Piłka nożna III liga: Pierwsza porażka Dalinu w rundzie wiosennej [WIDEO]

Tym razem lider tabeli Soła Oświęcim okazał się zbyt mocy dla bialo-zielonych. Mimo prowadzenia 1:0 po pierwszej połowie, myśleniczanie przegrali 1:2

Dalin: Szwiec Martin - Balawender Maciej, Calik Kamil, Lepiarz Damian, Tokarz Szymon - Kiwacki Szymon, Mizia Marek, Piszczek Rafał, Wajda Piotr - Biel Andrzej, Kozieł Krzysztof
Soła: Talaga Kamil - Skrzypek Rafał, Stanek Adrian, Stemplewski Sebastian, Talaga Grzegorz - Cygnar Paweł, Dynarek Dawid, Gleń Mateusz, Szopa Igor - Janeczko Adam, Stróżak Maciej

W sobotnim meczu Soła atakowała od pierwszych minut strzelając w kierunku bramki Szwieca, wykonując rzut wolny na wysokości pola karnego i dwa rzuty rożne.  Pierwsza szansa dla myśleniczan pojawiła się w 16 min., kiedy Mizia wyszedł sam na sam, jednak Stanek wybił mu piłkę sprzed nóg. Do 20 min. biało-zieloni mieli problem z opuszczeniem połowy, mimo to jedna akcja po dośrodkowaniu spod bocznej linii Tokarza spowodowała, że Talaga wpuścił piłkę do siatki i to Dalin prowadził 1:0.

Od tego momentu walka toczyła się w środku pola, a drużyny wymieniały ciosy - kontra za kontrę. W 40 min. szansę mieli goście, jednak Cygnar przegrał pojedynek sam na sam ze Szwiecem broniącym myślenickiej bramki, minutę później próbował Janeczka. Pierwszą połowę zakończył rzutem wolnym Dalin.

Pierwsze 5 min. drugiej połowy należało do Dalinu, który utrzymywał piłkę na połowie gości. Tak było do 63 min. od której gospodarze wyczekiwali na ataki gości już na swojej połowie. Skutecznie bronili się do 71 min., kiedy bramkę dla Soły strzelił Gleń. Soła miała przewagę do końca spotkania. Wykorzystała ją w 82 min. po szybkiej kontrze Stanka, który podał do Glenia, ten do Snadnego a napastnik minął obrońcę i posłał piłkę w długi róg.

Po 20 kolejkach, Dalin z 21 punktami zajmuje 13 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra na wyjeździe z Koroną II Kielce 5 kwietnia.

Tabela III ligi (małopolsko-świętokrzyskiej)

1. Granat Skarżysko Kam.  42 pkt. 39-19