Europejskie Igrzyska Policjantów i Strażaków: 13 medali dla strażaków z Myślenic

Strażacy z PSP Myślenice: Mariusz Pustuła, Szymon Jopek, Marek Łabędź oraz  Sławomir Góralik zdobyli 13 medali podczas pierwszego występu w Europejskich Igrzyskach Policjantów i Strażaków

Zawody rozegrano w dniach 12-13 lipca w dzielnicy Laeken, na przedmieściach Brukseli. W konkurencji „Bieg po schodach na budynek Atomium w stroju sportowym" I miejsce zdobył Mariusz Pustuła  (z czasem 2min 16 sek.), II miejsce Szymon Jopek (2 min. 19 sek.), a III miejsce Sławomir Góralik (2 min. 53 sek.). Dodatkowo w swojej kategorii wiekowej 30 – 35 lat, medal zdobył Marek Łabędź (2min. 27sek.). Zawodnicy mieli do pokonania 580 stopni o różnicy wzniesień 102m.

W drugim dniu w konkurencji bieg po schodach, na tym samym dystansie tylko w pełnym umundurowaniu strażaka z aparatem powietrznym na plecach, Polacy nie mieli sobie równych. I miejsce Szymon Jopek (3min.5 sek.), II miejsce Mariusz Pustuła  (3 min. 20 sek.), III miejsce przypadło reprezentantowi Niemiec . Marek Łabędż w swojej kategorii wywalczył III miejsce (3min. 43 sek.).

Drużynowo reprezentacja Myślenic była niepokonana, co zaowocowało dwoma złotymi medalami. Łącznie na olimpiadzie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach wywalczyli w konkurencji „bieg po schodach” 13 medali (9 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe ).