Marsz dla życia i rodziny 2013 [WIDEO]

Kilkaset osób przeszło ulicami Myślenic w ramach Marszu dla życia i rodziny organizowanego przez parafię pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach

Marsz odbył się w niedzielę 26 maja w 100 miastach w całym kraju. Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny wyruszyli z myślenickiego Rynku i przeszli ulicami miasta na Zarabie, gdzie odbył się piknik rodzinny. Marszowi towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.

Na niesionych przez uczestników transparentach znalazły sie m.in. hasła: "Płeć jest nam dana, a nie wybierana", "Chrońmy życie należycie", "Życie jest święte", "Edukacji seksualnej NIE!", "Każdą godzinę inwestuj w rodzinę", "Chcesz zabić? Zabij się sam! Aborcja stop!", "Życie chronisz, świat obronisz". Marsz odbył się w Myślenicach po raz drugi. 

Jak argumentują organizatorzy: - Maszerujemy po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Podstawowym przejawem szacunku dla rodziny powinno być zaufanie, że mogąc konsumować owoce swojej pracy będzie czynić to roztropnie i odpowiedzialnie troszcząc się zarówno o potrzeby swoje jak i wspólnoty, w której żyje.

Niedziela: Handel i praca, czy czas dla rodziny?

Do Sejmu trafił projekt zmian w kodeksie pracy przewidujący zakaz pracy w handlu w niedzielę. Według jego autorów (politycy PiS, PO, PSL, SP): Niedziela w polskiej tradycji jest dniem świętym i rodzinnym. Czy według Was w niedzielę powinien obowiązywać zakaz handlu?

Czy w niedzielę sklepy powinny być zamknięte?

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • Def Ibrylator 28.05.2013 - 8:11
  W chorych czasach żyjemy. Żeby normalni ludzie musieli tworzyć marsze, aby zwracać uwagę na siebie... niedługo ludzie heteroseksualni będą łączyć się w marszach, jako pomijana mniejszość...
  47 21 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 28.05.2013 - 8:13
  def_ibrylator napisał/a:
  W chorych czasach żyjemy. Żeby normalni ludzie musieli tworzyć marsze, aby zwracać uwagę na siebie... niedługo ludzie heteroseksualni będą łączyć się w marszach, jako pomijana mniejszość...
  niby coś w tym jest... ale czy nie można zrobić marszu rodzin, żeby nie mieszać w to polityki i przekonań? dlaczego nie można było przejść na Zarabie, zrobić pikniku, zintegrować rodziców ze sobą, dzieciom zapewnić zabawę, a może nawet jakieś dodatkowe wsparcie przez specjalistów dla rodziców itp. a tu hasła, transparenty i robi nam się kolejny marsz... polityczny pod szyldem "RODZINA"
  23 20 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 8:27
  To wszystko zasługa rudego Tuska !
  21 18 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 8:35
  Mirekm zgadzam się z Tobą.
  Czy już nikt nie może żyć zgodnie z własnymi przekonaniami? Czy od razu trzeba manifestować i narzucać swoje poglądy innym? Każdy ma rozum, niech się nim kieruje.
  Co znaczy "płeć jest nam dana, a nie wybierana"?
  "Edukacji seksualnej NIE!" - no pewnie, niech dziewczyny myślą, że skoro po stosunku się umyją, to nie zajdą w ciążę (scena z filmu "Galerianki).
  42 16 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 8:43
  mirekm napisał/a:
  def_ibrylator napisał/a:W chorych czasach żyjemy. Żeby normalni ludzie musieli tworzyć marsze, aby zwracać uwagę na siebie... niedługo ludzie heteroseksualni będą łączyć się w marszach, jako pomijana mniejszość...niby coś w tym jest... ale czy nie można zrobić marszu rodzin, żeby nie mieszać w to polityki i przekonań? dlaczego nie można było przejść na Zarabie, zrobić pikniku, zintegrować rodziców ze sobą, dzieciom zapewnić zabawę, a może nawet jakieś dodatkowe wsparcie przez specjalistów dla rodziców itp. a tu hasła, transparenty i robi nam się kolejny marsz... polityczny pod szyldem "RODZINA"
  a widziałes tam jakieś hasła polityczne ??? byłeś ??? z polityką to nie miało nic wspólnego :) kto będzie walczył o radzine jak nie MY ?? " Jeszcze Polska nie zgineł kiedy MY żyjemy ...." łatwo jest oceniać jak się nie szło , nie widziało .... łatwo prawda ??????
  15 19 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 28.05.2013 - 8:54
  Mini napisał/a:
  mirekm napisał/a:def_ibrylator napisał/a:W chorych czasach żyjemy. Żeby normalni ludzie musieli tworzyć marsze, aby zwracać uwagę na siebie... niedługo ludzie heteroseksualni będą łączyć się w marszach, jako pomijana mniejszość...niby coś w tym jest... ale czy nie można zrobić marszu rodzin, żeby nie mieszać w to polityki i przekonań? dlaczego nie można było przejść na Zarabie, zrobić pikniku, zintegrować rodziców ze sobą, dzieciom zapewnić zabawę, a może nawet jakieś dodatkowe wsparcie przez specjalistów dla rodziców itp. a tu hasła, transparenty i robi nam się kolejny marsz... polityczny pod szyldem "RODZINA"a widziałes tam jakieś hasła polityczne ??? byłeś ??? z polityką to nie miało nic wspólnego :) kto będzie walczył o radzine jak nie MY ?? " Jeszcze Polska nie zgineł kiedy MY żyjemy ...." łatwo jest oceniać jak się nie szło , nie widziało .... łatwo prawda ??????
  łatwo jest oceniać nie wiedząc zbyt wiele...

  tak byłem na rynku w momencie gdy marsz z niego wychodził.
  8 14 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 9:05
  i tylko tyle ;) no tak rzeczywiście ludzie skandowali hasla polityczne ;)
  8 12 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 9:22
  Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.
  Musiało by żadnych transparentów nie być, aby mu zbytniego upolitycznienia co poniektórzy nie zarzucali. W zeszłym roku ze swym transparentem szli narodowcy. W tym roku też byli, ale bez transparentu. Dlaczego?
  6 9 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 28.05.2013 - 9:33
  Mini napisał/a:
  i tylko tyle ;) no tak rzeczywiście ludzie skandowali hasla polityczne ;)
  chodzi o to czy polak zawsze musi byc wk*&%$#ny? zawsze musimy isc z krzykiem na ustach i cos manifestowac. chodzi mi o to czy nie mozna zrobic pikniku wlasnie w rodzinnej atmosferze uwolnic sie od trosk i odpoczac zamiast atakowac wszystkich haslami o zyciu, edukacji seksualnej itp? marsz organizowany w niedziele, wolne popoludnie, ale zmiast spozytkowac je na relaks - polak - mysleniczanin musi manifestowac!!!! jestesmy najbardziej pospinanym narodem w europie i tyle :)
  17 16 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 9:38
  ErRoR napisał/a:

  Co znaczy "płeć jest nam dana, a nie wybierana"?
  porównaj teoria Gender, która juz jest obowiązkowo nauczana w niektórych krajach UE i robi dzieciom wodę z mózgu.
  ErRoR napisał/a:


  "Edukacji seksualnej NIE!" - no pewnie, niech dziewczyny myślą, że skoro po stosunku się umyją, to nie zajdą w ciążę
  Edukacja seksualna to przede wszystkim prawo i obowiązek rodziców. Fakt, że często nie wywiązują się z tego należycie. Nie Łudźmy się jednak, że zwolennikom wprowadzenia wychowania seksualnego do szkoły zależy na tym, aby dziewczyna takich głupot sobie nie wyobrażała. Części pewnie tak, ale są osoby, którym zależy aby i w Polsce działo się tak jak w niektórych krajach na zachodzie Europy, gdzie do zabawy dzieciom w przedszkolu w ramach wychowania seksualnego daje się plastikowe genitalia.
  13 10 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 9:44
  hehe Z krzykiem na ustach? Śmiech to zdrowie. Dziękuję, że sie troszczysz o moje zdrowie.
  Ja przeszedłem marszem, miło spędziłem czas, porozmawiałem ze znajomymi w czasie marszu i na pikniku. I był on dla mnie czasem relaksu po którym wróciłem w lepszym humorze niż byłem przed. Ten marsz to wg mnie jest bardzo dobrym przykładem na to jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
  12 10 Cytuj Zgłoś
 • mysleniczaninzdziada 28.05.2013 - 9:51
  bardzo dobry pomysl, szedlem dumny ze jestem przeciwny zmianom plci! i moglem spedzic czas z ludzmi kochajacymi rodziny i znajacymi ich wartosc!
  20 18 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 10:09
  mirekm napisał/a:
  Mini napisał/a:i tylko tyle ;) no tak rzeczywiście ludzie skandowali hasla polityczne ;)chodzi o to czy polak zawsze musi byc wk*&%$#ny? zawsze musimy isc z krzykiem na ustach i cos manifestowac. chodzi mi o to czy nie mozna zrobic pikniku wlasnie w rodzinnej atmosferze uwolnic sie od trosk i odpoczac zamiast atakowac wszystkich haslami o zyciu, edukacji seksualnej itp? marsz organizowany w niedziele, wolne popoludnie, ale zmiast spozytkowac je na relaks - polak - mysleniczanin musi manifestowac!!!! jestesmy najbardziej pospinanym narodem w europie i tyle :)[/c
  Smiać mi się chce jak czytam takie wypowiedzi............. nie pamiętam abyśmy szli z krzykiem no fakt Oaza pięknie śpiewała pieśni chwalące BOGA ale widze że i to przeszkadza no cóż take czasy nastały !!!! agresja czy ktoś widział agresję wśród idących w marszu ???? zdenerwowanie ???? złośc ??? po marszu odbył się piknik rodzinny i zabawy dla dzieci no ale skąd możesz to wiedzieć przecież byłes TYLKO w rynku i stałeś :)[cytat=mirekm]Mini napisał/a:i tylko tyle ;) no tak rzeczywiście ludzie skandowali hasla polityczne ;)chodzi o to czy polak zawsze musi byc wk*&%$#ny? zawsze musimy isc z krzykiem na ustach i cos manifestowac. chodzi mi o to czy nie mozna zrobic pikniku wlasnie w rodzinnej atmosferze uwolnic sie od trosk i odpoczac zamiast atakowac wszystkich haslami o zyciu, edukacji seksualnej itp? marsz organizowany w niedziele, wolne popoludnie, ale zmiast spozytkowac je na relaks - polak - mysleniczanin musi manifestowac!!!! jestesmy najbardziej pospinanym narodem w europie i tyle :)
  Smiać mi się chce jak czytam takie wypowiedzi............. nie pamiętam abyśmy szli z krzykiem no fakt Oaza pięknie śpiewała pieśni chwalące BOGA ale widze że i to przeszkadza no cóż take czasy nastały !!!! agresja czy ktoś widział agresję wśród idących w marszu ???? zdenerwowanie ???? złośc ??? po marszu odbył się piknik rodzinny i zabawy dla dzieci no ale skąd możesz to wiedzieć przecież byłes TYLKO w rynku i stałeś :)
  10 10 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 28.05.2013 - 10:12
  niech ci smiech wyjdzie na zdrowie.. ja sie usmiechalem i nie moglem nadziwic w niedziele :)

  gdyby byl to marsz dla rodzin nazywałby sie "Marsz dla rodzin" a nie "Marsz dla zycia i rodziny" co od razu wywoluje skojarzenia z polityka, zwlaszcza w kontekscie tabliczek ktore tam zabraliscie. Skoro idziecie na piknik to po co wam transparenty dotyczace wychowania seksualnego itp.?
  19 15 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 10:38
  Nie mam nic przeciwko homo... niech się rozmnażają:)))
  19 11 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 10:52
  mirekm napisał/a:
  niech ci smiech wyjdzie na zdrowie.. ja sie usmiechalem i nie moglem nadziwic w niedziele :)

  gdyby byl to marsz dla rodzin nazywałby sie "Marsz dla rodzin" a nie "Marsz dla zycia i rodziny" co od razu wywoluje skojarzenia z polityka, zwlaszcza w kontekscie tabliczek ktore tam zabraliscie. Skoro idziecie na piknik to po co wam transparenty dotyczace wychowania seksualnego itp.?
  petycję proszę kierować do ogólnopolskich organizatorów marszu a nie do nas uczestników ;) widzisz bo każdy jest mądry jak jest młody piękny i bogaty, ma wrażenie iż wie co jest dobre a co złe na dany moment...... ale jak przyjdzie ta druga strona medalu starość bieda i samotność to jak się to mówi hmmmm ?? aaa " jak trwoga to do Boga" :)?? jak już pisałam łatwo jest stać i oceniać ale żeby dać coś z siebie......... :)
  8 7 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 28.05.2013 - 11:20
  mini totalnie mieszasz wszystkie tematy a w konsekwencji bredzisz...

  co wam mialem dac? swoj udzial z banerem typu "nie mów z dzieckiem nic o seksie" ?

  wychowuje dziecko w inny sposob, chetnie wzialbym udzial w takim marszu gdyby byl to marsz dla rodzin, impreza integracyjna bez manifestowania swoich pogladow. czego wam jako uczestnikom - mam nadzieje - nie narzucili organizatorzy. no chyba ze dostaliscie gotowe transparenty i bez pytania poniesliscie je na zarabie...

  po raz kolejny zamiast integrowac rodziny i ludzi wokol siebie powstała manifa, a szkoda bo zalozenie dobre.
  13 11 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 12:32
  mirekm napisał/a:
  mini totalnie mieszasz wszystkie tematy a w konsekwencji bredzisz...

  co wam mialem dac? swoj udzial z banerem typu "nie mów z dzieckiem nic o seksie" ?

  wychowuje dziecko w inny sposob, chetnie wzialbym udzial w takim marszu gdyby byl to marsz dla rodzin, impreza integracyjna bez manifestowania swoich pogladow. czego wam jako uczestnikom - mam nadzieje - nie narzucili organizatorzy. no chyba ze dostaliscie gotowe transparenty i bez pytania poniesliscie je na zarabie...

  po raz kolejny zamiast integrowac rodziny i ludzi wokol siebie powstała manifa, a szkoda bo zalozenie dobre.
  nikt nikomu banerów nie dawal do niesienia :) kto chciał to przyniósł swój ...... i właśnie jak z 5 letnim dzieckiem mówić o seksie ?? no jak ?? ...
  widzisz dam Ci szanowny forumowiczy prosty przykład zbyt wczesnej edukacji sexualnej dzieci bo nie jestem przeciwna takej edukacji w odpowiednim wieku :)
  przechdzając się spacerkiem gdzieś w okolicach szkoły grupka chłopców w wieku ok 4 klasa szkoły podstawowej z szyderczym uśmiechem wołała do dziewczynki liżącej loda " co przyuczasz się na przyszłość" ..........
  więc ja się Ciebie pytam czy chciałbyś edukowac 5 latki...................
  każdy z nas ma swoje sumienie i swoje poglądy .......... jak ktoś chce to znajdzie mieszanki polityczne w tym marszu ....... zawsze byli ludzie którym wszysto przeszkadza ............ no cóż taki już kraj niestety ......................
  8 6 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 12:50
  Miło spędziłam czas z rodziną .Nie widziałam żadnego hasła politycznego tylko o rodzinie.Pomysł bardzo dobry !
  11 11 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 28.05.2013 - 13:29
  Mini napisał/a:

  widzisz dam Ci szanowny forumowiczy prosty przykład zbyt wczesnej edukacji sexualnej dzieci bo nie jestem przeciwna takej edukacji w odpowiednim wieku :)
  przechdzając się spacerkiem gdzieś w okolicach szkoły grupka chłopców w wieku ok 4 klasa szkoły podstawowej z szyderczym uśmiechem wołała do dziewczynki liżącej loda " co przyuczasz się na przyszłość" ..........
  Wszystko fajnie, tylko, że to nie jest przykład wpływu edukacji seksualnej, gdyż podczas nauki o seksualności człowieka nie mówi się dzieciom o 'robieniu loda' i pochodnych. Skąd o tym wiedzą ? Jest to wpływ pop kultury, telewizji, niedostosowania oglądanych przez dzieci treści w internecie, wszechobecnej seksualności w życiu codziennym.

  Wina rodziców ? W pewnym sensie tak. Ale małym, bo nawet najbardziej zachłanny rodzić nie jest w stanie obronić dziecka przed złym wpływem świata i mediów.
  9 1 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 13:51
  Wczoraj w programie telewizyjnym słyszałem, że w Wielkiej Brytanii na lekcjach wychowania seksualnego puszcza się dzieciom filmy pornograficzne. Może jeszcze na lekcjach w polskiej szkole nie mówi się o robieniu loda. Jednak jeżeli nie będziemy już teraz sprzeciwiać obecnym tendencjom to do tego już za kilka lat dojdzie.

  mirekm napisał/a:

  co wam mialem dac? swoj udzial z banerem typu "nie mów z dzieckiem nic o seksie" ?
  Głupszego przykładu wymyślać się już nie dało? Oczywiście, że będę mówił z moimi dziećmi o seksie. Nie życzę sobie jednak, abym był zmuszany do wysyłania dziecka przez państwo na lekcje wychowania seksualnego na których wprost albo miedzy wierszami zachęca się dzieci do współżycia przed ślubem. W Niemczech już rodzice siedzą w więzieniu bo nie pozwolili aby dziecko chodziło na deprawujące lekcje.

  A w jakim wieku będę z nim o tym rozmawiał? Nie wiem. Jeszcze mnie ten problem nie dotyczy, bo moje dziecko jeszcze nie mówi. Myślę wstępnie, że dziecko pierwsze zada w odpowiednim czasie pytanie z którym trzeba będzie się jakoś zmierzyć i przypuszczam że będzie to jeszcze w przedszkolu. Ale to jest już mój obowiązek, moje prawo i moja odpowiedzialność mu na nie odpowiedzieć, a nie przedszkolanki.
  7 11 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 28.05.2013 - 14:07
  sh_ma napisał/a:

  A w jakim wieku będę z nim o tym rozmawiał? Nie wiem. Jeszcze mnie ten problem nie dotyczy, bo moje dziecko jeszcze nie mówi. Myślę wstępnie, że dziecko pierwsze zada w odpowiednim czasie pytanie z którym trzeba będzie się jakoś zmierzyć i przypuszczam że będzie to jeszcze w przedszkolu. Ale to jest już mój obowiązek, moje prawo i moja odpowiedzialność mu na nie odpowiedzieć, a nie przedszkolanki.
  Wychowanie seksualne w przedszkolach i szkołach - tak, ale nieobowiązkowe. To rodzic decyduje o swoim dziecku i rodzić ma prawdo zadecydować, czy sam wychowa czy skorzysta z pomocy kogoś z zewnątrz. Dla wielu rodziców, w szczególności "rodziców starej daty" pochodzących z wiejskich obszarów, bardzo mocno wierzących, są to tematy tabu. I trudno jest im się przebić przez ten niewidoczny mur pewnego religijno-psychologicznego wstydu.

  Sam nie wiem co o tym myśleć do końca... Sam nie wiem, jaką decyzję o własnym dziecku bym podjął.
  8 4 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 15:08
  Sam marsz nie był czymś druzgocącym, większość szła tylko po to by przewietrzyć umysły swoich dzieciaków .A co do tabliczek z hasłami? wydaje mi się że jest za mało mądrych głów by decydowali co jest dobre dla naszych dzieci. Rodzic powinien mieć swój rozum i sumienie by posłać dziecko na takie lekcje. A tak poza tym to zaufanie i wspólna nić porozumienia między rodzicem a dzieckiem owocuje tym że lekcje te nie są w zupełności potrzebne. Wydaje mi się że ten rząd to eksperymentuje na każdym łącznie na dzieciach. Lepiej by się zastanowili jak pomagać rodzinom i młodym matkom .
  5 4 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 15:49
  Ja uważam, a pracuję z młodzieżą że "Edukacji seksualnej" 3 x TAK.Bardzo proszę przez osoby negujące edukację seksualną o nie przytaczanie tylko i wyłącznie genitaliów i sztucznych wagin którymi edukowano w Szwajcarii. To jest margines, edukacja seksualna bardzo obiektywna ,powinna mieć miejsce w szkole . Przedszkole nie jest właściwym etapem by w buciorach obce osoby edukowały nasze pociechy. Ktoś powie od tego jest rodzina, zgodzę się ale rodzina rodzinie nierówna, w bardzo wielu domach to temat tabu, a młody człowiek miotający się w burzy hormonów potrzebuje dobrej edukacji, nie porno w necie, ale OBIEKTYWNA edukacja z wszystkimi za i przeciw, bo żal potem tych młodych nieporadnych matek, którym mało kto chce pomóc i tragedia goni tragedię.
  21 7 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 21:14
  Każdy sposób jest dobry aby błysnąć!
  17 1 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2013 - 21:40
  muza napisał/a:
  Ja uważam, a pracuję z młodzieżą że "Edukacji seksualnej" 3 x TAK.Bardzo proszę przez osoby negujące edukację seksualną o nie przytaczanie tylko i wyłącznie genitaliów i sztucznych wagin którymi edukowano w Szwajcarii. To jest margines, edukacja seksualna bardzo obiektywna ,powinna mieć miejsce w szkole . Przedszkole nie jest właściwym etapem by w buciorach obce osoby edukowały nasze pociechy. Ktoś powie od tego jest rodzina, zgodzę się ale rodzina rodzinie nierówna, w bardzo wielu domach to temat tabu, a młody człowiek miotający się w burzy hormonów potrzebuje dobrej edukacji, nie porno w necie, ale OBIEKTYWNA edukacja z wszystkimi za i przeciw, bo żal potem tych młodych nieporadnych matek, którym mało kto chce pomóc i tragedia goni tragedię.
  Masz rację. To tragedia gdy 12 latka ma dziecko sama nim będąc bo jest bardzo religijni rodzice "zapomnieli". Przedszkole nie ale szkoła tak. Jesteśmy 100 lat za murzynami i z takim podejściem tak pozostanie. Po co edukować - społeczeństwo starzeje się potrzeba dzieci więc każdym sposobem. A marsz nie polityczny - dobre sobie.
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 22:23
  Muzo możliwe jest zrobienie lekcji wychowania seksualnego w szkole w taki sposób, abym bez obaw wysłał na nie swoje dziecko. Sęk w tym, że nie wierzę po prostu nie wierzę, że jeżeli wejdzie do szkoły takowy przedmiot to będzie prowadzony w porządku. Jeżeli nawet z początku program będzie akceptowalny, to tylko z początku i tyle.
  Doprawdy niewłaściwe kształcenie seksualne to nie tylko sprawa jednego kraju.
  5 8 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 22:35
  45% urn z prochami zmarłych w Sztokholmie nie jest odbieranych przez rodzinę. 70% gospodarstw domowych jest jednoosobowe. Polecam film Postęp po Szwedzku.
  http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M
  5 4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 28.05.2013 - 23:04
  RUDA napisał/a:
  większość szła tylko po to by przewietrzyć umysły swoich dzieciaków
  Znam przynajmniej kilkanaście osób które widziałem idące w Marszu i nie sadzę, aby ktokolwiek z nich szedł tylko po to by przewietrzyć dzieciaka.
  5 8 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2013 - 8:42
  sh_ma dzieci się wietrzyły ;) a rodzice to już inna sprawa.. każdy ma swoje opcje. Jeden zapatrzony w hasła idee a inny trochę mniej. Ważne że przynajmniej jeden marsz który obył się bez chuligaństwa i rwania kostki ;)
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.05.2013 - 9:59
  Jak mnie drażni ten cholerny kościół razem z apodyktycznymi katabasami i ich zwolennikami... Co znaczy "EDUKACJI SEKSUALNEJ NIE?" ... Z jednej strony zabawny happening z rondem Kaczyńskiego a następnie marsz rodem z ciemnogrodu. To mi trochę przypomina scenę z filmu pt. "Dzień Świra", czyli słynny tekst: "Moja racja jest najmojsza!". A dajcież ludziom decydować o sobie i nie właźcie tak w oczy z tą przereklamowaną religią... Jak to mówią "Modli się pod figurą, a ma diabła za skórą"... Ile z tych gorliwych katolików na co dzień jest w porządku wobec innych? W ilu "kandydatach na świętych" jest pogoda ducha, ciepło, rozsądek, tolerancja, radość życia? Owszem, są wyjątki... Ale mam wrażenie, że jedynie te potwierdzające regułę...
  16 32 Cytuj Zgłoś
 • 30.05.2013 - 10:42
  Komentarz Radio_Taksi jest stosownym komentarzem dotyczącym tego marszu. Tyle.
  11 28 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 30.05.2013 - 12:20
  Ruda twoje stwierdzenie "większość szła tylko po to by przewietrzyć umysły swoich dzieciaków" a stwierdzenie "sh_ma dzieci się wietrzyły ;) a rodzice to już inna sprawa.. " To są dwa zdania o zdecydowanie różniące się ze sobą. Z pierwszym się zdecydowanie nie zgadzam, a co do drugiego nie mam wyrobionego zdania. Jeżeli nawet to drugie jest zdaniem prawdziwym, to ja nie widzę w tym nic złego.
  2 6 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 30.05.2013 - 12:22
  Zapowiadało się na deszcz i nie padało. W zeszłym roku chyba też się na opady zapowiadało, a lunęło dopiero jak się uczestnicy już rozchodzili. Za pogodę dziękuję
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • basia 30.05.2013 - 16:44
  Ale ludzie mają polot w organizowaniu sobie wolnego czasu. Marsze......Myślenie niektórych - jak za króla ćwieczka
  8 7 Cytuj Zgłoś
 • Artur 31.05.2013 - 10:25
  Marsz manifestujący poglądy polityczne, z rodziną i życiem miał tyle wspólnego ile obecnie prowadzona polityka rządu w zakresie prorodzinnym. Jak dla mnie tyle w temacie ;)
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 31.05.2013 - 13:29
  Lustrzane odbicie Marszów Równości, taki sam bezsens i prowokacja z ta różnicą, że geje póki co na swoje publiczne schadzki nie zabierają (jeszcze) dzieci. Indoktrynacja okresu wczesnej socjalizacji nie dotyczy jeszcze na szczęście środowisk gejowskich. Kościół stosuje to od tysiąca lat w Polsce.
  6 5 Cytuj Zgłoś
 • 31.05.2013 - 18:26
  wiesz ale to był marsz rodzin ,a rodzina to mama+tata+dzieci więc w tym marszu były jak najbardziej mile widziane , ja też nie przepadam za taka formą manifestacji ale każdy może, a środowiska gejowskie są dla mnie obrzydliwe, choć je toleruje ale do pewnych granic, uważam za wieli błąd że w co poniektórych krajach związki homo mogą adoptować dzieci.
  5 4 Cytuj Zgłoś
 • Monika Jania 01.06.2013 - 11:30
  skandalem jest taka mala frekfencja - miasto tchórzy ... kazek
  1 8 Cytuj Zgłoś
 • Monika Jania 01.06.2013 - 13:33
  przepraszam za błąd *frekwencja
  1 2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach