Turniej Zapaśniczy im. Władysława Ruska 2014

78 zawodników, 11 klubów i 4 województwa, 10 medali dla Dalinu- tak w liczbach wygląda Turniej Zapaśniczy im. Władysława Ruska, który odbył się w Myślenicach w weekend

Tegoroczny turniej odbywał się w sali sportów walki na Zarabiu na dwóch matach 8x8 m. Sędzią Głównym zawodów był Włodzimierz Koriakowski z Rudy Śląskiej. W turnieju wzięło udział 78 zawodników z jedenastu klubów województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i lubelskiego, którzy walczyli w grupach wiekowych młodzików, kadetów i dzieci.

Podczas uroczystości otwarcia zostali uhonorowani przez dyrektora UMiG Mieczysława Kęska zawodnicy, którzy uratowali mężczyznę, który wpadł do wody w rejonie mostu na Rabie. Byli to: Karol Stachura, Piotr Papiernik, Piotr Starzec, Dawid Ostrowski i Tomasz Koziołek.

Kadeci Dalinu pierwsi w klasyfikacji drużyn

W tegorocznym turnieju KS Dalin reprezentowało 11 zawodników. Kadeci z Myślenic wywalczyli I miejsce drużynowo, a indywidualnie zdobyli pięć medali. Złote wywalczyli Maciej Turała, Karol Stachura, Mateusz Panuś i Jakub Majda. Srebrny Piotr Horab, a Piotr Papiernik zajął piąte miejsce. W grupie młodzików pierwsze miejsce zajął Krzysztof Chytra, a Andrzej Panuś drugie.

W klasyfikacji łącznej młodzików i kadetów nasi zawodnicy wywalczyli drużynowo trzecie miejsce.W grupie dzieci pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej zajął Damian Dąbrowski, a drugie wywalczyli Adrian Poradzisz i Dominik Dąbrowski. Mateusz Panuś walczący w najliczniejszej kategorii wagowej do 63 kg został uznany przez sędziów za najlepszego zawodnika w grupie kadetów. Dodatkowo Karol Stachura, który również wszystkich swoich przeciwników położył na łopatki, decyzją trenerów otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika KS Dalin.

Ryszard Szpakiewicz, trener Dalinu: Bardzo podobała mi się postawa naszych zawodników. Po raz pierwszy prawie wszyscy startujący wywalczyli medale. Nie udało się to jedynie Piotrkowi Papiernikowi, który padł ofiarą systemu zestawień. Po przegranej pierwszej walce przeciwnik nie „pociągnął go” w systemie repasaży i Piotrek odpadł z dalszych walk. Niestety z powodu kontuzji stopy podczas gryw piłkę w zawodach nie mógł wystąpić jeden z faworytów, prezentujący ostatnio dobrą formę Karol Turała. Nie przystąpił również do rywalizacji Rafał Frączek, który miał dłuższą przerwę w treningach.W pełnym składzie byłaby szansa powalczyć o wyższą pozycję w klasyfikacji generalnej.