Kolarstwo szosowe: Kolarze "Lubonia" wrócili z Kęt z medalami

Trzy medale przywieźli reprezentanci „Lubonia” Skomielna Biała z Mistrzostw Małopolski ze startu wspólnego na szosie

Zawody rozegrane zostały w sobotę 26 lipca na blisko 8 km rundzie poprowadzonej drogami wokół Malca koło Kęt. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy mieli do pokonania od jednego (żacy i żakinie) do 10 okrążeń (elita mężczyzn).

Maciej Biedrończyk (kat. młodzicy) po zaciętym finiszu wywalczył tytuł Mistrza Małopolski, a Dawid Bała I V-ce Mistrza Małopolski. Maja Latawiec startująca tej samej kategorii wiekowej, ale w gronie dziewcząt uplasowała się na 5 miejscu.

Piątą lokatę wywalczył Jarosław Żur w rywalizacji juniorów młodszych. Juniorka młodsza Klaudia Bajołek, dla której był to debiut na wyścigu szosowym, zakończyła swój start na 7 miejscu, a Agnieszka Bal w gronie kobiet (kat. open) sięgając po tytuł I V-ce Mistrzyni Małopolski. W tej samej kategorii Kaja Karkula ukończyła zmagania na 6 pozycji.

Najstarszy reprezentant „Lubonia” – Józef Rabski został sklasyfikowany na 34 miejscu open, co dało mu 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej.