Piłka nożna III liga: Niespodzianka w Myślenicach. Dalin wygrał z liderem 1:0

Nie tylko przeciwnik, ale i warunki w jakich przyszło grać zawodnikom Dalinu były wymagające. Mokra murawa i zmieniające się warunki atmosferyczne nie ułatwiały gry, jednak piłkarzom Dalinu udało się wygrać z Łysicą Bodzentyn 1:0

Dalin: Szwiec Martin - Calik Kamil, Górski Łukasz, Lepiarz Damian, Tokarz Szymon - Kiwacki Szymon, Mizia Marek, Piszczek Rafał, Wajda Piotr - Biel Andrzej, Kozieł Krzysztof. Łysica: Dymanowski Tomasz - Kardas Radosław, Kozubek Dariusz, Płusa Krystian, Szymoniak Łukasz - Gardynik Damian, Kiełbasa Paweł, Pawłowski Piotr, Trela Krzysztof - Anduła Dariusz, Kalista Mirosław

W rundzie jesiennej w Bodzentynie padł wynik 1:1, jednak po słabej pierwszej połowie rozgrywek, którą Dalin zakończył na 17 miejsce niewiele osób wierzyło w wygraną z liderem, a jednak się udało. To wymarzona inauguracja sezonu. Bramkę w pierwszej połowie, a dokładnie w 37 min. strzelił Rafał Piszczek. Druga połowa przebiegała pod dyktando Łysicy, która nieustannie szukała drogi do bramki Dalinu.

W 52' min po ręce przed polem karnym Dalinu sędzia podyktował rzut wolny. Po jego wykonaniu piłka spadła przed pole karne, ale niecelnie strzelił napastnik gości. Od tego momentu piłkarze Dalinu mieli problem z opuszczeniem własnej połowy i robili to sporadycznie. Tylko w 55 min., Łysica wywalczyła dwa rzuty rożne, jednak ciągle nie potrafiła wbić piłki do bramki Szwieca.

Do 63 min. nadal trwała obrona myślenickiej bramki, a okazję zmarnował Anduła, który zdecydował się na strzał z 18 metra. Minutę później z 9 metrów w bramkę nie trafia kolejny z napastników gości. Dalin ciągle się bronił, jednak zdarzały się okazje, tak jak w 75 min., kiedy po strzale z 18 metra, gości uratował bramkarz. Szansę gospodarze mieli jeszcze w 87 min. po faulu przed polem karnym, jednak piłki lecącej w pole karne nie dosięgnął żaden z napastników Dalinu. Po tej akcji przyszedł czas na rzut rożny, który również nie przyniósł zmiany rezultatu.

Obrona myślenickiej bramki trwała do końca spotkania, jednak biało-zieloni wywalczyli 3 punkty.

1. Granat Skarżysko Kam. 39 pkt. 35-17 (bramki)
2. Łysica Bodzentyn 37 pkt. 35-13
3. Soła Oświęcim 36 pkt. 39-24
4. Hutnik Nowa Huta 32 pkt. 30-21
5. Korona II Kielce 29 pkt. 38-30
6. Unia Tarnów 26 pkt. 20-18
7. Wisła Sandomierz 26 pkt. 21-20
8. Wisła II Kraków 25 pkt. 27-24