Najtwardsi strażacy z powiatu myślenickiego

W kategorii tandemów mix podczas jednych z najbardziej wyczerpujących zawodów dla strażaków, pierwsze dwa miejsca zajęły duety strażaków z powiatu myślenickiego: Edyta Druzgała i Szymon Jopek oraz Aleksandra Fus i Mariusz Pustuła

Na Rynku w Andrychowie rozegrano ogólnopolskie zawody strażaków „Wadowice Firefighter Combat Challenge”. W zawodach formuły FCC, strażacy ubrani w umundurowanie specjalne, hełm, rękawice i obuwie specjalne oraz aparat powietrzny z podpiętą do niego maską muszą w jak najkrótszym czasie pokonać morderczy tor przeszkód.

Myśleniccy strażacy startowali w trzech kategoriach: tandem mix (chłopak i dziewczyna), tandem oraz indywidualnie. W rywalizacji tandemów mix na najwyższym stopniu podium stanęła dh Edyta Druzgała z OSP Pcim i mł.asp Szymon Jopek z KP PSP Myślenice. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowali się dh Aleksandra Fus i sekc. Mariusz Pustuła.

Tor przeszkód polegał na wbiegnięciu z pakietem węży strażackich na 12-metrową klatkę schodową, wciągnięciu na szczyt wieży przy pomocy linki ratowniczej zwiniętych węży pożarniczych, zbiegnięciu z i przesunięciu metalowego odważnika za pomocą 5-kilogramowego młota, rozciągnięciu nawodnionej linii gaśniczej oraz strąceniu prądem wody tarczy i na koniec przeciągnięciu 80-kilogramowego manekina przez 30 metrów aż do mety.

W zawodach wzięli udział najtwardsi strażacy m.in. z Torunia, Łodzi, Szczecina, Krakowa a nawet z Czech, Słowacji i Słowenii. Po raz pierwszy w Polsce do rywalizacji w tandemach stanęły kobiety które na równi z mężczyznami rywalizowały na tym wyczerpującym torze.

W tandemach męskich Szymon Jopek i Mariusz Pustuła zajęli 12 miejsce na 31 startujących. W startach indywidualnych Szymon Jopek zajął 19 miejsce a Mariusz Pustuła 12 na 80 startujących.