Myślenice: Nowe ławki, kosze i 7000 kwiatów

W mieście zainstalowanych zostanie 40 nowych ławek, kosze i ponad 7000 kwiatów

Dodatkowe krzewy, kwiaty, drzewa i nowe ławki to elementy, które pojawią się na Osiedlu Tysiąclecia, przy ul. Matejki i Reja. Kwiaty zasadzone zostaną nie tylko na Rynku, ale również na wysepkach rond. W sumie zasadzonych zostanie prawie 7 tysięcy kwiatów. W upiększaniu miasta swój wkład mają uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu z Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w którym przeprowadzono konkurs na zagospodarowanie miejskich skwerów. Prace uczniów to trzy projekty, których realizację można zobaczyć na Osiedlu Tysiąclecia, przy ul. Reja i Matejki.

W ramach prowadzonych prac porządkowych, oprócz zieleni wymienione zostaną stare i zniszczone ławki. W najbliższym czasie kolejne pojawią się na ulicach Słowackiego, Żeromskiego, Piłsudskiego i Niepodległości, a następne instalowane będą na początku maja. Natomiast żółto-zielone kosze na śmieci zastąpią betonowe. Zmiana elementów miejskiej architektury finansowane są z budżetu gminy Myślenice.

 

Czytaj także

Komentarze

 • 18.04.2014 - 11:12
  Bardzo dobra decyzja, naprawdę ławki nam starszym są potrzebne, Te śmietniki może nie będą dewastowane a kwiaty chyba każdy kocha! Może doczekam się jeszcze kwartalnego czyszczenia koryta Bysinki, bez oczekiwania na wielką wodę, która śmieci przesunie do zbiornika dobczyckiego wody pitnej. Proszę również o szczegółową kontrolę wypuszczanych ścieków do Bysinki. Obrońcy przyrody przywiązują się do drzew z powodów mniej istotnych a nie rozumiem dlaczego nie interesuje ich potok niesamowicie zanieczyszczony płynący przez centrum Myślenic!
  40 2 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 18.04.2014 - 11:48
  jeszcze posprzatac ulice skwery zeby miasto bylo czyste nei tylko w centrum i bedziemy gotowi na sezon letni
  17 4 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2014 - 15:37
  Do sprzątania koryta Bysinki proponuję tych dwóch idiotów co odbezpieczyli defibrylator na rynku
  50 1 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 18.04.2014 - 21:15
  iskierka24 napisał/a:
  Do sprzątania koryta Bysinki proponuję tych dwóch idiotów co odbezpieczyli defibrylator na rynku
  A mówiłem że się wyrostki dobiorą do tego i zdewastują.
  12 1 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2014 - 22:34
  Oczywiście umiecie tylko krytykować, ale spacerując po mieście w słoneczny dzień chętnie usiadło by się na ławce w ładnym plenerze. Brakuje ławki i oczywiście lecą teksty "no mogli by tu ławkę zrobić". Jesteście beznadziejni! Park na zarabiu został odnowiony, aż miło się tam przebywa. Oby więcej takich inicjatyw i oby więcej kamer pilnujących nasze wspólne dobro :)
  13 5 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2014 - 9:11
  Jak zwykle kwiaty na to wszystko będą zaopatrywać państwo Ostrowscy z ze stróży bo nikogo innego nie dopuszczą, wiadome z jakiego powodu.
  20 12 Cytuj Zgłoś
 • Bogdan Banat 19.04.2014 - 10:09
  A jak proszono urząd miasta o nowe ławki i itp w Trzemesni kolo budynku który należy do UMiG Myslenice to cisza a Myslenice coraz bogatsze. Nawet starych modrzewi nie ma kto wyciąć bo starostwo nie zgadza sie a na ul Szpitalnej wykoszono wszystkie drzewa. Ale z okna Burmistrza syfu nie widac.Tak trzymać ale tylko do wyborów
  14 11 Cytuj Zgłoś
 • 23.04.2014 - 9:40
  Projekt uczniów ze średniawskiego jest imponujący zwłaszcza przy ul. Reja koło ronda. Nie dość że miasto betonem stoi to usunięto 2/3 zieleni i wysypano kamyczkami połać ziemi, wychodzące z podłoża listwy plastkowe to dodatkowy ciekawy element architektury brawo!!!!!Lepiej by uporządkowali klepisko na przeciwko bloku przy Reja, bo tam jest po prostu syf.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 25.04.2014 - 15:14
  a kiedy będą stawiać ławki na K.Wielkiego?To najdłuzsza z ulic ,starsi też by spoczęli w drodze
  do domu
  1 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2015 - 10:43
  Pomysł bardzo trafny i przyczyniający się do poprawy wyglądu otoczenia. U mnie w mieście zrobili ławki i dodali liczną ilość donic co pozytywnie wpłynęło na odbiór otoczenia przez mieszkańców. Ważne jest to gdzie miasto zaopatruje się w ławki i donice ponieważ nie jest sztuką kupić żeby tylko kupić ale istotne jest to żeby elementy małej architektury miejskiej były pozytywnie odbierane.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach