Piłka nożna: Mało kto w to wierzył. Dalin zostaje w III lidze

Do ostatniej kolejki ważyły się losy myślenickiej drużyny, która aby utrzymać się w III lidze musiała wygrać z Popradem w Muszynie. Udało się! Bramka Szymona Kwaczka w 87 min. wybawiła Dalin od degradacji

Pojedynek w Muszynie był dla Dalinu najważniejszym meczem tego sezonu, a ten nie był dla myślenickiej drużyny łatwy. Kadrę Dalinu udało się skompletować niemal w ostatniej chwili, a poprowadzenia drużyny podjął się Krzysztof Bukalski. Trener zastąpił podającego się po kilku tygodniach do dymisji Marcina Wojtyniuka. 

Po meczu kończącym rozgrywki w ramach rundy jesiennej piłkarze Dalinu Myślenice zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli. W 17 spotkaniach wygrali zaledwie 3 razy i strzelili najmniej bramek w lidze. W przerwie między rozgrywkami drużyna przechodziła kryzys, a podczas walnego zebrania zarządu poruszano temat długów i kosztów jakie generuje  utrzymanie III ligowej drużyny. Kiedy doszło do zgłaszania kandydatur do nowego zarządu, zarówno prezes jak i wiceprezesi zrezygnowali z kandydowania na kolejną kadencję.

Tak przed rundą wiosenną mówił Trener Krzysztof Bukalski:

- Uczynię wszystko co będę mógł, aby utrzymać  drużynę w III lidze.  (…) Gwarantuję, że nie oddamy pola bez walki. Mamy dużą szansę na utrzymanie, chcemy ją wykorzystać, ale  trzeba pamiętać, że to wymaga nie tylko mojej pracy, ale i wszystkich struktur klubu, miasta oraz obecnych i potencjalnych sponsorów -

 Jak widać udało mu się dotrzymać słowa, a Dalin zakończył sezon 2013/2014 na 12 miejscu. 

W 34 meczach Dalin zdobył 43 punkty strzelając średnio 1,23 bramki i tracąc przy tym 1,29 gola na mecz. W sumie zdobyli 42 bramki a piłkę z siatki bramkarze wyciągali 44 razy. W ciągu sezonu biało-zieloni wygrali 11, zremisowali 10 i przegrywali 13 razy. Największe zwycięstwo myśleniczanie odnieśli w pojedynku z Górniekiem Libiąż, wygrywając aż 7:0, natomiast najdotkliwszą porażkę ponieśli u siebie w pojedynku z Wisłą Sandomierz, kiedy to przegrali 1:4.

Z III ligą pożegnają się zespoły Porońca Poronin, Górnika Libiąż, BKS Bochnia, Nida Pińczów i Przebój Wolbrom.

Czy Dalin Myślenice w sezonie 2013/14 utrzyma się w III lidze?

W utrzymanie Dalinu w III lidze wierzył co czwarty z was. Aż 63% twierdziło, że drużyna z Zarabia nie jest dostatecznie silna na ten poziom rozgrywek. Zawodnikom jednak udało się wywalczyć utrzymanie i podobnie jak w sezonie 2012/13 zakończyć go na 12 pozycji. 

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 09.06.2014 - 13:48
  Gratulacje !!! Widać że pod koniec drużyna się "zgrała" Wielka zasługa trenera, odwalił kawał dobrej roboty!!!
  Teraz znów pieniądze będą grały główną rolę żeby zatrzymać wartościowych piłkarzy i trenera!
  Chodź podobno szykują się "powroty" do Dalinu co niektórych.
  Jeszcze raz gratulacje...
  ps błąd w nazwisku Szymka.
  11 4 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2014 - 14:46
  Gdyby Dalin ze swoim zapleczem jako wizytówką spadł z III ligi byłby to niesamowity wstyd dla władz miasta. Powodów z sytuacji wewnątrz klubu nie ma zbyt wielu do dumy. Maciej możesz z tym zrobić porządek skoro wiesz jaką wagę odgrywa historia? Jedni przyjdą, później odejdą, czasy się zmienią, pieniądze raz są raz ich nie ma ale historię mamy jedną a tworzymy ją MY !
  Klub wpisany w historię życia bez mała każdego młodego chłopaka i dziewczyny z Myślenic i okolic, piękna wizytówka zaplecza, kojarzona z nami Wisła a wewnętrzne brudy nie przystają do otoczki.
  9 5 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2014 - 17:03
  Cała prawda!
  Większość przyjezdnych drużyn komentuje jakie mamy wspaniałe zaplecze obiekty ,boiska, halę och ach a niestety niewiedzą jak to wygląda od środka...że drużyny będące wizytówką Myślenic muszą płacić za wszystko...
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2014 - 18:51
  ręce opadają jak to czytam :(
  3 5 Cytuj Zgłoś
 • Moriss Moriss 09.06.2014 - 20:01
  Brawo chłopaki !! Brawo trener za włożoną pracę!! DALIN DALIN DALIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  9 2 Cytuj Zgłoś
 • 10.06.2014 - 8:52
  do momentu gdy będziemy musieli płacić za wynajem boiska orlik to nigdy nie będzie dobrze, orliki zaki musza się gnieść na sali gimnastycznej trudno to nawet nazwać salą sportową ) w okresie zimowym w szkole 2, bo piękny obiekt nie jest dla nich,
  6 2 Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 10.06.2014 - 14:51
  Szkoda tylko że podejmowana jest tak bezsensowna decyzja o rozegraniu finału pucharu polski w środę przy zamkniętych trybunach. Swojego niezadowolenia z niemożliwości kibicowania swojej drużynie nie kryją kibice Hutnika natomiast, kibice Dalinu milczą. Czy w ogóle tacy jeszcze są?
  6 Cytuj Zgłoś
 • 10.06.2014 - 15:09
  FINAŁ PUCHARU POLSKI na szczeblu krakowskim.

  Dalin Myślenice - Hutnik Kraków, środa godz. 17:30.

  WSZYSCY NA MECZ (Parking koło stadionu) ! :-)
  10 Cytuj Zgłoś
 • 10.06.2014 - 15:28
  przestańcie pitolić o orlikach że trzeba płacić bo dzieci nie płacą ani złotówki a jak stare dziadki chca pograć to bardzo dobrze niech ich kasują. A tak w ogóle to 10 lat temu grało się na asfalcie i kto chciał to kopał a teraz to nawet pogoda ludziom przeszkadza. co do Dalinu to dlaczego gmina ma finansować grajków z krakowa i okolic, owszem na młodzierz daje i to całkiem sporo ale to jest przejadane na starych dziadów i to jest skandal!!!
  Przecież można grać w 4 lidze swoimi chłopakami i mniej wydawać a gwarantuje że więcej kibiców bedzie!!!
  W tym klubie zawsze nie szanowało się wychowanków i w tym trzeba upatrywać tego dziadostwa. sam tam byłem wiec wiem o czym piszę. Trzeba odciąć chore kończyny i zacząć od początku!!!
  13 2 Cytuj Zgłoś
 • 10.06.2014 - 16:49
  Orliki Myślenice jakoś sobie radzą hala na zarabiu lub średniawskim dość często treningi na sztucznym czy to na Zarabiu czy na SP 2. Po prostu bieda nie nagadujcie tak tylko weźcie swoich chłopaków jak Orzeł i grać a nie jakieś gwiazdeczki co tylko umieją grać w piłkę a niczego się w Dalinie nie nauczą. Daje 5 lat i Orzeł będzie na szczycie!! :)
  1 5 Cytuj Zgłoś
 • 10.06.2014 - 21:29
  To nie chodzi o orliki, Dalin (piłka nożna) też płaci dzierżawę za budynek w którym przebywa i boisko.Siatkarki trenują w szkole nr 3 jak dobrze pamiętam. Wynajem dziadkom i prywatnie ok, ale czołowe drużyny powinny mieć free. Ale i tak zawsze będę z Dalinem i na mecz idę w środę. Jeśli chodzi o Orła to niech się im wiedzie jak najlepiej ale wiem od jakiego momentu wzrosło zainteresowanie Orłem i to mnie odpycha, ale życzę im sukcesów .
  10 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 11.06.2014 - 9:31
  tez w to nie wierzylem, ale zwracam honor panowie! wygrzebaliscie sie z dna. mam nadzieje ze w przyszlym sezonie nie bedzie takich horrorow
  4 2 Cytuj Zgłoś
 • 11.06.2014 - 22:35
  NO ŁADNIE 2:0
  5 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach