pamiętają upadek zakładów tytoniowych w Jaworniku. Wtedy z problemem władze centralne, rząd Donalda Tuska zostawił gminę i mieszkańców samych sobie. Nie może być tak, że całą odpowiedzialność za utrzymywanie miejsc pracy i dobrej atmosfery biznesowej rząd spycha na władzę samorządową – komentuje Rafał Kudas, przewodniczący SLD Myślenice i radny Myślenic. 

Po wizycie w myślenickich zakładach Apipolu Krzysztof Gawkowski udał się do Brzączowic by zwiedzić kolejny oddział tego samego przedsiębiorstwa. 

Po wyjeździe z Myślenic Krzysztof Gawkowski wyjechał do powiatu brzeskiego by wizytować w okocimski browar, spotkać się z samorządowcami i mieszkańcami Brzeska.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • mirek@ 19.05.2013 - 10:21
  szkoda, że te wizyty kończą się na niczym... przyjeżdża, spaceruje po fabryce, powie to co wszyscy wiemy - młodzi nie mają pracy i jedzie. Walka o pracę... eh
  27 2 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2013 - 14:04
  mirekm napisał/a:
  szkoda, że te wizyty kończą się na niczym... przyjeżdża, spaceruje po fabryce, powie to co wszyscy wiemy - młodzi nie mają pracy i jedzie. Walka o pracę... eh
  Miro ma racje niestety. Takie spotkania na mnie nie działają :) i nie maja sensu ble ble :)
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 19.05.2013 - 15:00
  Piotr Tyr napisał/a:
  ehMiro ma racje niestety.
  dlaczego jeśli mam racje to nazywasz to "niestety"?
  3 5 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2013 - 21:32
  i czy ta wizyta coś zmieni? szanowni politycy z odwiedzania miast nic nie będzie bezrobocie nie zmaleje ja chcę czyny nie słowa
  5 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2013 - 21:34
  Pogadają,kasę wezmą za delegację plus odpowiednią dietę,a rzeczywistość pozostanie dalej szara.
  Zbliżają się wybory to zawczasu mamią ludzi podstępem na głosowanie.
  Przede wszystkim na górze trzeba zmniejszyć KOSZTY ZATRUDNIENIA,i wtedy możemy porozmawiać na trzeźwo o miejscach pracy nawet w Myślenicach.
  9 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 19.05.2013 - 22:09
  No i co?? Powiedział co wiedział i pojechał w diabły .Wielki mówca i nic za tym nie idze. Phi .
  6 Cytuj Zgłoś
 • 20.05.2013 - 13:49
  Ehhh....
  Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi!

  Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • ania 20.05.2013 - 15:22
  TactusAbsonus napisał/a:
  Ehhh....Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi! Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)
  Ty poważnie uważasz, że ich to interesuje? Dziwne jest to, że ich zainteresowanie rośnie rok przed wyborami.
  Zgodzę się z Tobą, że zależy im na pracy, różnica jest taka, że niestety tylko na swojej.
  Prawda jest taka, że do polityki nie wchodzą ludzie, którzy rzeczywi scie coś chcieli by zrobić dobrego, bo ludzie ich zwyczajnie nie wybierają. Nawet jeśli zdarzy się taki przypadek, to szybko zmienia front. Znasz takie powiedzenie: jeśli wejdziesz między wrony...?
  Zawsze przykładnie chodziłam na wybory, uważałam to za swój obywatelski obowiązek. Więcej nie pojdę. Jestem absolutną polityczną dentką. Telewizora nie mam, wiadomości nie słucham.
  Opinię wyrabiam sobie na podstawie obserwacji świata lub wcale jej nie mam. Mam rodzinę, przyjaciół, dom, pracę ogródek i dzięcioła na sośnie, który budzi mnie rano. To jest mój świat, reszta mnie nie interesuje, nie nęci i nie kręci.
  Czego i Wam życzę ;)
  5 4 Cytuj Zgłoś
 • 03.10.2014 - 20:05
  Apipol Farma to ściema ostatnio zatrudnili na kierownicze stanowisko nauczycielkę chemii zamiast kogoś z odpowiednim wykształceniem, wszystkie firmy w myślenicach zatrudniają po znajomości a nie wykształconych ludzi.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach