Zapasy: Dwa złote, srebrny i brązowy medal dla zawodników Dalinu

W silnie obsadzonym turnieju rozgrywanym w katowickim „Spodku” uczestniczyło 113 zawodników z ośmiu klubów woj. śląskiego, łódzkiego i małopolskiego. Przyjechali także zawodnicy z sąsiednich Czech. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzików i kadetów. Dalin pod wodzą trenera Ryszarda Szpakiewicza reprezentowało 4 zawodników.

Maciej Turała i Karol Stachura wywalczyli złote medale, Adrian Poradzisz srebrny, a Mateusz Panuś brązowy.

Najładniejszą walkę stoczył Maciek, który w finale wysoko na punkty 10:1 pokonał Damiana Morawca z Pabianic. Był to tym większy sukces, że do tej pory to przeciwnik z nim wygrywał. Karol w finale pokonał na punkty zawodnika Tytanu Katowice Grzegorza Kiełka. Adriana w finale pokonał zawodnik z Rudy Śląskiej Dorian Bzdyra. Znacznie trudniejszą przeprawę miał Mateusz Panuś, który w półfinale stoczył ciężką i bardzo wyrównaną walkę z Czechem Franckiem Vadymem przegrywając w końcówce 4:7.

Jeszcze dobrze nie ochłonął, a sędziowie zawezwali go do walki finałowej z Przemysławem Raźnym z Pabianic. Tę walkę Mateusz również przegrał 3:5 i w efekcie zajął 3 miejsce. W Katowicach był również Piotr Florek w kat. wagowej do 69 kg, lecz nie został dopuszczony do walk przez lekarza. Młodzicy odpoczywali po zawodach w Sumo, ponieważ za tydzień 25 bm. czekają ich trudne zawody w Raciborzu.